- 11.05.2014
- 1931
- 76
Курсы
Другое
Сабақтың тақырыбы: «Дұрыс көпбұрыштарды салу»
Мақсаты:
«Көпбұрыштар» тарауынан оқушылардың алған білімдерін тиянақтап,
пысықтау, оларды салу жұмыстары кезінде пайдалана білуге үйрету.
Міндеттері:
1. Дұрыс көпбұрыштарды салу әдіс – тәсілін меңгереді;
2. Теориялық
білімін практикада қолдана білу және білім – білік дағдыларын
қалыптастыру, оқушының танымын кеңейту, ойлау қабілетін арттыру
3. Эстетикалық тәрбие беру және ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, жылдамдыққа,
тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа тақырыпты меңгерту
Сабақтың түрі: ашық, жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ жауап, СТО технологияның элементтері, деңгейлеп тапсырмалар
Пән аралық байланыс: сызу, биология
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі қағаздар, дидактикалық материалдар
І. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеп, сынып тазалығы мен қажетті құрал-жабдықтарының дайындығын тексеру.
2. «Ойды жинақтау» сабақта пайдаланған терминдерді табу /4слайд/
3. Үлгермеуші оқушымен жұмыс:
а) үй тапсырмасын тексеру
ә) жаңа тақырып бойынша тапсырма
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру /5слайд/:
ІІІ. Білімді жан-жақты тексеру: Көпбұрыштар қоршаған әлемде кездесе ме? /5слайд/
1. Көпбұрыштар дегеніміз не? / жай тұйық сынық сызықтан және онымен шектелген жазықтың бөлігінен тұратын фигураны көпбұрыш деп айтады /6слайд/
2.Көпбұрыштың төбелері, қабырғалар санын көрсет /6слайд /
3. Дөңес және дөңес емес көпбұрыштар/ Көршілес екі төбеден әрбір түзуге қарағанда осы түзудің бір жағында жататын көпбұрышты дөңес көпбұрыш деп атайды. /7слайд/
4. Көпбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы неге тең ? /180˚(n – 2) /
5. Көпбұрыштың сыртқы бұрыштарының қосындысы неге тең ? /360˚ / /8слайд/
6.
Шеңберге іштей/сырттай сызылған көпбұрыштарды көрсет. Қандай көпбұрышқа іштей шеңбер
сызуға болмайды./8-9слайд/
7. Қабырғасы а-ға тең дұрыс п бұрыштың: іштей
сырттай сызылған шеңбердің радиусы /
IV. Жаңа сабақты түсіндіру
Дұрыс п-бұрышты салу үшін:
1) Шеңберде 3600/n-ге тең центрлік бұрышты санап алу
2) Шеңбер бойындағы нүктелерді белгілеу
3) Нүктелерді біріктіру
Дұрыс 2n-бұрышты салу үшін:
1) Центрлік бұрыштардың биссектрисаны жүргізіп шеңбер бойында қиылысу нүктесін белгілеу
2) Шыққан нүктелерді n-бұрыштың төбелерімен біріктіру
V. Жаңы тақырыпты меңгерту / практикалық жұмыс/
А – деңгей
ұшбұрышты салу
төртбұрышты салу
В – деңгей
Бесбұрышты салу
Алтыбұрышты салу
С – деңгей
онбұрышты салу
VI. Жаңа тақырыпты бекіту «Иә, жоқ» ойыны
q Кез келген дұрыс көпбұрыш тек сызғышпен салуға болады. /жоқ/
q Кез келген дөңес көпбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары тең болады./Иә/
q Дұрыс көпбұрышты қағаз бүктеу арқылы кесіп алуға болады/ Иә/
q Дұрыс көпбұрыштың центрлік бұрышы 90°-қа тең болса, оның қабырғалар саны 4 /Иә/
q Дұрыс көпбұрыштың қабырғалар саны 8-ге тең болса, онда ол трапеция болады. /жоқ, сегіз қабырғалы болады/
VII. Үй жұмысы: он екібұрышты салу
VIII. Бағалау
№ 39 Үлкен Сұлутөр орта мектебі
Пән: геометрия
Сынып: 9 «А»
Дайындаған математика пәнінің мұғалімі: А.С.Кебекбева
2013 – 2014 оқу жылы ақпан
Настоящий материал опубликован пользователем Кебекбаева Айман Сериковна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалФайл будет скачан в форматах:
Материал разработан автором:
Алпысбаева Ляйла Мухаметкалымовна
учитель биологии и химии
Об авторе
Настоящая методическая разработка опубликована пользователем Алпысбаева Ляйла Мухаметкалымовна. Инфоурок является информационным посредником
Сабақ жоспары
Биология 7 сынып
Тақырыбы: Сабақтың ішкі құрылысы: қабық, камбий, сүрек, өзек.
