Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыМатематика.Өткенді қайталау.Білімді тексеру.4 сынып

Математика.Өткенді қайталау.Білімді тексеру.4 сынып

Скачать материал

пәні:математика

1 күн 1сабақ-4сынып

Сабақтың тақырыбы

Өткенді пысықтау.Білімді тексеру.

Сілтеме

Оқулық -4сынып.Ақпаеа Ә.Б.

Жалпы мақсаттары:

Өткен материалдарды қайталау арқылы оқушылардың білім, білік, дағдыларын дамыту.Есептердің мазмұнын түсіне оырып,шығару жолын табу.Ауызша,жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.

Оқыту нәтижелері

Есептің шешу жолдарынмен танысу.Ауызша және жазбаша есептеуге дағдыларындыру.Бірлесіп жұмыс істеу дағдылары қалыптасады,топ мұшелерін оқыту және оларға көмектесу,пікірлерін бағалау.

Сабақтың негізгі идеясы

Тапсырмалардың шығару жолын анықтайды.Есептеу дағдылары қалыптасады.Бірлесіп жұмыс дағдылары қалыптасады.

Сабақтың көрнекілігі

Слайд,ресурстар.

Модульдер

1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер:диалогтік оқыту.

2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

4.Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану.

5.Талантты және дарынды балаларды оқыту.

6.Оқушылырдың жас ееркшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

7.Оқытуды басқару және көшбасшылық.


Сабақтың барысы:




Кезең мақсаттары

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру.

Оқушыларды жақсы көтеріңкі көңіл күйге енгізу,өзіне,өзгелерге сенім арту.Топқа бөлуді ұйымдастыру.

«Шаттық шеңбер»сабақ-қа назарын аудару,жақсы тілектер тілеуге шақыру.Топтарға

Бөлуге арналған тапсырмалар тарату.

Бір-біріне сәттілік тілейді.Топқа бөліну үшін үлестірмелі парақтар таратылды.

(3-ІІІ) цифрларды оқи отырып жұбын тауып топқа орналасты.

ІІ.Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Өткен материалдарды қайталау арқылы оқушылардың білім, білік, дағдыларын дамыту.Есептердің мазмұнын түсіне оырып,шығару жолын табу.Ауызша,жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Тыңдайды,

Қабылдайды,ойланады.

ІІІ.Бағалау критерийлерінмен таныстыру.

Бағалау критерийлерінмен таныстыру.

Бағалау парағын тарату.

Бағалау парағын толтыру.

Үй тапсырмасын тексеру.

Жұптық жұмыс.

Үй тапсырмасын

тексеру арқылы

тақырыпты пысықтау.

Үй тапсырмасын слайд арқылы тексеру.

«Аралас-Жұптас-Бөліс» стратегиясы арқылы бір-бірін тексереді.

Қызығушылықты ояту. Ой

қозғау. Топтық жұмыс.

Топтық жұмыс.Сабақтың тақырыбын,мазмұнын жете түсінуге мүмкіндік тудыратын тапсырмалар беру.

Топтарға тапсырмалар тарату.

«Жұбын тап» ой қозғауТоптық тапсырма:Сандарды оқу,жазу,салыстыру,

жіктеу.

Ой қозғау

Логикалық есеп пайымдау,шығармашылық ойлау қабілеті дамиды.

Логикалық есепті ұсынады.

Оқушылар талдайды,ортақ шешім қабылдайды.

Мағынаны тану. Топтық жұмыс.

Оқулықпен жұмыс.

Есеп шығару.(оқиды,талдайды,есептің шартын құратыру,шешу жолын табу,есептеу дағдылары жетіледі.

Суретті ұсыну.

«ЖИГСО» әдісі

Жұпта талдайды.

Топта талқылайды.Постер

құрастырады.Дәлелдейді,қорғайды.


«Тапқыр болсаң,шешіп көр»Түра теңсіздіктер құрастыру.

Шығармашылық тапсырма.

Құрастырады,салыстырады,оқиды,дәлелдейді.

Сергіту сәті

Жұмыс істеу қабілеттерін жақсарту үшін бойларын сергітіп алу.


Слайд арқылы көрсету,орындату.


Есептер шығару жолын табу.

3түрлі есеп берілді.

Есепті талдайды, постер құрап қорғайды.

3-топ «Венн диаграммасы»арқылы талдайды.


Шығармашылық тапсырма:санның.шаманың бөлшегін табу.

Тапсырмаларды ұсыну.

Талдайды,дәлелдейді,қорғайды.

Ой толғаныс.

Тапсырмалардың шығару жолын табады.

Тест тапсырмалар ұсыну.

Тест тапсырмаларын орындау.(жұпта тексеру)

Бағалау

Бағалау критерийлері бойынша бір-бірін бағалау.

Оқу барысында талқылауға қатысу.

Бағалау парағын толтыру.

Рефлексия


Сабақты қорытындылау.Оқушылардың пікірін тыңдау.

Сабақта жұмыс істеуге кімге оңай болды?

Кім қиындықтарға тап болды.

Шығу парағын толтыру. «2 жұлдыз,1ұсыныс» өз ойларын стикерлерге жазып көрсету .

Үйге тапсырма

Үйге берілетін тапсырма айқындалады.

Үйге тапсырмалар белгіленеді.

122 бет №5 (в),№6 (в) №8

Әр топқа бір-бір қатардан.







Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика.Өткенді қайталау.Білімді тексеру.4 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Директор по маркетингу

Получите профессию

Методист-разработчик онлайн-курсов

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

пәні:математика

1 күн 1сабақ-4сынып

Сабақтың тақырыбы

Өткенді пысықтау.Білімді тексеру.

Сілтеме

Оқулық -4сынып.Ақпаеа Ә.Б.

Жалпы мақсаттары:

Өткен материалдарды қайталау арқылы оқушылардың білім, білік, дағдыларын дамыту.Есептердің мазмұнын түсіне оырып,шығару жолын табу.Ауызша,жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.

Оқыту нәтижелері

Есептің шешу жолдарынмен танысу.Ауызша және жазбаша есептеуге дағдыларындыру.Бірлесіп жұмыс істеу дағдылары қалыптасады,топ мұшелерін оқыту және оларға көмектесу,пікірлерін бағалау.

Сабақтың негізгі идеясы

Тапсырмалардың шығару жолын анықтайды.Есептеу дағдылары қалыптасады.Бірлесіп жұмыс дағдылары қалыптасады.

Сабақтың көрнекілігі

Слайд,ресурстар.

Модульдер

1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер:диалогтік оқыту.

2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

3.Оқыту  үшін бағалау және оқуды бағалау.

4.Оқыту  мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану.

5.Талантты және дарынды балаларды оқыту.

6.Оқушылырдың жас ееркшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

7.Оқытуды басқару және көшбасшылық.

 

Сабақтың барысы:

 

 

Кезең мақсаттары

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру.

Оқушыларды жақсы көтеріңкі көңіл күйге енгізу,өзіне,өзгелерге сенім арту.Топқа бөлуді ұйымдастыру.

«Шаттық шеңбер»сабақ-қа назарын аудару,жақсы тілектер тілеуге шақыру.Топтарға

Бөлуге арналған тапсырмалар тарату.

Бір-біріне сәттілік тілейді.Топқа бөліну үшін үлестірмелі парақтар таратылды.

(3-ІІІ) цифрларды оқи отырып жұбын тауып топқа орналасты.

ІІ.Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Өткен материалдарды қайталау арқылы оқушылардың білім, білік, дағдыларын дамыту.Есептердің мазмұнын түсіне оырып,шығару жолын табу.Ауызша,жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Тыңдайды,

Қабылдайды,ойланады.

ІІІ.Бағалау критерийлерінмен таныстыру.

Бағалау критерийлерінмен таныстыру.

Бағалау парағын тарату.

Бағалау парағын толтыру.

Үй тапсырмасын тексеру.

Жұптық жұмыс.

Үй тапсырмасын

тексеру арқылы

тақырыпты пысықтау.

Үй тапсырмасын слайд арқылы тексеру.

«Аралас-Жұптас-Бөліс» стратегиясы арқылы бір-бірін тексереді.

Қызығушылықты ояту. Ой

қозғау. Топтық жұмыс.

Топтық жұмыс.Сабақтың тақырыбын,мазмұнын жете түсінуге мүмкіндік тудыратын тапсырмалар беру.

Топтарға тапсырмалар тарату.

 «Жұбын тап» ой қозғауТоптық тапсырма:Сандарды оқу,жазу,салыстыру,

жіктеу.

Ой қозғау

Логикалық есеп пайымдау,шығармашылық ойлау қабілеті дамиды.

Логикалық есепті ұсынады.

Оқушылар талдайды,ортақ шешім қабылдайды.

Мағынаны тану. Топтық жұмыс.

Оқулықпен жұмыс.

Есеп шығару.(оқиды,талдайды,есептің шартын құратыру,шешу жолын табу,есептеу дағдылары жетіледі.

Суретті ұсыну.

«ЖИГСО» әдісі

Жұпта талдайды.

Топта талқылайды.Постер

құрастырады.Дәлелдейді,қорғайды.

 

«Тапқыр болсаң,шешіп көр»Түра теңсіздіктер құрастыру.

Шығармашылық тапсырма.

Құрастырады,салыстырады,оқиды,дәлелдейді.

Сергіту сәті

Жұмыс істеу қабілеттерін жақсарту үшін бойларын сергітіп алу.

 

Слайд арқылы көрсету,орындату.

 

Есептер шығару жолын табу.

3түрлі есеп берілді.

Есепті талдайды, постер құрап қорғайды.

3-топ «Венн диаграммасы»арқылы талдайды.

 

Шығармашылық тапсырма:санның.шаманың бөлшегін табу.

Тапсырмаларды ұсыну.

Талдайды,дәлелдейді,қорғайды.

Ой толғаныс.

Тапсырмалардың шығару жолын табады.

Тест тапсырмалар ұсыну.

Тест тапсырмаларын орындау.(жұпта тексеру)

Бағалау

Бағалау критерийлері бойынша бір-бірін бағалау.

Оқу барысында талқылауға қатысу.

Бағалау парағын толтыру.

Рефлексия

 

Сабақты қорытындылау.Оқушылардың пікірін тыңдау.

Сабақта жұмыс істеуге кімге оңай болды?

Кім қиындықтарға тап болды.

Шығу парағын толтыру. «2 жұлдыз,1ұсыныс» өз ойларын стикерлерге жазып көрсету .

Үйге тапсырма

Үйге берілетін тапсырма айқындалады.

Үйге тапсырмалар белгіленеді.

122 бет №5 (в),№6 (в) №8

Әр топқа бір-бір қатардан.

 

 

                                                         

 

 

Скачать материал
