|
Сабақтың тақырыбы:
|
Сабақтың
тақырыбы:Өткенді қайталау
|
|
Сілтеме
|
Журнал,
әдістемелік құрал, интернет,кітапхана, АҚТ
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
Өз
бетінше ойлау қабілеттерін арттыру, тез есептеу дағдыларын жетілдіру.
Жауаптарын
толық айтуға дағдыландыру.
Сабақты
халықтық педагогикамен байланыстыра отырып, әдептілікке,ұқыптылыққа
тәрбиелеу.
Сөйлеу
мәдениетін дамыту
|
|
Күтілетін нәтижесі
|
Сабаққа
белсене қатысу
Шығармашылыққа
баулу
Сабақты
түсіну
|
|
Негізгі идеялар
|
топпен
жұмыс істеу
|
|
Оқыту түрі:
|
Сұрақ-жауап
|
|
Тапсырмалар
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық
дайындық
Үй
тапсырмасын тексеру
Сыныпты
топқа бөлу
Ереже
шығару
Қызығушылықты
ояту
Жаңа
сабақ
Шығармашылық
тапсырма
Сергіту
сәті
10.Бағалау
парағын тарату
11.Үй тапсырмасы
12.Рефлексия
|
|
Іс -әрекет кезеңі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
1
|
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Сәлемдесу. 1-слайд
Кел,балалар
ойнайық
Ойнайық
та, ойлайық.
Қандай
есеп болса да
Шешпей
оны қоймайық.
|
Оқушылар
әр түрлі қимылдар жасайды
|
|
|
Ауызша есептер 2-слайд
44+2=46
1м=100см 1сағ=60мин
57-7=50
90-40= 63+12=75
1м
=10дм 100-60= 24+15=39
|
Оқушылар
жауаптарын
айтады
|
|
|
Үй тапсырмасын тексеру
Дәптердегі
жұмыстарын тексеру
|
|
|
|
Сыныпты топқа бөлу
|
топқа
бөлу
|
|
|
Ереже шығару
Сабақты
бастамас бұрын сынып ережесін құру.
Мақсаты;
құрылған ереже бойынша жұмыс істеу.
|
Бір-бірін
сыйлау
Сынып
ережесін сақтау
Сабақта
тыныш отыру
|
2
|
Жаңа білімді белсенді меңгертуге оқушыларды дайындау
|
Қызығушылықты
ояту 3-слайд
Сабақты
ертегілер еліне саяхат жасау.Мысыққа көмектесу.
«Мақтақыз
бен мысық»
|
Оқушылардан
ертегіні толықтыру туралы сұрау.
|
3.
|
Түсіну кезеңі:
Жаңа сабақ
|
Оқулықпен жұмыс 4-слайд
Сиырдың
тапсырмасы
37+13=50
57+39=96 44+20=
60-10=50
98-36=62 55-15=
100-20=80
45+19=64 18+22=
Ағаштың
тапсырмасы Теңдеу
15-х=8
15+а=26
Х-30=56
|
Топпен жұмыс
Сұрақтарға
толық жауап берулерін талап ету.
|
|
Талқылау кезеңі:
|
Қыздардың тапсырмасы 5-слайд
Өткен
аптада теледидар арқылы а балалар хабары,осы аптада өткен аптаға қарағанда в
балалар хабары кем көрсетілді. Екі аптада барлығы неше рет балалар хабары
көрсетілді?
|
Топпен
талқылау
|
4.
|
Қолдану кезеңі:
|
Дүкеншінің тапсырмасы 6-слайд Деңгейлік тапсырма
1-оқушы
амалдар шығару
2-оқушы
есеп шығару
3-оқушы
күрделі теңдеу
|
.Оқушыларға
өз ойларын ортаға салуға,талқылауға мүмкіндік беру.
|
5
|
Жинақтау кезеңі:
|
Тауықтың
тапсырмасы 7-слайд
+22=48
-35=30 49- =9
64-
=60 84+ =100 +55=99
|
Белгісіз
сандарды тауып қою.
|
|
Үйге тапсырма:
|
Оқулықтағы
86 бет № 5
|
2
күрделі теңдеу құру
|
|
Рефлексия
|
Стикермен
жұмыс.Сабақта алған әсерлері.
Сабақ
ұнады ма?
|
Стикерге
өз ойларын жазады.
|
|
Бағалау
|
Оқушыларға
бағалау парағын тарату
|
Топ
басшысы бағалайды.
|
|
Күтілетін нәтиже:
|
Нені
білді?
Нені
меңгерді?
Нені
істей алады?
|
Ертегі
туралы
Күрделі
теңдеу шығару
Топ
ережесін құру
|