Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Математика "Өткенді пысықтау" 3 сынып

Математика "Өткенді пысықтау" 3 сынып

Идёт приём заявок на самые массовые международные олимпиады проекта "Инфоурок"

Для учителей мы подготовили самые привлекательные условия в русскоязычном интернете:

1. Бесплатные наградные документы с указанием данных образовательной Лицензии и Свидeтельства СМИ;
2. Призовой фонд 1.500.000 рублей для самых активных учителей;
3. До 100 рублей за одного ученика остаётся у учителя (при орг.взносе 150 рублей);
4. Бесплатные путёвки в Турцию (на двоих, всё включено) - розыгрыш среди активных учителей;
5. Бесплатная подписка на месяц на видеоуроки от "Инфоурок" - активным учителям;
6. Благодарность учителю будет выслана на адрес руководителя школы.

Подайте заявку на олимпиаду сейчас - https://infourok.ru/konkurs

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m7cd7c843.gifhello_html_m2b8fa447.gifhello_html_d372d07.gifhello_html_m54dbed47.gifhello_html_m6d0d95d7.gifhello_html_mdb58b29.gifhello_html_m4ddac899.gifhello_html_m5caeccb3.gifМатематикадан сабақ жоспары

Пәні: Математика

Өткізген: Сейпиева А.Х.

Сыныбы:

3 СЫНЫП.

Сабақ тақырыбы:

Өткенді пысықтау.

Сабақ мақсаты:

Оқушылар алған білімдерін еркін қолданып өз беттерінше есеп түрлерін шығарады.

Күтілетін нәтиже:

Әр түрлі тәсілдермен есептер шығарады.Үлестерді ажыратады.көбейту таблицасын пысықтайды,логикалық тапсырмаларды өз деңгейінде меңгеріп толық жауап береді.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Сайыс сабақ..Сұрақ-жауап.

Сабақта қолданылатын ресурстар,көрнекіліктер.

Тақта, бор, парақтар,кестелер.дидактикалық ойындар.

Миға шабуыл.Жұптық,топтық,жеке жұмыс.АКТ-мен жұмыстану.

Уақыты:

Сабақ кезеңдері:

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Кіріспе.





(5 мин)

Психология

лық тренинг


Амандасу,сыныпты түгендеу.психологиялық көңіл-күй туғызу.

Сыңғырлады қоңырау

Біз сабақты бастаймыз

Партамызға отырып

Табыс тілеп өзгеге

Таза білім алуға

Алға қадам аттаймыз.

                     

Жақсы сөз жанымызды жадыратады дегендей,қане бәріміз бір-бірімізге алақандарынды беріп бір-бірімізге жан жылуымызды сыйлайық.






Әрі қарай от шашу жасау.

Геометриялық пішіндер бойынша топқа бөлу, сол бойынша екі топқа бөлініп отырады.(Тұлпар,

Сұңқар).Сынып ережесі жазылады.

Ынтымақ атмосферасын қалыптастырады

,топқа бөлінеді.












Бүгінгі күн терезеден,бізге күліп тұр қарап

Сондай жақсы көңіл –күймен басталады бұл сабақ.


Тұсау кесер.



(3мин)

Үй тапсырмасы






4 а және 7сандарының қосындысын өрнек түрінде жаз.Ауызша тексеріледі.

Қар лақтыру әдісі бойынша.

10+7 =17, 20+7=27, 50+7=57,40+7=47,60+7=67,70+7=77 30+7=37

600см=6м 800дм=80м

1000см=10м.. 705см=7м5см. 607см=60дм7см.

Топ басшысы тексереді.

Ауызша жауаптарын айтады.

Негізгі бөлім.

Мағынаны тану

(3мин)























(5мин)















(7 мин)

























(5 мин)





















(5 мин)










Миға шабуыл әдісі: тез жауап айту.( Өткенді)

1топ.Тұлпар:-Қандай санды 7-ге

Көбейткенде 56 шығады?(8)ы

-8 шығу үшін 72-ні нешеге бөлеміз?(9)а

Ойланған санды 6 есе арттырғанда, 60 шықты Ойланған санды тап.(10)с

Ойлаған санды6-ға арттырғанда 60 шықты.

Ойлаған санды тап.(54)п

2топ.Сұңқар:-Көбейткіш 4 көбейткіш 9 көбейтіндіні тап.(36)ы

-63-ті 7 ге бөлгенде қандай сан шығады? (9)у

-8-дің квадраты қанша болады? (64)т

-54 санын 6 есе кеміт,Ол қандай сан. (9)қ

пысықтау деген сөз шығады


Керуеншілер ойыны:(5мин)

Оқулық беті-35 №1 Есепті әр түрлі тәсілмен шығар:

Жібек бау -7қызғылт және 3көкшіл

Әр жібек бау-3метрден

Барлығы-?

1тәсіл: (7+3)*3=30

2тәсіл:3*7+3*3=30 Жауабы:30м жібек бау


Тай жарысы:Логикалық тапсырмалар.7мин

1Бөлмеде әр бұрышта бір мысық отырса ,бөлмеде неше мысық бар? (4)

2.Үстел үстінде 3 стакан шие тұр.Марат1стакан шиені жеп қойды .Неше стакан қалды?(3 стакан.)

3Екі бала шахматты 2сағат ойнады.Олардың әрқайсысы неше сағат ойнады?(2сағ.)

