Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Рабочие программы / Математика 6-сынып Сабақ жоспары "Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Математика

Математика 6-сынып Сабақ жоспары "Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері"

библиотека
материалов

Күні: 5.02.2015ж

Сынып: 6 «а», 6 «ә»

Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Санды теңсіздіктер және оның қасиеттерімен таныстыру және оларды әртүрлі жағдайларда дұрыс жаза білуге, есептеулерде қолдана білуге үйрету.

Дамытушылық: Тақырып бойынша оқушылардың білімін жүйеге келтіру, математикалық тұрғыда сауатты жазып, оқуға дағдыландырып, оқушының зерделі ойын дамыту.

Тәрбиелік: Топпен жұмыс істеуге, өзгенің пікірін тыңдай білуге, көпшіл сезім қалыптастыруға тәрбиелеу және өзінің білімін бағалай білуді үйрету. 

Көрнекілік: Үлестірме материалдар.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс 

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексеріп, топқа бөлемін.

ІІ. Өткен сабақты пысықтау

« Не білемін?»

Қандай теңдеулер бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер деп аталады?

Қандай теңдеулер мәндес теңдеулер деп аталады?

Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеудің түбірлері қалай табылады?

Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешудің қандай алгоритмі бар?


III. Қызығушылықты ояту


Салыстырылатын екі санның біреуі екіншісінен үлкен немесе кіші екенін анықтау үшін, берілген екі санның айырмасына қарап, қорытынды жасаңдар:


Салыстырылатын

сандар


Сандардың біріншісінен екіншісін азайтып айырма түрінде жазыңдар

Айырма (оң сан немесе теріс сан)

Санды теңсіздік



5 пен 3



-2 мен -4



3 пен 6




5 – 3



2 ˃ 0, оң сан



5 ˃ 3


ІІІ. Жаңа сабақ «Мағынаны ажырату»

1-топ

Сандарды координаталық түзу бойынша салыстырыңдар

а – в ˃ 0 болғанда және а – в ˂ 0

Теңсіздік белгілері.

2-топ

1-қасиет.

Егер а ˃ в болса, онда в ˂ а.

2-қасиет.

а ˂ в, в˂ с болса, онда а ˂ с.

3-топ

3-қасиет.

а ˂ в болса, онда а+с ˂ в+с, с - кез келген сан.

5-қасиет.

Егер 0 ˂ а ˂ в болса, онда hello_html_m4dd4724d.gif

4-топ

4-қасиет.

а) Егер а ˂ в және с ˃ 0 болса, онда ас˂ вс, hello_html_48caaf35.gif

ә) Егер а ˂ в және с ˂ 0 болса, онда ас˃ вс, hello_html_2898bec.gif

Әр топқа тапсырма беріледі. Оқушылар тапсырманы топта талқылайды. Әр топтан бір оқушы шығып берілген тапсырманы тақтада басқа топтарға түсіндіреді.

ІV. Бекіту. «Не білдім?»


hello_html_3d6e902b.png


Ой қорыту

911 (ауызша)

1-топ 2-топ 3-топ 4-топ

888 №889 №890 №891

913 №914 №915 №916


Тест тапсырмасы

  1. Бөлшекті салыстыр: hello_html_59d0e6a5.gif

  1. hello_html_6e0d76f6.gifB.hello_html_37facd83.gifC. hello_html_adb5ff1.gif

  1. 25>20 болса, осы сандарға кері сандардың қайсысы үлкен?

А. hello_html_m28b6f9d6.gif B.hello_html_m714142a1.gif C. hello_html_3af70264.gif

3. Сандарды салыстыр: hello_html_60acfda5.gif

А.hello_html_m6dc86fa6.gif B.hello_html_b4544ef.gif C.hello_html_62eda2ea.gif

4. Қате тұжырымды көрсет, егер m>n болса.

