1286138
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5.520 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.200 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 70%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокМатематикаКонспектыМатематика "Ғарышқа математикамен бірге"

Математика "Ғарышқа математикамен бірге"

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Технологиялық карта


Сабақ бөлімі:Таным, Әлеуметтік орта.

Сабақ тақырыбы: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру, қоршаған орта.

Сабақ тақырыбы: Ғарышқа математикамен бірге.

Сабақ мақсаты: Балалардың сандар,геометриялық пішіндер туралы білімдерін бекіту, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Ғажайып саяхат арқылы балалардың қиалдарын шындау. Қисынды есептерді шығара отырып, тапқырлығын арттыру. Балаларды ұжымдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдістері: Саяхат қисынды есептер жинақ ойын.

Қажетті құралдар: «Зымыран», «Жұлдызды қалашық»,

ғаламшарлар,жұлдызшалар,жатпланеталықтар бейнесі, қисынды есептер.

Алдын – ала жұмыс: Ғаламшармен танысу жатпланеталықтар ұғымын танысу.

Сабақ барысы:

Жұмыс барысы:

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мативациялық ой қозғайтын

Тәрбиеші: Балаларды ғарыш еліне саяхатка шақырады бұл саяхат зымыран арқылы баруды ескертеді

Балалар ойлануға тартылады, сұрақтарға жауап береді,геометриялық пішіндерді атайды.


Зымыранды пішіндерден құрастырады қандай геометриялық пішіндер екенін сұрайды.


Ұйымдастырушылық іздеушілік



























































Ғарыш әлеміне ұшу үшін балаларды кері сайлауға шақыру.10,9,8,7,6,5,4,3,3,2,1 балалар кеттік (музыка айтылады) көрнекі құралдар арқылы ғарыштағы ғаламшарлар суреттерін көрсетеді.

1.Тапсырманы орындауға шақыру.


2.Естелік ретінде ғаламшардан жұлдыздарды құрастыруға ұсыныс жасайды.

Балалардың назарын жатпланеталықтардың суретіне аударады, солардың іздерін рет санымен қатар орналастыруды тапсырма береді.

3-тапсырма


1- мен 10 сандарды қатар орналастыру.

Сергіту сәті.

Шынығамыз, жастай біз, жаттығуды бастаймыз. Бір, екі, уші, бір, екі, уші. Бойымызға жинап күш. Шынығамыз жастай біз жаттығуды бастаймыз. Бір - екі,бастайық жарқырап күн жасайық. Жаса алтын күн, жаса, жаса жарқын күн.

Шаршасандар балалар қолдарынды созындар, саусақтармен ойнандар. Қолдарынды сермендер, денелерің шынықсын.Өте жақсы жатпланеталықтар бізге келесі тапсырманы дайындап отыр;(қисынды есептер).

Тәрбиеші: тақтаға суреттерді іле отырып балаларға логикалық сұрақтар қалды.

1.тапсырма.

Екі ұзын құйрық және төрт ұзын құлақ тақтаға ілінеді олар нелер және нешеу деген сұрақтар қойылады.

2.тапсырма:

Тақтаға дарбаза артынан 8 дөңгелек ілінедінеше машина тұр. Деген сұрақ қойылады.

3.тапсырма:

Екі мысықтың аяғы нешеу?


Өте жақсы балалар тапсырмаларды мүлтіксіз орындадындар.


Ал енді келесі тапсырмаға көшейік.


Алдарындағы суреттерге назар аударындар мұнда 5

жолақша бар әр жолақшада әртүрлі санда жазылып тұр сол сандарға қарап қатарына жапсырамыз тапсырманы мұқият орындандар.

Балалар кері санайды.








Ғаламшарлардың атауларын атайды және сұрақтарға жауап береді.

Даярланған конверттер ішінен пішіндерді пайдалана отырып жұлдыздар құрастырады.


















Балалар сергіту сәтін қайталап өимылдарын жасайды.



















Балалар суреттерді көріп сұрақтарға жауапбереді

(екі тулкі, екі қоян, екі машина)




Екі мысықтың 8 аяғы бар.









Балалар санды санап әр жолақшаға жапсырманы жапсырады.






Балаларды мадақтау.

Балабақшаға қайтуға ұсыныс жасайды.

Балалар кері санайды балалар бақшаға жетеді.

(Муз ойналады)

Балаларға сабақта жақсы қатысқаны үшін алғыс білдіреді қортынды жасайды бағалайды, мадақтайды.

Балалардың жауабы иә, ұнады, қызықты тапсырмалар болды ғарыш әлеміне ұшып барғанымыз ұнады.


Күтілетін нәтиже:

Білу тиіс: Сұрақтарға толық жауап беруді, тура және кері санауды геометриялық пішіндерді дұрыс атауға тиіс.

Игереді: Ғаламшарлардың атауын игереді, жатпланетарлықтарды таниды.

Логикадық есептер арқылы қисынды есептерді топты әр санға сәйкес суреттерді дұрыс орналастыруды.

Меңгерді: Геометриялық пішіндерді атай және ажырата білуді; сурет бойынша есептер шығаруды; 1 – 10 дейін тура кері санауды меңгерді.



