Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Не тәтті?
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Не тәтті?

библиотека
материалов


43 Ж.Махамбетов атындағы қазақ орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Әбдуайтова Айгүл Оңдасынқызы

Сабақ тақырыбы: «Не тәтті?»

Сабақ мақсаты:

Білімдік: Оқушыларды сауатты жазу мен жүргізіп,түсініп оқуға үйрету.Шешендік

сөздер жайлы түсіндіру.

Мәнерлі сөйлеу мен толық жауап беруге дағдыландыру.Топпен

істеу арқылы білімдерін шыңдау.

Дамытушылық:Оқушының ойлау қабілетін дамыту,өз ойын ашық айта білуге

үйрету,сөздікқорын молайту.

Тәрбиелік:Әже мен анаға деген сүйіспеншілігін арттыру,мейірімділік пен адамгершілік

қасиеттерін қалыптастыру.

Әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру,талдау,жинақтау.

Пәнаралық байланыс: музыка,математика

Көрнекілігі:Ана мен бала,әже жөнінде слайд,

Түрі: топтық жұмыс

Сабақ барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі:

Балалар тыныштығын сақтап назарын өзіме аударамын.Төрт топқа бөлемін.Топ басшыларынсайлау.

  1. «Құлыншақ»

  2. «Ботақан»

  3. «Қошақан»

  4. «Бұзауқан»

Топ ережесін еске түсіру.

Бағалау-«бармақ» арқылы бағалаймыз.

ІІ Үй тапсырмасын сұрау.Топ басшылары ұнаған сандарын таңдайды.Қай топқа қандай сан келеді,сол санға сәйкес сұраққа жауап береді.1,2,3,4,5,6

Сұрақтар қою:,

-Дыбыс дегеніміз не?

-Әріп дегеніміз не?

-Дыбыстың неше түрі бар?

-Дауысты дыбыстың неше түрі бар?

-Жуан дауысты дыбыстарды ата

-Жіңішке дауысты дыбыстарды ата .Сұраққа жауап берген соң бағаланып отырады.(бармақ арқылы)

«Әже мен немере» өлеңін жатқа сұрау,топ бағалауы.

ІІІ. Жаңа тақырып;

1.Топ басшылары үстел үстінен сөздер алып,топ бойынша жуан,жіңішке айтылатындығын дәлелдеу.Неге? Не себепті? Деген сұрақтарға жауап алу.

«ата», «әже», «ана», «әке»

Осыдан мынандай ереже шығады:

-Сөздегі дауысты дыбыстар жуан болса,сөз жуан айтылады.Сөздегі дауысты дыбыстар жіңішке айтылса ,сөз жіңішке айтылады.Сабақ мақсаты да жуан,жіңішке айтылатын сөздерді табу,мәтінді түсініп оқу.

43-жаттығу.Мәнерлеп оқып,көшіріп жазыңдар.

Адамда не қасиет болса,бәрі күннің көзі мен ананың сүтінен алынған қасиет. Ғ.Мүсірепов

(Жуан және жіңішке айтылатын сөздерді табу.)

Ғ .Мүсірепов өмірі мен шығармалары жайлы айту.Сөйлем мәнін түсіндіру.Тақтаға бір оқушы шығып жазады.

Сергіту сәті:

«Ақ мамам» әні

«Не тәтті?» мәтінімен танысу,мәтінді оқу, талдау

1.Іштей оқу

2.Мұғалімнің оқуы

3.Тізбектей оқу.(Әр топ екі сөйлемнен оқиды.)Бағалау.

4.Тауып оқу

5.Мазмұндау.

Сергіту сәті (қимыл жасау)

Сұрақ:

-Қай баланың жауабы ұнады?

-Неге?

ІҮ.Сабақты бекіту.Топ басшылары тапсырма алады. Тапсырмалар:

І топ Аналарың қалай еркелетеді?

ІІ топ Анаға тілек

ІІІтоп

Не тәтті?----

Не жұмсақ?----

ІҮ топ Жуан айтылатын бір сөз,жіңішке айтылатын бір сөз жазу.

Ү Үйге тапсырма Мәтінді түсініп оқу,мазмұндау.

ҮІ Бағалау.

1.Формативті бағалау

2.Жиынтық бағалау.








































Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