А. hello_html_m790feec8.gif B. hello_html_79869bb7.gif C. hello_html_m52fd4d2f.gif

Жауаптары:

1 – A

2 – B

3 – B

4 – C

V.Үйге тапсырма: №917, №922

VI. Қорытынды.Бағалау Оқушылардың бағалау парақтары бойынша бағалау





Краткое описание документа:

Күні:        

Сынып:

Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Санды теңсіздіктер және оның қасиеттерімен  таныстыру және  оларды әртүрлі жағдайларда дұрыс жаза білуге, есептеулерде қолдана білуге үйрету.

Дамытушылық: Тақырып бойынша оқушылардың білімін жүйеге келтіру, математикалық тұрғыда сауатты жазып, оқуға дағдыландырып, оқушының зерделі ойын дамыту.

Тәрбиелік: Топпен жұмыс істеуге, өзгенің пікірін тыңдай білуге, көпшіл сезім қалыптастыруға тәрбиелеу және өзінің білімін бағалай білуді үйрету. 

Көрнекілік:  Үлестірме материалдар.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың әдісі: Топпен жұмыс 

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексеріп, топқа бөлемін.

ІІ. Өткен сабақты пысықтау

« Не білемін?»

Қандай теңдеулер бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер деп аталады?

• Қандай теңдеулер мәндес теңдеулер деп аталады?

• Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеудің түбірлері қалай табылады?

• Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешудің қандай алгоритмі бар?

 

III. Қызығушылықты ояту

 

Салыстырылатын екі санның біреуі екіншісінен үлкен немесе кіші екенін анықтау үшін, берілген екі санның айырмасына қарап, қорытынды жасаңдар:

 

Салыстырылатын

сандар

 

Сандардың біріншісінен екіншісін азайтып айырма түрінде жазыңдар

Айырма (оң сан немесе теріс сан)

Санды теңсіздік

 

5  пен  3

 

-2  мен  -4

 

3  пен  6

 

 

5 – 3

 

2 ˃ 0, оң сан

 

5 ˃ 3

 

 ІІІ. Жаңа сабақ  «Мағынаны ажырату»

1-топ

Сандарды координаталық түзу бойынша салыстырыңдар

а – в ˃ 0 болғанда және а – в ˂ 0

Теңсіздік белгілері.

2-топ

 1-қасиет.

Егер  а ˃ в болса, онда в ˂ а.

2-қасиет.

а ˂ в,  в˂ с болса, онда а ˂ с.

3-топ

3-қасиет.

а ˂ в болса, онда а+с ˂ в+с, с - кез келген сан.

5-қасиет.

Егер 0 ˂ а ˂ в болса, онда

4-топ

4-қасиет.

а) Егер а ˂ в және с ˃ 0 болса, онда ас˂ вс,

ә) Егер а ˂ в және с ˂ 0 болса, онда ас˃ вс,

Әр топқа тапсырма беріледі. Оқушылар тапсырманы топта талқылайды. Әр топтан бір оқушы шығып берілген тапсырманы тақтада басқа топтарға түсіндіреді.

ІV. Бекіту. «Не білдім?»

 

 

 

Ой қорыту

№911 (ауызша)

1-топ                2-топ            3-топ            4-топ

№888                №889           №890             №891

№913                №914           №915             №916

 

Тест тапсырмасы

1.     Бөлшекті салыстыр: 

A.           B.     C.

2.      25>20 болса, осы сандарға кері сандардың қайсысы үлкен?

А.        B.     C.

3. Сандарды салыстыр:

А.        B.    C.

4.Қате тұжырымды көрсет, егер m>n болса.

А.        B.     C.

Жауаптары:

1 – A

2 – B

3 – B

4 – C 

V.Үйге  тапсырма: №917, №922

VI.  Қорытынды.Бағалау  Оқушылардың бағалау парақтары бойынша бағалау

 

Автор
Дата добавления 12.02.2015
Раздел Математика
Подраздел Рабочие программы
Просмотров3288
Номер материала 383084
Получить свидетельство о публикации

Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs
