Пән
|
Ежелгі Қазақстан тарихы
|
Сынып:6ә,б
|
Өтілетін мерзім
19.12.2015
|
Мұғалім:
Кумарова Ақманар
|
Тақырыбы:
|
Қазақстан аумағындағы тайпалық одақтар мен алғашқы мемлекеттер
|
Мақсаты:
|
Қауымдық
құрылыстың ыдырап, алғашқы тайпалық одақтардың құрылғандығы туралы білуі
тиіс.
|
Күтілетін нәтиже:
|
1.Сақ туралы алғашқы мәліметтерді еркін меңгереді.
2. Алғашқы құрылған тайпалық одақтарды ашып айта алады.
|
Сабақта қолданылатын
әдіс-тәсілдер:
|
мәтінмен жұмыс,сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар,
суретпен жұмыс
|
Қолданылған модульдер:
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес
оқыту және оқу
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырмалар мен сұрақтар
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау түрі
|
Кіріспе
|
Балалармен сәлемдесу, оқушылардың зейінін сабаққа аударту.
|
Оқушылармен амандасады, оқу шылардың назарын сабаққа
бағыттайды.
|
Сабаққа дайындық, зейіндерін аударады.
|
|
Тренинг
|
«Бойды жазу жаттығу» сергіту сәті.
Мақсаты:Сергіту сәті арқылы оқушылардың бойларын жазу.
|
Интерактивті тақтадан жаттығуды жіберіп,барлығының да
орындауларын сұрайды.
|
Өзара жылы қарым-қатынас орната отырып, бойларын сергіте
отырып жаттығуды орындайды.
|
|
Үй жұмысын тексеру
|
«Ыстық орындық» әдісі.
«Тез белгілейік» тест жұмысы
|
Өз еркімен келіп сабақ айтушыларды ортаға шақырады.Қосымша
сұрақтар қойылады.
Оқушыларға тест сұрақтарын таратады
|
Оқушылар шығып өз білгендерінортаға салады, және қойылған
сұрақтарға жауап береді. Тест сұрақтарына жауап береді.
|
|
Жаңа сабақ
|
Интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы мен мақсаты беріледі.
Жаңа тақырыпқа өту мақсатында интерактивті тақтадан суреттер
көрсетіледі.
|
Интерактивті тақтаға назар аудартып,көрсетілген суреттер
бойынша балалардың сөйлеулерін сұрайды.
|
Балалар сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныса
отырып, көрсетілген суреттер және қойылған сұрақ төңірегінде ойланып жауап
береді.
|
|
Жеке жұмыс
|
Деңгейлік сұрақтар үлестіріледі.
|
Мұғалім оқушының деңгейін ескере отырып деңгейлік сұрақтарды
таратады.
|
Берілген сұраққа іздене жауап береді.
|
|
Сабақты қорытындылау
|
Ассоциация бойынша сабақты қорытындылау сұрақтар қойылады.
|
Сұрақ қоя отырып оқушылардың толық жауап беруін өтінеді.
|
Калаш бойынша қойлыған сұрақтарға жауап береді.
|
|
Үйге тапсырма
|
Пар.28-1.Тарау бойынша қайталау.
|
|
|
|
Кері байланыс
|
Бағдаршам әдісі
|
Кері байланыс парағы үлестіріледі.Сұрақтарға толық қанды жауап
берулерін сұрайды.
|
Оқушылар сабақтан алған көңіл-күйлеріне байланысты
сұрақтарға өз жауаптарын жазады.
|
|
Бағалау
|
Үй тапсырмасындағы «ыстық орындық»және жұптық бағалау бойынша
жиынтық бағалары қойылады.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|