Оқу мақсаты: 7.1.3.3 - сабақтың ішкі құрылысын зерттеу;
Сабақтың мақсаты:
Күтілетін нәтижелер:
Сабақ барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі (3-5 минут)
· Мұғалімнің іс-әрекеті:
Курс повышения квалификации
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Еще материалы по этой теме
Смотреть
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: «Дұрыс көпбұрыштарды салу» Мақсаты: «Көпбұрыштар» тарауынан оқушылардың алған білімдерін тиянақтап, пысықтау, оларды салу жұмыстары кезінде пайдалана білуге үйрету. Міндеттері: 1. Дұрыс көпбұрыштарды салу әдіс – тәсілін меңгереді; 2. Теориялық білімін практикада қолдана білу және білім – білік дағдыларын қалыптастыру, оқушының танымын кеңейту, ойлау қабілетін арттыру 3. Эстетикалық тәрбие беру және ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, жылдамдыққа, тазалыққа тәрбиелеу. Сабақтың типі: жаңа тақырыпты меңгерту Сабақтың түрі: ашық, жаңа сабақ Сабақтың әдісі: сұрақ жауап, СТО технологияның элементтері, деңгейлеп тапсырмалар Пән аралық байланыс: сызу, биология Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі қағаздар, дидактикалық материалдар І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеп, сынып тазалығы мен қажетті құрал-жабдықтарының дайындығын тексеру. 2. «Ойды жинақтау» сабақта пайдаланған терминдерді табу /4слайд/ 3. Үлгермеуші оқушымен жұмыс: а) үй тапсырмасын тексеру ә) жаңа тақырып бойынша тапсырма ІІ. Үй тапсырмасын тексеру /5слайд/: ІІІ. Білімді жан-жақты тексеру: Көпбұрыштар қоршаған әлемде кездесе ме? /5слайд/ 1. Көпбұрыштар дегеніміз не? / жай тұйық сынық сызықтан және онымен шектелген жазықтың бөлігінен тұратын фигураны көпбұрыш деп айтады /6слайд/ 2.Көпбұрыштың төбелері, қабырғалар санын көрсет /6слайд / 3. Дөңес және дөңес емес көпбұрыштар/ Көршілес екі төбеден әрбір түзуге қарағанда осы түзудің бір жағында жататын көпбұрышты дөңес көпбұрыш деп атайды. /7слайд/ 4. Көпбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы неге тең ? /180˚(n – 2) / 5. Көпбұрыштың сыртқы бұрыштарының қосындысы неге тең ? /360˚ / /8слайд/ 6. Шеңберге іштей/сырттай сызылған көпбұрыштарды көрсет. Қандай көпбұрышқа іштей шеңбер сызуға болмайды./8-9слайд/ 7. Қабырғасы а-ға тең дұрыс п бұрыштың: іштей сырттай сызылған шеңбердің радиусы / IV. Жаңа сабақты түсіндіру Дұрыс п-бұрышты салу үшін: 1) Шеңберде 3600/n-ге тең центрлік бұрышты санап алу 2) Шеңбер бойындағы нүктелерді белгілеу 3) Нүктелерді біріктіру Дұрыс 2n-бұрышты салу үшін: 1) Центрлік бұрыштардың биссектрисаны жүргізіп шеңбер бойында қиылысу нүктесін белгілеу 2) Шыққан нүктелерді n-бұрыштың төбелерімен біріктіру V. Жаңы тақырыпты меңгерту / практикалық жұмыс/ А – деңгей ұшбұрышты салу төртбұрышты салу В – деңгей Бесбұрышты салу Алтыбұрышты салу С – деңгей онбұрышты салу VI. Жаңа тақырыпты бекіту «Иә, жоқ» ойыны q Кез келген дұрыс көпбұрыш тек сызғышпен салуға болады. /жоқ/ q Кез келген дөңес көпбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары тең болады./Иә/ q Дұрыс көпбұрышты қағаз бүктеу арқылы кесіп алуға болады/ Иә/ q Дұрыс көпбұрыштың центрлік бұрышы 90°-қа тең болса, оның қабырғалар саны 4 /Иә/ q Дұрыс көпбұрыштың қабырғалар саны 8-ге тең болса, онда ол трапеция болады. /жоқ, сегіз қабырғалы болады/ VII. Үй жұмысы: он екібұрышты салу VIII. Бағалау № 39 Үлкен Сұлутөр орта мектебі Пән: геометрия Сынып: 9 «А» Дайындаған математика пәнінің мұғалімі: А.С.Кебекбева 2013 – 2014 оқу жылы ақпан
7 365 543 материала в базе
Вам будут доступны для скачивания все 356 081 материал из нашего маркетплейса.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
3 ч.