- 18.09.2015
- 628
- 0
Курсы
Другое
Сабақты құру және жоспарлау үшін мұғалімдерге арналған жоспарлау бойынша кесте
Сыныбы 3-сынып |
Күні 1 |
||
Сабақтың тақырыбы |
Үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға разрядтан аттамай көбейту |
||
Мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттамай жазбаша көбейту тәсілдерін түсіну. |
||
Күтілетін нәтижелер
|
А. Үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттамай жазбаша көбейту тәсілдерін білетін болады; В. Бірліктерді, ондықтарды және жүздіктерді көбейту ретін салыстыра алады. С. Үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттамай жазбаша көбейтуге берілген мысалды тексеріп және қатесін түсіндіретін болады. |
||
Керекті жабдықтар
|
Оқулық Математика 3-сынып авторы: Т. П.Кучер, Ә.С.Акрамова Г.И.Кукарина,А.Қ.Әділбекова, көрнекі құралдар. Электронды оқулық, маршруттық карта парағы, бағалау парағы. |
||
Мектептегі тәжірибе кезеңінде орындауға арналған тапсырмалар |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Өзін-өзі реттеу. Жұптық әңгіме. |
||
Сабақ барысы: |
|||
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Кіріспе Ұйымдастыру
Топқа бөлу |
2 мин
4 мин
2 мин |
Позитивті
түрде сабақты бастау
3. Топқа бөлу (бірлік, ондық, жүздік,көбейту кестесі) , топ ережесін жатқа айтқызады.(4 топ, 4 оқушыдан)
|
Оқушылар ойын шоғырландырады.
Іс-қимылдар арқылы қайталап айтады.
Жұптар көршілерінің үйден шығарған есептерін тексереді, өзара бағалайды. №11 (108-бет) 310*2=620 420*2=840 230*3=690 210*4=840 110*5=550 320*3=960
Әркім таңдаған қиындыны алады. |
Тұсаукесер
|
5 мин
|
Сабақ критерийін құру. «Стикердегі диалог» әдісімен көбейту кестесін еске түсіру
-Балалар,біз, бүгінгі сабақта «математика» патшалығына саяхат жасаймыз.Математика деген ғажайып елге саяхатқа шығу үшін білімімізді ортаға саламыз.Математика еліндегі үлкен олжаға жету үшін жолдағы үлкен кедергілерден сүрінбей өтулеріміз қажет. -Ал,балалар, «математика» патшалығына саяхатқа шығуға дайынбыз ба? Ендеше біздер «Математика әлеміне» саяхатқа шығамыз. Ертегі таңғажайыптар әлемі десек қателеспейміз. Бізді сабақ барысында түрлі таңғажайыптар күтеді. Ертегіні мен бастаймын, сендер сол ертегінің кейіпкерлері болуға мүмкіндіктерің бар. Ертегінің басты және жақсы кейіпкерлері болсаңдар жақсы бағаға ие боласыңдар.
|
Мұғаліммен біріге отырып сабақ критерийін құрады. Бір оқушы көбейту кестесіне берілген мысалын оқиды, жауабы басқа оқушыдан шығады да, ол оқушы өзіндегі мысалды оқиды. Осылайша жалғаса береді.
-Иа, дайынбыз. |
Негізгі бөлім
|
5 мин
2 мин
|
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі арқылы жаңа тақырыпты жұпта талдауға нұсқау беріледі.
Электронды оқулықпен жұмыс
Кері байланыс сұрақтарын қою. -Не туралы оқыдық? -Үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап қалай көбейтеміз екен?
«Білімділер әлемі» №2. 108-бет
« Есептер» әлемі» № 2. 108-109-бет Топтарға ұсынылады. Шешімін шапшаң тапқан топ тақтаға орындайды.
« Шеберлер» әлемі. №4. 109-бет Ертегілер әлемінде «Ұшқыш кілемді», «Сиқырлы аяқ-киімдерді» шеберлер жасаған. Бүгінгі шеберлер әлемінде шеберлер баспалдақ жасаған. Яғни,бұл шеберлер қандай шеберлер деп ойлайсыңдар?
« Өрнектер» әлемі №5 Әр топ өзіне берілген өрнектердің мәндерін табады.
« Сиқырлы кестелер» әлемі. №8. 109-бет Кесте бойынша есеп құрастыр және оны шығар
Электронды оқулықпен жұмыс.
«Зейінділер» әлемі» №7. 109-бет Тексер және қателерді түзе.
«Фигуралар» әлемі» №10. 109-бет Тіктөртбұрыштың периметрі 24 см, ұзындығы 8 см. Осы тіктөртбұрыштың ауданын тап.
