Инфоурок Начальные классы Рабочие программыМатематика пәнінен ашық сабақ «Білімді тиянақтау» 3-сынып

Математика пәнінен ашық сабақ «Білімді тиянақтау» 3-сынып

Скачать материал

Математика пәнінен ашық сабақ «Білімді тиянақтау» 3-сынып

 

Мақсаты:1) Үш таңбалы сандарды қосу,азайту біліктерін пысықтай түсу,топтық жұмыста әр оқушы білімін саралау.

                  2)Жарыса жұмыстануға,логикалық ойлауды жеделдетуге баулу,пәнге деген қызығушылығын арттыру.

                  3)Оқушыларды ұлттық рухта және халықтың салт-дәстүрін жан-жақты түсіне білуге,білімді болуға тәрбиелеу.

Әдісі:сұрақ-жауап,көрнекілік,топпен жұмыс.

Көрнекілік:суреттер,дидактикалық материалдар,өрнектер,слайдтар. Түрі:сайыс сабақ.

                        Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.

                      Қарсы алайық қонақты жылы жүзбен,

                      Бізге келсін,қуаныш нұр іздеген.

                      Шуақ толған жанымыз,жүрегіміз.

                      Үлгі алсын көрген жан мына бізден.

-Балалар,біз қандай ұлттық ойындарды білеміз?

-Мына суретте қандай ұлттық ойыны бейнеленген?(Көкпар ойыны)

-Көкпар-ұлттық ат спорт ойындарының бірі.Ойын атауы «көк бөрте»(лақ) сөзінен шыққан.Көкпар жаппай және дода тартыс деп екіге бөлінеді.

-Балалар,біз бүгін шынайы көкпар тартпағанмен білімімізбен екі топ болып жарысқа түсеміз.

         І топ: «Тұлпар»                                ІІ топ: «Сұңқар»

      Сайыста әр топ және әр оқушы өзіне ұпай жинап отырады.Әр ұпай қазанға салған серкелері болып саналады.

ІІ.  І сайыс Ауызша есеп.

І –топ: «Тұлпар» тобына                                    ІІ-топ: «Сұңқар» тобына

1.3 жүздік 5 бірлік?(305)                          1.7 жүздік 1ондық?(710)

2.Ең үлкен үш таңбалы сан?(999)           2.Ең кіші үш таңбалы сан?(100)

3.Екі сабақтың ұзақтығы?(90 мин)         3.Ең кіші ұзындық өлшем бірлігі?(мм)

4.Бұрыш түрлерін ата?                             4.Аудан табу формуласы(ахв)

5.1 тәулік 5 сағат=?сағат(29 сағат)         5.200кг= ?ц(2ц)

6.Қосуға кері амал?(азайту)                     6.24 саны 8 санынан неше есе артық?

         ІІ сайыс. «Дода тартыс»

    -«Дода» тартысында құрамы бірдей екі топ сынға түседі.Мұны кейде «марта тарту» деп те атайды.

Тапсырма:Берілген өрнектердің мәнін табу.

ІІІ. Өткенді қайталау.

   -Теңдеулерді шешу(әр топтан 1 оқушыдан шығып тақтада орындайды)

789-х=27:3                             ух2=91-83

а-36=9х2                                у-18=985-125

ІҮ.Сергіту сәті.

   ІІІ сайыс. «Жаппай сайыс»            

Жаппай тартыста әркім көкпарды өзі иелік етуге тырысады.(Оқулықпен жұмыс)

           І топ                                                                ІІ топ

№4(ә),127 бет.                                                   №4(б),127 бет.

                              

ІҮ сайыс. «Тақым тартыс»

-Ең мықты дегендердің жекпе-жегін «тақым тартыс»дейді.

-Өрнектерді пайдаланып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құру:

15х0           350-335                   15х1                   455-455

298-116         91+91                   917-909                1х58

 

 

Ү. Қорытынды.

-Қай топ құрамында сан бар мақал-мәтел көп біледі?

 

-Сабақтың қорытындысын шығарып,топтарды марапаттау.

Рефлексия:Сабақ сендерге ұнады ма,ұнаған жоқ па?(тиісті смайликпен көрсету)

ҮІ.Үй жұмысы:№3(а,ә),122 бет.,№4,123 бет.