Краткое описание документа:

                                                   Технологиялық  карта

 

Сабақ бөлімі:Таным, Әлеуметтік орта.

Сабақ тақырыбы: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру,  қоршаған орта.

Сабақ тақырыбы: Ғарышқа математикамен бірге.

Сабақ мақсаты: Балалардың сандар,геометриялық пішіндер туралы білімдерін бекіту, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Ғажайып саяхат арқылы балалардың қиалдарын шындау. Қисынды есептерді шығара отырып, тапқырлығын арттыру. Балаларды ұжымдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдістері: Саяхат қисынды есептер жинақ ойын.

Қажетті құралдар: «Зымыран», «Жұлдызды қалашық»,

ғаламшарлар,жұлдызшалар,жатпланеталықтар бейнесі, қисынды есептер.

Алдын – ала жұмыс: Ғаламшармен танысу жатпланеталықтар ұғымын танысу.

Сабақ барысы:

Жұмыс барысы:

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мативациялық ой қозғайтын

Тәрбиеші:  Балаларды ғарыш еліне саяхатка шақырады бұл саяхат зымыран арқылы баруды ескертеді

Балалар ойлануға тартылады, сұрақтарға жауап береді,геометриялық пішіндерді атайды.

 

Зымыранды пішіндерден құрастырады қандай геометриялық пішіндер екенін сұрайды.

 

Ұйымдастырушылық іздеушілік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       

                       

Ғарыш әлеміне ұшу үшін балаларды кері сайлауға шақыру.10,9,8,7,6,5,4,3,3,2,1 балалар кеттік (музыка айтылады) көрнекі құралдар арқылы ғарыштағы ғаламшарлар суреттерін көрсетеді.

1.Тапсырманы орындауға шақыру.

 

2.Естелік ретінде ғаламшардан жұлдыздарды құрастыруға ұсыныс жасайды.

Балалардың назарын жатпланеталықтардың суретіне аударады, солардың іздерін рет санымен қатар орналастыруды тапсырма береді.

3-тапсырма

 

1- мен 10 сандарды қатар орналастыру.

Сергіту  сәті.

Шынығамыз, жастай біз, жаттығуды бастаймыз. Бір, екі, уші, бір, екі, уші. Бойымызға жинап күш. Шынығамыз жастай біз  жаттығуды бастаймыз. Бір - екі,бастайық жарқырап күн жасайық. Жаса алтын күн, жаса, жаса жарқын күн.

Шаршасандар балалар қолдарынды созындар, саусақтармен ойнандар. Қолдарынды сермендер, денелерің шынықсын.Өте жақсы жатпланеталықтар бізге келесі тапсырманы дайындап отыр;(қисынды есептер).

Тәрбиеші: тақтаға суреттерді іле отырып балаларға логикалық сұрақтар қалды.

1.тапсырма.

Екі ұзын құйрық және төрт ұзын құлақ тақтаға ілінеді олар нелер және нешеу деген сұрақтар қойылады.

2.тапсырма:

Тақтаға дарбаза артынан  8 дөңгелек ілінедінеше машина тұр. Деген сұрақ қойылады.

3.тапсырма:

Екі мысықтың аяғы нешеу?

 

Өтежақсыбалалартапсырмалардымүлтіксізорындадындар.

 

Ал енді келесі тапсырмаға көшейік.

 

Алдарындағы суреттерге назар аударындар мұнда 5

жолақша бар әр жолақшада әртүрлі санда жазылып тұр сол сандарға қарап қатарына жапсырамыз тапсырманы мұқият орындандар.

Балалар кері санайды.

 

 

 

 

 

 

 

Ғаламшарлардың атауларын атайды және сұрақтарға жауап береді.

Даярланған конверттер ішінен пішіндерді пайдалана отырып  жұлдыздар құрастырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балалар сергіту сәтін қайталап өимылдарын жасайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балалар суреттерді көріп сұрақтарға жауапбереді

(екі тулкі, екі қоян, екі машина)

 

 

 

Екі мысықтың 8 аяғы бар.

 

 

 

 

 

 

 

 

Балалар санды санап әр жолақшаға жапсырманы жапсырады.

 

 

 

 

 

Балаларды мадақтау.

Балабақшаға қайтуға ұсыныс жасайды.

Балалар кері санайды балалар бақшаға жетеді.

(Муз ойналады)

Балаларға сабақта жақсы қатысқаны үшін алғыс білдіреді қортынды жасайды бағалайды, мадақтайды.

Балалардың жауабы  иә, ұнады, қызықты тапсырмалар болды ғарыш әлеміне ұшып  барғанымыз ұнады.

 

Күтілетін нәтиже:

Білу тиіс: Сұрақтарға толық жауап беруді, тура және кері санауды геометриялық пішіндерді дұрыс атауға  тиіс.

Игереді: Ғаламшарлардың атауын игереді, жатпланетарлықтарды таниды.

Логикадық есептер арқылы қисынды есептерді топты әр санға сәйкес суреттерді дұрыс  орналастыруды. 

Меңгерді: Геометриялық пішіндерді атай және ажырата білуді; сурет бойынша есептер шығаруды; 1 – 10 дейін тура кері санауды меңгерді.

 

 

 