Маршруттық картамен жеке жұмыс жүргізу. |
108-беттегі үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттамай жазбаша көбейту тәсілдеріне берілген кестені жұпта талдайды. 102
408 Өздерінің түсініктерін электронды оқулықпен салыстырады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Жаңа тақырыпты топта талдау барысында түсінгенін көрсету мақсатында әр топтан бір баяндамашы тақтаға орындайды. 203 321 404 113 Х 2 х 3 х 2 х 3
Топты «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісімен мадақтау
Балалар есеп мазмұнын топта талдайды. -Есепте не туралы айтылған? -Есепте не белгілі? -Есеп не сұрайды? 1) Шыт -134 тг Сәтен - ?2 есе қымбат Шешуі: 134*2=268 Жауабы: сәтен 268 тг 2) 1м – 132 тг Жеңілдік – 12 тг 4м - ? Шешуі: 1) 132-12=120 2) 120*4=480 Жауабы: 480 тг төленді.
-Бұлар сиқырлы шеберлер. Топ болып есепті постерге орындайды. 3 жақтауға – 132 қада 1 баспалдақ – 121 4 баспалдақ - ? Шешуі: 1) 121*4=484 2) 484+132= 616 Жауабы: 616 қада қажет
Топты «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісімен мадақтау
А= 204, 302, 103 1)А*2+125=204*2+125=533 302*2+125=729 103*2+125=331 А=102,300,203 2)900-3*с=900-3*102=594 900-3*300=0 900-3*203=291
Әр топ есеп құрастырып, оны шығарады. Бағасы Саны Құны ? 6 120 тг ? бірдей ? 180 тг Шешуі: 1) 120:6=20 2) 180:20=9 Жауабы: 9 Топты «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісімен мадақтау
Электронды оқулықтағы қызықты тапсырмаларды шешеді.
104 213 302 124 Х 2 х 3 х 2 х 2
Р=24 см а=8 см S=? Шешуі: 1)8+8=16 2)24-16=8 3)8:2=4 S=8 см*4 см=24 см2 Жауабы: S=24 см2
Топты «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісімен мадақтау
Оқушылар жеке жұмыстанады. Маршруттық картаның бағалау критерийі арқылы өзін-өзі бағалайды. |
Қорытынды
|
2 мин
2 мин
2 мин
3 мин |
«Тақырыптық түйінді сөздер» әдісі арқылы сабақты бекіту.
Сабақ критерийі арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды -Сабақтың басында айтып өткеніміздей өте жақсы кейіпкерлер өте жақсы деген бағамен, жақсы қатынасқан кейіпкерлер жақсы деген бағамен бағаланады.
Үйге тапсырма: №11. (110-бет) -Математика патшалығындағы ертегілер әлеміне саяхат сабақ сендерге ұнады ма? Қандай кедергілерден өттік?
|
Тақырыпқа қатысты түйінді сөздерді теріп алады.
Шеберлер әлемінде жасаған «Баспалдақ» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды.
Үй тапсырмасын күнделікке белгілейді.
Керібайланыс орнатады. Оқушылар сабақта не ұнады, не қиын болғанын айтады. |
Сабақтың өзіндік талдауы
|
|
||
Сабақ бойынша өзгертулер
|
|
Сабақ жақсы құрылған, оқушылардың білімді өз бетімен алатындай әдістер таңдалған және ертегіге саяхат оқушыларыңызды қызықтырады деген ойдамын. Дегенмен әр кезеңге уақыт белгілеу керек, тұсаукесер бөліміндегі жұмыстар тым көп емес пе? Бұл бөлім өткен біліммен жаңа білім арасында көпір орнату үшін қажет екенін ұмытпаңыз. Сабақтың өту барысы жөнінде оқушылардан алатын керібайланыс сабақтың соңында болады, сабақтың табыс критерийлерімен бағалау және маршруттық картада табыс критерийлері бірін бірі қайталап кетпей ме, екеуін біріктірсе қалай? Сабақта орындалатын тапсырма тым көп емес пе, үлгіресіз бе? Осы тұстарын жетілдірсеңіз жақсы болар еді.
Оқушылардан алынатын керібайланысты сабақ соңына шығардым.
Настоящий материал опубликован пользователем Гайсина Дамели Бактыгалиевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалФайл будет скачан в форматах:
«Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары» нысаны.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі №130 бұйрығына 4-қосымша.
Ол орта және арнаулы білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттың нысаны.
Курс повышения квалификации
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Еще материалы по этой теме
Смотреть
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
7 346 459 материалов в базе
Вам будут доступны для скачивания все 323 672 материалы из нашего маркетплейса.