Инфоурок Начальные классы Рабочие программыМатематика "Өтілген материалды бекіту" (3 сынып)

Математика "Өтілген материалды бекіту" (3 сынып)

Скачать материал

Пәні: Математика

Сыныбы: 3 «а»

Уақыты: 23.09.2016

Тақырыбы: Өтілген материалды бекіту

Құзіреттілікке жеткізетін            

сабақтың мақсат – міндеттері:

Білімділік мақсаты: Жазбаша «баған» түрінде қосу және азайту тәсілін /алгоритмін/ қолдануды үйренуді қалыптастыру.

Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың ойлау қабілетін, пәнге қызығушылығын

арттыру. Іскерліктерін, өз бетімен еңбектену сезімдерін, жеке

Тәрбиелік мақсаты: Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа, дәлдікке, ұқыптылыққа

тәрбиелеу.

Сабақта қолданылатын

педагогикалық техналогиялар: білім беруді ізгілендіру, ұжымдық және жеке оқыту.

Сабақтың әдісі: білім мен дағдыны қалыптастыру.

Сабақтың типі: пысықтау сабағы.

Пәнаралық байланыс: дүниетану, бейнелеу.

Оқыту құралдары: оқулық, дәптер, тақта.

Сабақтың  көрнекіліктері:   жүздік, ондық, бірліктер бар үйшіктер, сандар жазылған гүл күлтешелері.

Сабақтың барысы

Мұғалімнің қызметі

Оқушының қызметі

Күтілетін нәтиже

Бағдарлау мотивация

-          Амандасу

-          Түгелдеу

Оқушылар назарын сабаққа аудару.

Мынау менің жүрегім

Бәрі осыдан басталған

Мынау басым ақалды

Бәрін осы басқарған

Мынау менің оң қолым

Мынау менің сол қолым

Барлық істі атқарған.

 

Оқушыларды топқа бөлу.

 

 

 

 

Бөлінген топ бойынша, капитан камандасы таңдалынады. Әр топ өзінің геометриялық фигурасын мақтайды.

 

Үй тапсырмасын тексеру: №4 (29 бет).

-          Амандасу

-          Кезекшілік міндеттерін атқару

 

 

 

 

 

 

Хормен қайталау, қимыл іс – әрекеттерді орындау.

 

 

Оқушылар өздеріне ұнаған  әртүрлі геометриялық пішіндерді таңайды. 

Сол пішін бойынша топтарға бөлініп отыру.

 

 

 

Слайдқа қарап +, - қойып тексеріп шығу.

Оқушылар мұғаліммен амандасады, кезекшілік міндеттер атқарылады.

 

 

 

 

 

 

 

Топтарға бөлінеді.

 

 

 

 

 

 

 

 

Үй тапсырмасын тексеріледі.

Операция орындаушылық кезең

Ауызша есептер шығару.

4 * 20              3 * 7

600 : 2             800 : 4 ...

 

Сабақтың тақырыбымен таныстыру.

 

Дәптермен жұмыс.

Күннің жадын жазу.

Көркем жазу.

 Математикалық диктант жазу, тексеру.

1.      5 * 6

2.      7 * 4

3.      21 : 3

4.      14 дм = ? см

5.      500 мм = 50 см

6.      2 км = ? м

7.      2 сағ = ? мин

8.      2 тәул. = ? сағ

9.      1 сағ 15 мин = ? мин

10.  1 кг = ? г

 

Топпен жұмыс. №1. Баған түрінде жазып есепте. Тақтаға әр топтан 1 оқушыдан шығарылады.

 

№2. Өз бетімен жұмыс. Әр топ жеке орындайды.

Әр топтан жауаптар оқылып тексеріледі.

 

Сергіту сәті

(видеодан қайталау).

 

Оқулықпен жұмыс. №3, 4, жазбаш орындалады.

 

№6. Тура теңдік құрастыру.

№7. Ауызша орындалады.

 

4 * 20=80       3 * 7=21

600 : 2=300    800 : 4=200

 

 

 

 

 

23 – қыркүйек

Сынып жұмысы

22, 22, 22, 22, 22, 22, 22, 22

 

30                   6 ) 2000 м

28                   7)  120 мин

9                     8)  48 сағ

140 см            9) 75 мин

50 см              10) 1000 г

 

 

 

 

 

 

 

Тақтада берілген есепті, жазбаша дәптерге орындау.

 

 

Өз бетімен орындау. Жауаптарын тексеру.

 

 

Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.

 

 

 

 

Дәптермен жұмыс жүргізіледі.

 

 

Математикалық диктан жазылады. Жауаптары тексеріледі.

 

 

 

 

 

 

 

№1. Есеп баған түрінде орындалады.

Жауаптарын тексеру.

 

 

 

 

 

Сергіту сәті ұйымдастырылады.

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

Жеке жұмыс  тест тапсырмалары.

1)1 жүздік 7 бірлік және 5 ондығы бар санды тап.

а) 175;       ә) 157;    б) 170;     в) 150

2)8 ондықта неше бірлік бар?

а) 8;           ә) 80;       б) 0

3)Сандардың өсу ретіне қарай дұрыс жазылуын тап. 24, 68, 61, 63, 42, 86, 36, 16

а) 24, 16, 36, 42, 61, 63, 68, 86

ә) 16, 36, 24, 42, 61, 63, 68, 86

б) 16, 24, 36, 42, 61, 63, 68, 86

4)380 мен 80 сандарының айырмасы нешеге тең.

а) 460;         ә) 300;       б) 370

5)600 бен 6 сандарының қосындысы нешеге тең.

а) 66;           ә) 594;        б) 606

6)1 саны шығу үшін 700-ден қай санды азайту керек?

а) 701;         ә) 699,         б) 70

7)Азайғыш 840, азайтқыш 1. Айырманың мәнін тап.

а) 839;         ә)850;          б) 841

8)Санау кезінде 899-дан кейін қай сан тұрады?

а) 888;         ә) 900;         б) 901

9)Мына сандардан 3-ке аяқталатын ең кіші екі таңбалы санды тап.

а) 23;           ә) 33;           б) 11

10) Теңдік пен теңсіздік тура болу үшін бос жақшаларға қандай сандар қою керек:

( ) + 10 = 19       

99 – ( ) = 90        

30 + ( ) > 38

а) 9;             ә) 90;            б) 19

Сабақты қортындылау.

- Бүгін   сабақта не білдік?

- Сабақта не ұнады?

- Сендер не үйрендіңдер?

Үйге тапсырма: №5, 31 бет

Оқушыларды   мадақтау. 

Критериалды бағалау

Мұғалімнің қорытынды бағасы.

Тесттің кілті бойынша тексеріп шығамыз.

1) ә                         
2) ә                          
3) б                           
4) ә                           
5) б 

6) ә  

7) а

8) ә

9) а 

10) а                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Берілген тапсырмаларды нақты орындау керек екенің түсінді.
Үйге тапсырма: №5, 31бет

 

Оқушылардың бүгінгі сабақтан алған әсерлері сұралып, өздерін бағалау ұсынылады.

Оқушылар мадақталынады.

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика "Өтілген материалды бекіту" (3 сынып)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Культуролог-аниматор

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
