Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Математика 2 сынып. Көпбұрыш

Математика 2 сынып. Көпбұрыш


библиотека
материалов



Сабақтың тақырыбы: Көпбұрыш

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың геометриялық фигуралар жайында, олардың қасиеттері, көпбұрыштар жайында түсініктерін қалыптастыру;

2. Оқушылардың ауызша есептеу, есеп шығару, фигураның периметрін табу дағдыларын арттыру, логикалық ой-өрісін, ойлау қабілеттерін дамыту;

3. Оқушыларды татулыққа, бірлікке, ұжыммен жұмыс істеуге тәрбиелеу, рефлексиялық жаттығуларды орындату арқылы оқушылардың байланыстырып сөйлеуін , өзін- өзі бағалауын жетілдіру; өз біліміне сын көзбен қарай білуге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс: дүниетану, еңбек, әдебиеттік оқу

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Психологиялық дайындық


ІІІ. Үй жұмысын тексеру

ІҮ. Жұмбақ шешу:


Жоқ өзінде бас та, қас та, мойын да,

Ұзындығы жазулы тұр бойында. (сызғыш)



hello_html_m215d8a21.jpg





Сегіз қырлы,

Бір сырлы. (қарындаш)


hello_html_m1173fe2d.jpg





  • Математика сабағында бізге сызғыш пен қарындаш не үшін керек? (геометриялық фигураларды сызу үшін)

  • Бүгінгі сабақ не туралы болады деп ойлайсыңдар? (Геометриялық фигуралар )



Ү. Бой сергіту.

Қызығушылық ояту. (Ауызша есептеу)

17-9 6+7 8+9 14-9 30-1 80-1

41-1 8+7 6+6 5+9 17-8 15-6

Логикалық есептер шығару

  1. Шөпте қояндар тығылып отыр. Тек 10 құлағы көрініп тұр. Шөпте неше отыр?



hello_html_66059606.jpg




  1. Таразы табақшасында 2 аяғымен тұрған тырна 2 кг болды. Бір аяғымен тұрса неше кг болады?

hello_html_68b86667.jpg










  1. Мараттың кілең 1 теңгеліктен тұратын барлығы 100 теңге ақшасы бар еді. Құрал-жабдық сатып алғанға ол дүкенге 97 теңге беру керек№ қалай тез есептеп беруге болды?


hello_html_36186050.jpg



ҮІ. Өткен тақырыпты қайталау.

Операциялық-орындаушылық кезең

  • Қандай фигураларды көріп тұрсың? (1-слайд. Сәуле, тік төртбұрыш, үшбұрыш, тұйықталған қисық сызықтар т.б.)

(Әр фигураның қасиеттерін айтқызу.)

  • Қай фигура артық? (,2-слайд. Дөңгелек, себебі, бұрыштары жоқ)

  • Айналамыздағы дүниеде не геометриялық фигураларға ұқсайды? (оқушылардың жауаптарын тыңдау)

  • Аспан әлеміне қараңдаршы. Жұлдыздар қандай фигураға ұқсайды? (нүктелерге . 3-слайд)

  • Нүктелердің арасынан ойша сызық жүргізсек, қандай фигура шығады?( сынық сызық. 4- слайд. Кассиопея шоқжұлдызы)

  • Таразы, Жетіқарақшы шоқжұлдыздары ше? Шоқ жұлдыздар да геометриялық фигураларға ұқсайды екен. (тұйықталған сынық сызық. 5-слайд)

  • Қай фигураның шекарасы ұзын? Фигураның периметрін табу. Периметрлерін саластыру. (5-слайд)

Іhello_html_m4bf9b737.gifhello_html_m6e9460ec.gifhello_html_38c8a179.gif- қатар – , ІІ- қатар – , ІІІ- қатар – .

Тексеру. Дұрыс шығарған баларды атау.

  • Ұзындық бірліктерін өсу ретімен жазу:

1 дм 3 см, 4 см, 20 см, 1 дм, 1 м. (4 см, 1 дм, 1 дм 3 см, 20 см, 1 м).

Тексеру. Дұрыс шығарған балаларды атау.






ҮІІ. Жаңа тақырып. Заңдылығын анықта. (6-слайд)

hello_html_5c1b499f.gifhello_html_m44c4cc3f.gifhello_html_m465c394f.gifhello_html_m295c6c43.gif

  • Үшбұрыш, тік төртбұрыш, .... (бес бұрыш, алты бұрыш, жеті бұрыш). Бір сөзбен бұл фигураларды қалай атауға болады? КӨПБҰРЫШТАР. Әр фигурада неше бұрыш, неше қабырға бар? Бұл фигураларға не ұқсайды?

ҮІІІ. Сергіту сәті.

ІХ. «Досыма сыйлық» ойыны.

Рефлексиялық бағалау кезең.

Оқушыларды 3 топқа бөліп, есеп құрастыру.

- Өз досыңа не сыйлар едің? (7-слайд)

Достық туралы әңгіме жүргізу.

- Кімге осы сыйлықты сыйлар едің? Әр топтың жауабын тыңдау.

Х. Оқулықпен жұмыс.

Есеп шығару. 104 б, №3(а) Тексеру. Дұрыс шығарған балаларды атау.

105 б, №4. Өрнек құрастыру

ХІ.Шығармашылық жұмыс. Геометриялық фигуралардан сурет құрастыру


hello_html_m36b9d7a5.jpg




Қорытындылау. – Бүгінгі сабақта не туралы айылды?

Тест. Сәйкестігін тап:



hello_html_8420633.gif

1.Үшбұрыш


А





hello_html_44ec1eb9.gif2.Тік төртбұрыш




В


  1. hello_html_29a135db.gifШаршы




С


4hello_html_2acd2261.gif.Төртбұрыш



Д

5. Бесбұрыш hello_html_23b348c7.png

Е


(1-в, 2-а, 3-д, 4-с,5-е)

Ү/т: 104 б, №3(б), 105 б, №6.

Бағалау.




hello_html_m4f89990.gif

Только до конца зимы! Скидка 60% для педагогов на ДИПЛОМЫ от Столичного учебного центра!

Курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации от 1 400 руб.
Для выбора курса воспользуйтесь удобным поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВЫ).

Московские документы для аттестации: KURSY.ORG

