Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыМатематика 4 сынып, тақырыбы "Көп таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту, бөлу"

Математика 4 сынып, тақырыбы "Көп таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту, бөлу"

Скачать материал

Математика     4 «ә»сынып 

 Сабақтың тақырыбы :  Көп таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту,бөлу.

          

Сабақтың мақсаты: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту,  бөлу;                             

                                 Ауызша, жазбаша шапшаң есептеу;

                                   Оқушылардың   логикалық ойлау қабілеттерін, белсен-

                                     діліктерін арттыру,

                                    шапшаңдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу;         

 Көрнекілігі:   логикалық есеп жинағы, интерактивтік тақта

Сабақтың барысы :

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Күтілетін нәтиже

1)Ұйымдастыру

кезеңі .

 

 

2)Өткенді қайталау

4) Кіріспе әңгіме

 

 

 

5)Сұрақ-жауап.

 

 

6)Жұмбақ шешу.

 

 

 

 

7) Өлең оқу.

 

 

 

8)Арифметикалық диктант

 

 

 

 

 

 

9) Жаңа сабақ.

1)Оқушылардың

сабаққа  дайындықтарын

тексеру

2) Арифметикалық

диктант

 

Жұмбақ .

Сырқаттанса хайуандар,

Емдейтін ол      дәрігер?

3)  Айболит туралы өлең оқу.

Айболит абзал дәрігер,

Отыр ол, әне орманда, т.б.

 Айболит дәрігер бізден көмек сұрап отыр. Оның бірнеше тапсырмаларын орындаймыз.

Мұғалімнің түсіндіруі:

326*3    978:3

 

 

 

 

 

 

Жүгіру,спортпен айналысу, дұрыс тамақтану, таза ауада болу.

 

Шешуі:(Айболит)

 

 

 

 

 

 

Арифмет. шығарады.

-3-тің  квадраты;

 -ең кіші екі таңбалы сан;

 

 

 

Тақтамен жұмыс. №1 (ә) түсіндіре отырып шығару.

 

 

 

 

 

Ойлау қабілеттері артады.

 

 

Сөздік қорлары дамиды.

 

 

 

Ойлау қабілеттері артады.

 

 

 

 

Шапшаң есептеуге жаттығады.

 

10)Қосымша мәлімет

 

11)Сұрақ-жауап әдісі.

 

 

12) Оқулықпен жұмыс

 

 

13)Сергіту сәті.

 

 

 

 

14)Логикалық есептер

15) Оқулықпен жұмыс.

 

 

 

 

16) Сергіту сәті.

 

17)Бекіту:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18) Өздік жұмыс.

 

 

19)Бағалау

20) Үйге тапсырма

«Мен неден тұрамын?»

Адамның бойында не бар?

Біз Айболит дәрігердің сүйікті жануарларын  іздеуге шығамыз.

 

 

 

 

Хрю-Хрю бізге көзге жаттығу алып келген екен соны жасайық.

 

Теңдеу шешу. №3

 

 

 

 

 

 

 

 

Геометриялық пішінді ретімен қойсақ бір сөз шығады.

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша материал

 

Барлығың да, балалар!

Атыңа сай екенсің,

Құштар болған білімге

Затыңа сай екенсің.

 

Оқушы жауаптарыыы;

Тері-2м

Май-1шелек т.б.

 

 

1)АВВА  тапсырма 172 б №2 тапсырма

 (42+18)·6 =
  (28+28):7 =

2)Хрю-Хрю тапсырмасы

 

 

3)Чичи тапсырмасы.

Логикалық есептер шығару.

4)Кики тапсырмасы.

Тақтада теңдеу құру, талдау.

х:5=50

 

Шешуі:

Дәрумендер.

 

Дәрумендер сүйегімізді қатайту, денсаулығымызды жақсарту, ақылымызды асыру, тісімізді қатайту үшін керек.

5)Каруда тапсырмасы

Өздік жұмысы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Логикалық ойлау қабілеттері  артады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жазу дағдылары

жетіледі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Өздігінен жұмыс жасайды.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика 4 сынып, тақырыбы "Көп таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту, бөлу""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Директор по управлению персоналом

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Интериактивті тақтаны, көрнекіліктерді тиімді  қолдана білдім

Әрбір баланың білім алуын қадағаланды.

Оқушылардың материал арқылы даму деңгейі тапсырмалар арқылы жетілдірілді.

Білім беруде даралау әдісі қолданды.

 

 

 Толық жауап беру, шешуін табу,

көркем жазу , сандарды оқу дағдылары үнемі мұғалім тарапынан ескеріліп отырды. Қолданған әдістер сабақ міндеттеріне сай болып, оқушылардың логикалық ойлау, шығармашылық қабілеттерін  дамытуға бағытталды.

 

Оқушылардың салыстыру, логикалық ойлау, қорытындылау қабілеттерін  дамыттым Сабақтың әр кезеңіне білімділік міндет жақсы қойылды.

Сабақ деңгейлік  тапсырманы орындау арқылы қорытындыланды.

Оқушылардың білімдері мен біліктері дұрыс бағаланды.

 

 

 

1) Тест тапсырмалары

2) Жұмбақ , жұмбақесеп шешу

3) Мақал-мәтелдерді толықтырып, мағынасын білу,

4)«Кім жылдам!» ойынын ойнау арқылы  сөздердің жұбын тауып, сәйкестендіру

5) Шығармашылық тапсырмалар

6)Семантикалық карта.

 

Сабақта интерактивті тақтаны пайдалана отырып,

сабақты слайд, флипчарт арқылы өткіздім.

 

 

 

 

 

Сабақ барысында әрбір сабақ бөлігіне уақытты

үнемдеуді ескере отырып, тиімді пайдалана білдім.

 

 

 

 

 

Сабақта  тақырыпты меңгертудегі алға қойған

мақсат  толығымен орындалды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Скачать материал
