Күні:__________ Сынып:
5 «А »
Сабақтың тақырыбы: Кесінді .
4-сыныпта өтілген тақырыптарды қайталау.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: :
Оқушылардың натурал сандарға амалдар қолдануын тексеру арқылы, есептер
шығарған кездегі білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру
Дамытушылығы: Логикалық
ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру,
пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа
тәрбиелеу
Сабақтың
көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен
дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау
сабағы
Оқытудың әдісі:
практикалық
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру
кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды
түгендеу
б) Оқушылардың
назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың
мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын
тексеру
Дамыту кезеңі.
Есептер шығару.
№15 - устно
№ 17 – устно;
3.тақырып бойынша
жұмыс
а)кесіндіні
анықтау
б)кесіндінің
ұзындығын табу.
в)тапсырма:
АС=5см, СВ=4см. табу керек АВ.
АВ=АС+ВС;
АВ=5+4=9см
г) тапсырма: АВ=12см,
АС=7см. табу
керек
ВС.
ВС=АВ-АС;
ВС=12-7=5см.
оқулықпен жұмыс
№ 21- ауызша
Тақтада : № 23
1)СД=2+7=9см
2)1см3мм+6см2мм=7см5мм.
3) 3
см4мм+3см6мм=7 см
4) 2
см8мм+4см7мм=7 см5мм
№ 25
SF=14см; TF=6см; табу керек
SТ.
ST =14+6=20см
Сабақты бекіту
кезеңі:
Натурал сандарға
қалай амалдар қолданамыз?
Теңдеуді қалай
шешеміз?
Бағалау.
Сыныпта белсенді
қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма
:
Күні:__________ Сынып:
5 «А »
Сабақтың тақырыбы: Кесінді .
4-сыныпта өтілген тақырыптарды қайталау.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: :
Оқушылардың берілген кесінділерді тексеру арқылы, есептер шығарған кездегі
білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру
Дамытушылығы: Логикалық
ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру,
пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа
тәрбиелеу
Сабақтың
көрнекілігі: тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен
дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау
сабағы
Оқытудың әдісі:
практикалық
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру
кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды
түгендеу
б) Оқушылардың
назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың
мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын
тексеру
Дамыту кезеңі.
Есептер шығару.
№15 - устно
№ 17 – устно;
3.тақырып бойынша
жұмыс
а)кесіндіні
анықтау
б)кесіндінің
ұзындығын табу.
в)тапсырма:
АС=5см, СВ=4см. табу керек АВ.
АВ=АС+ВС;
АВ=5+4=9см
г) тапсырма: АВ=12см,
АС=7см. табу
керек
ВС.
ВС=АВ-АС;
ВС=12-7=5см.
оқулықпен жұмыс
№31
SQ=
28 дм
QT=
в 4 раза меньше SQ
ST=?
QT
= SQ/4
= 7 дм
ST=
SQ
+ QT=
28 дм + 7 дм= 35 дм
Жауабы:
ST=
35 дм
№32
AB
= 2 см5мм
CD=
в 2 ге артық AC
DB=
на 3 см 5мм кем CD
AB=?
CD=2см5мм
* 2 = 5 см
DB=5
см – 3 см5 мм= 1 см5 мм
AB=2
см5мм+5 см+1 см5мм= 9 см
Жауабы:
АВ=9 см
№33 - ауызша
1) 10
см
2) 30
дм
3) 100
см
4) 20
см
5) 600
мм
6) 15
мм
№34 – ауызшапядь
= 21 см
1) локоть
= 45 см
№36
ауызша
1) 9-4=5
2) 5-4
=1
3) 5+1=6
4) 9+1=10
на
сколько сантиметров 2 вершка < 1 дм
4 см5мм *2 = 9 см
1 дм = 10 см
10 см-9 см = 1 см Жауабы:на
1 см
1) 1
дм
>
1 дюйма
1
дм = 10 см
1
дюйм = 2 см5 мм
10
см/2 см5 мм=4 см Жауабы:
в 4 раза
Сабақты бекіту
кезеңі:
Натурал сандарға
қалай амалдар қолданамыз?
Теңдеуді қалай
шешеміз?
Бағалау.
Сыныпта белсенді
қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма
: Үйге: № 35