ҮІІ.Бағалау.

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика пәнінен ашық сабақ «Білімді тиянақтау» 3-сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Нутрициолог

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Математика пәнінен ашық сабақ «Білімді тиянақтау» 3-сынып

 

Мақсаты:1) Үш таңбалы сандарды қосу,азайту біліктерін пысықтай түсу,топтық жұмыста әр оқушы білімін саралау.

                  2)Жарыса жұмыстануға,логикалық ойлауды жеделдетуге баулу,пәнге деген қызығушылығын арттыру.

                  3)Оқушыларды ұлттық рухта және халықтың салт-дәстүрін жан-жақты түсіне білуге,білімді болуға тәрбиелеу.

Әдісі:сұрақ-жауап,көрнекілік,топпен жұмыс.

Көрнекілік:суреттер,дидактикалық материалдар,өрнектер,слайдтар. Түрі:сайыс сабақ.

                        Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.

                      Қарсы алайық қонақты жылы жүзбен,

                      Бізге келсін,қуаныш нұр іздеген.

                      Шуақ толған жанымыз,жүрегіміз.

                      Үлгі алсын көрген жан мына бізден.

-Балалар,біз қандай ұлттық ойындарды білеміз?

-Мына суретте қандай ұлттық ойыны бейнеленген?(Көкпар ойыны)

-Көкпар-ұлттық ат спорт ойындарының бірі.Ойын атауы «көк бөрте»(лақ) сөзінен шыққан.Көкпар жаппай және дода тартыс деп екіге бөлінеді.

-Балалар,біз бүгін шынайы көкпар тартпағанмен білімімізбен екі топ болып жарысқа түсеміз.

         І топ: «Тұлпар»                                ІІ топ: «Сұңқар»

      Сайыста әр топ және әр оқушы өзіне ұпай жинап отырады.Әр ұпай қазанға салған серкелері болып саналады.

ІІ.  І сайыс Ауызша есеп.

І –топ: «Тұлпар» тобына                                    ІІ-топ: «Сұңқар» тобына

1.3 жүздік 5 бірлік?(305)                          1.7 жүздік 1ондық?(710)

2.Ең үлкен үш таңбалы сан?(999)           2.Ең кіші үш таңбалы сан?(100)

3.Екі сабақтың ұзақтығы?(90 мин)         3.Ең кіші ұзындық өлшем бірлігі?(мм)

4.Бұрыш түрлерін ата?                             4.Аудан табу формуласы(ахв)

5.1 тәулік 5 сағат=?сағат(29 сағат)         5.200кг= ?ц(2ц)

6.Қосуға кері амал?(азайту)                     6.24 саны 8 санынан неше есе артық?

         ІІ сайыс. «Дода тартыс»

    -«Дода» тартысында құрамы бірдей екі топ сынға түседі.Мұны кейде «марта тарту» деп те атайды.

Тапсырма:Берілген өрнектердің мәнін табу.

ІІІ. Өткенді қайталау.

   -Теңдеулерді шешу(әр топтан 1 оқушыдан шығып тақтада орындайды)

789-х=27:3                             ух2=91-83

а-36=9х2                                у-18=985-125

ІҮ.Сергіту сәті.

   ІІІ сайыс. «Жаппай сайыс»           

Жаппай тартыста әркім көкпарды өзі иелік етуге тырысады.(Оқулықпен жұмыс)

           І топ                                                                ІІ топ

№4(ә),127 бет.                                                   №4(б),127 бет.

                              

ІҮ сайыс. «Тақым тартыс»

-Ең мықты дегендердің жекпе-жегін «тақым тартыс»дейді.

-Өрнектерді пайдаланып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құру:

15х0           350-335                   15х1                   455-455

298-116         91+91                   917-909                1х58

 

 

Ү. Қорытынды.

-Қай топ құрамында сан бар мақал-мәтел көп біледі?

 

-Сабақтың қорытындысын шығарып,топтарды марапаттау.

Рефлексия:Сабақ сендерге ұнады ма,ұнаған жоқ па?(тиісті смайликпен көрсету)

ҮІ.Үй жұмысы:№3(а,ә),122 бет.,№4,123 бет.

ҮІІ.Бағалау.

 

 

Скачать материал