4Мотоцикл жүргізушісі ауылға келе жатқанда жолдан өзіне қарсы 3 жеңіл машина және 1 камазды кезіктіреді. Ауылға неше машина бара жатыр? (1)

5.Суға қай кезде қолды кесіп алуға болады? (мұз болғанда.)

2

70л сұйық май құйылған бөшкеден алдымен 3 литрлік 9 банка,артынан тағы да осындай 5банка май сатылды.Бөшкеде неше литр май қалды?

Барлығы-70л

сатылды-,9банка және 5 банка

Қалды-?

Ш:1 т:70-(3*9)+(3*5)=70-27+15=70-42=28

Ж:28л май қалды


3 кесте толтыру (плакатпен жұмыс)

Тік төртбұрыш

тың ұзындығы

Тік төртбұрыш

тың ені

Тік төртбұрыш

тың ауданы

Тік төртбұрыш

тың периметрі

?

3см

24см2

?

8см

5см

?

?



Бір қорапшаның массасы

Қорапшалар саны

Жалпы массасы

200г

2

50г

2

Тиісті сандарды жаз.Ұзындық өлшем бірліктерін қайталау.


Қыз қуу ойыны:Әр топтан бір қыз бен бір ер бала шығады.(5мин)

Оқулық беті-35. №5 Амалдарды орындау.

Тақтамен жұмыс.

138+9*8 (100-44):8+48:6 72+(106-74):4

(75+25):5+200:4 36:6*7+206 (65-9):(24:3)

Баған түрінде есепте

454+299=753 459+391=850 258+499=757

1000-69=931 1000-49=941 1000-49=951

Өткен білімдерін еске түсіреді пысықтайды.

























1.Керуеншілер ойынында Есепті әр түрлі тәсілмен шығарады: Оқулықпен жұмыстанады







2.Тай жарысына қатысып логикалық тапсырмаларды орындайды.тез ойланады.екі топқа ортақ сұрақ.



































Оқулықпен жұмыстанады плакатқа жазады.































Оқушылар тақтамен жұмыс істейді



Сергіту сәті

(2мин)

Ролик арқылы орындау.



Іс қимылмен жасайды.













Қорытынды:













Ой толғаныс.

(4мин)



Бекіту тапсыр-

малары.

Теңге алу.ойыны. Тақтаға теңге ілінеді .Теңгеге жету үшін топтың оқушылары кедергілерден өту керек.Кедергілер- тапсырма. Тиісті сандарды жаз.

68мм+32мм= ? 1дм. 8мм+2мм=?1см

96мм+904м=? 1км. 6дм+4дм=?

29см+71см=? 5дм+5дм=?

7 Шешуін және жауабын тап:

а)Бір қорапқа 7 қарындаш сыяды.Осындай 8 қорапқа неше қарындаш сыяды?7*8=56

ә)Мектеп асханасында 25кг қант бар еді.Әрқайсысында 10 килограмнан тағы 5 қап қант әкелінді.Асханада енді неше килограмм қант болды?10*5=50 50+25=75кг

б)18кг жидектерден 10л тосап дайындалды.20л тосап дайындау үшін неше килограмм жидек қажет?

18+18=36 20л=36кг жидек кетеді

в)Азық-түлік дүкеніне 350 үлкен және 230 кішкентай қорапшалардағы сүзбелер әкелінді.Бірінші күні сүзбелердің 490 қорабы сатылды.Дүкенде неше қорап сүзбе қалды (350+230)-490=90





















Ойланады шешеді.. Дұрыс шешімін слайдтың

соңындағы жауаптарымен салыстырады.



Бекіту тапсырма

лары

(2мин)

Ыдыстардың әрқайсысына неше литр сұйық құюға болады?

Олардың әрқайсысының көлемі неше куб сантиметр?

10см

10см



10см 10см

10см 20см

Ақ қоржынға сабақтағы ұнаған сәттерін жазады.

Қызыл қоржынға қандай есептер қиындық туғызды,

нені үйренгің келеді жазып ілу.

Рефлек

сия:

Бағалау

(3мин)

Ұлттық ойындардағы жетістіктеріне асықтар беріліп отырады.Сабақ соңында ұпай сандары асықпен саналады.Белсенді топты мадақтау.

(1мин)

Үйге тапсырма



6 теңдеулерді шеш. 35 бет.

















Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар

Не сәтті болды?



Не сәтсіз болды?



Нені жақсартуға болады?



Мен өз дағдымда нені дамыта алдым:Нені өзгеруге болады?









Самые низкие цены на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации!

Предлагаем учителям воспользоваться 50% скидкой при обучении по программам профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок".

Начало обучения ближайших групп: 18 января и 25 января. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (20% в начале обучения и 80% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru/kursy

Автор
Дата добавления 20.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Рабочие программы
Просмотров260
Номер материала ДВ-473020
Получить свидетельство о публикации

УЖЕ ЧЕРЕЗ 10 МИНУТ ВЫ МОЖЕТЕ ПОЛУЧИТЬ ДИПЛОМ

от проекта "Инфоурок" с указанием данных образовательной лицензии, что важно при прохождении аттестации.

Если Вы учитель или воспитатель, то можете прямо сейчас получить документ, подтверждающий Ваши профессиональные компетенции. Выдаваемые дипломы и сертификаты помогут Вам наполнить собственное портфолио и успешно пройти аттестацию.

Список всех тестов можно посмотреть тут - https://infourok.ru/tests

Похожие материалы

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх