Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Математикадан ашық сабақ Тақырыбы: " Ондық бөлшектерді азайту"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Математикадан ашық сабақ Тақырыбы: " Ондық бөлшектерді азайту"

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді азайту.

Сабақтың мақсаты:

А) білімділік: Оқушылардың ондық бөлшектерді азайту жөніндегі білімдерін кеңейту, толықтыру, өзіндік ізденсітерін қалыптастыру

Ә) дамытушылық: Оқушыны ұқыпты тыңдауға, сұрақтарға нақты жауап беруге, практикамен ұштастыруға үйрету, ой қабілеттерін дамыту.

Б) тәрбиелік: Оқушыларды көпшіл болуға үйрету, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа материалды меңгерту сабағы

Сабақтың әдісі: жеке және ұжымдық

Сабақтың көрнекілігі: таратпа материал, оқу құралдары, деңгейлік тапсырмалар, компьютер.

Сабақтың барысы:


І Ұйымдастыру

Оқушыларды түгендеп, сабаққа зейіндерін аударту.

ІІ Үй тапсырмасы бойынша: Сұрақтар:

І слайд

1) Ондық бөлшектер қалай қосылады?

2) Ондық бөлшектерді қосуда қосудың қандай қасиеттері орындалады?

ІІ слайд.

ІІІ Жаңа сабақ

1 мысал: hello_html_2a5d736c.gif

-

hello_html_m59a3fec7.gif

Ондық бөлшектерді азайту үшін:

1) азайғыш және азайтқыш бөлшектердің ондық таңбаларының санын теңестіру керек;

2) ондағы аттас разрядтар бірінің астында бірі тұратындай (үтірдің астына үтір тура келетіндей) етіп жазу керек;

3) разрядтар бойынша азайтып, айырмадағы үтірді азайғыш пен азайтқыштағы үтірлерге тура келтіріп қою керек.

2˚ мысал 17,23 – 8,45 = 8,78.

-

hello_html_m1221ecc3.gif

3˚ : ондық таңбалар саны әртүрлі болса, нөлдер тіркеп жазу.

мыс: 32,85 - 3,675 = 32,850 - 3,675 = 29,177.

4˚. Егер азайғыш натурал сан болса, онда натурал саннан кейін үтір қойып, қажетті нөлдер санын тіркеп жазамыз.

мыс: 49 – 44,72 = 49,00 – 44,72 = 4,28.

-

hello_html_m4b3ad5b.gif

ІІ слайд.

ІҮ І.Жаңа сабақты пысықтау: «Кім жылдам? Кім білімді?»

А

А

А

В

В

В

С

С

С


А-деңгей: Шапшаңдық гимнастикасы (ауызша есептеу)

1: 0,8 - 0,3 = ж/бы: 0,5

2: 15,3 – 0,3 = ж/бы: 15

3: 1-0,8 = ж/бы: 0,2

Ү слайд:

В-деңгей «Қане, есептейік!»

1 Теңдеуді шешіңдер: x + 11,6 = 22,56.

2 Азайтуды орында: 24,09 – 17,616.

3 Өрнектің мәнін тап: 6,2 – (a+b), a=2,25, b=3,7.

ҮІ слайд.

С-деңгей: Оқулықпен жұмыс.

1) №1033 2) 1034 3) №1035

ІІ Логикалық тапсырма:

Кестедегі бірінші қатардағы сандардың арасындағы заңдылықты анықтап, екінші қатардағы бос орынды тап:

0,8

1,5

2,3

1,7

x

2,5


2,4

6,6

4,2

3,4

x

7,8

Ү Сабақты қорытындылау

ҮІ Оқушылар білімін бағалау

ҮІІ Үйге тапсырма. §33, № 1031, 1032.



















Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 15.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров204
Номер материала ДВ-159546
Получить свидетельство о публикации