Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
К.Қасымұлы атындағы №33 жалпы орта мектеп
Тақырыбы: Тік бұрыш, сүйір бұрыш және доғал бұрыш.
Бастауыш сынып мұғалімі
Тоқсанбаева Айгүл Маратқызы
2013-2014 оқу жылы
АШЫҚ САБАҚ
2 слайд
Сабақтың тақырыбы: Тік бұрыш, сүйір бұрыш
және доғал бұрыш.
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділігі: Бұрыш түрлеріне тоқталу, олардың бір-біріне ұқсастықтарын көрсету. Өтілген тақырыпқа есептер шығару.
2.Дамытушылығы: Баланың ойлау қабілетін дамыту. Жаңа сабақты игерту.
3.Тәрбиелік мәні:
- есеп шығару жүйріктілігін көру;
- имандылыққа тәрбиелеу;
- өзін-өзі басқаруға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, сызба кесте,
геометриялық фигуралар, сызғыш, қалам,
интерактивті тақта.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру.
3 слайд
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Пәнаралық байланыс: әдебиеттік оқу, дүниетану, математика.
Сабақтың жоспары:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Психологиялық дайындық
3.Үй жұмысын тексеру
4.Менен сұрақ, сізден жылдам жауап
5.Оқулықпен жұмыс
6.Қызықты математика
7.Сергіту сәті
8.Белгісіз санды табу
9.Ой түйін. Қорытындылау.
10.Үйге тапсырма беру.
11.Бағалау.
4 слайд
І.Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Белсенді болу.Бір-бірімізді құрметтеп сыйлау.
5 слайд
ІІ.Психологиялық дайындық
Әрбір адам?
Туыс, дос, жұрағат.
Әрбір сабақ?
Үйрену, ұғу, ұлағат.
Әрбір ісің?
Шындық, бірлік, адалдық.
Мақсатымыз – білім алу.
Міндетіміз – еңбектену.
6 слайд
Үй жұмысы
Үй жұмысы
7 слайд
9 + 5 = 1414 – 5 = 9
19 + 5 = 2424 – 5 = 19
29 + 5 = 3434 – 5 = 29
39 + 5 = 4444 – 5 = 39
49 + 5 = 5454 – 5 = 49
59 + 5 = 6464 – 5 = 59
6-мысал:
8 слайд
Үш кесінді сыз:
біріншісінің ұзындығы 2 см;
екіншісі біріншісінен 3 см ұзын;
үшіншісінің ұзындығы бірінші және екінші кесінділер
ұзындықтарының қосындысына тең.
2 см
5 см
7 см
7-мысал.
9 слайд
Менен сұрақ, сізден жылдам жауап
1) Қосудың компоненттерін ата.
2) Азайтудың компоненттерін ата.
3) Геометриялық фигураларды ата.
4) Ұзындықтың өлшем бірліктерін кім атап береді?
5) Толық ондықтарды атап бер.
6) 26 санының көршісін ата.
7) Тік төртбұрыштың қасиеті қандай?
8) Шаршы қандай фигура?
9) Қосудың қандай қасиеттерін білеміз?
10) Уақыт бірліктерін атаңдар.
10 слайд
Жаңа сабақ
Тік бұрыш, сүйір бұрыш және
доғал бұрыш
11 слайд
Жаңа сабақ
Тік бұрыш, сүйір бұрыш және доғал бұрыш
Бұл-тік бұрыш.
Бұл- сүйір бұрыш.
Бұл- доғал бұрыш.
Сүйір бұрыш тік бұрыштан кіші.
Доғал бұрыш тік бұрыштан үлкен.
1-мысал. а)
12 слайд
1-мысал. ә)
1
2
3
4
5
6
7
13 слайд
1-мысал.б)
Үшбұрыштың тік бұрышы нешеу?
Сүйір бұрышы нешеу?
Доғал бұрышы нешеу?
Төртбұрыштың тік бұрышы нешеу?
Сүйір бұрышы нешеу?
Доғал бұрышы нешеу?
14 слайд
2-есеп.
Таба нан 65 теңге тұрады, ал батон одан 5 теңге арзан. Батон неше теңге тұрады? Есепті шығар. Есепті екі амалмен шығаратындай етіп, сұрағын өзгерт. Оны шығар.
15 слайд
СЕРГІТУ СӘТІ
Дұрыс ойла!
Ас атасы - .
16 слайд
СЕРГІТУ СӘТІ
Дұрыс ойла!
Жастайыңнан еріншек бол.
Еріншектік бәрін де жеңеді.
Еріншектік адамды қуанышқа бөлейді.
Ол адамды батыр атандырады.
17 слайд
3-мысал.Өрнекті жаз және оның мәнін тап:
60 саны мен а-ның қосындысы, мұндағы а=0;40;
60 саны мен а-ның айырмасы, мұндағы а=60;0;
а мен 60 санының айырмасы, мұндағы а=100;60;
18 слайд
4.Теңдеулерді шеш:
х + 40 = 100 100 – х= 40х – 40 = 60
19 слайд
Венн диаграммасы
20 слайд
Сабақты қорытындылау.
Жаңа тақырыпқа шолу жасау.Рефлексия.
Сабақты бекіту.
Оқушылар білімін бағалау.
Үйге тапсырма беру.
5-мысал.95-бет.
21 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!
22 слайд
23 слайд
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Бұл сабақта бұрыш түрлерлеріне тоқталу , олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын тамыту . Сабақтың түсінддірілуі интерактивті тақтада көрсетілген . бұрыштар үшке бөленеді : 1 . Тік бүрыш . Оқушыға мысалы ретінде тақтаның , едешің , суреттердің бұрышын көрсетуге болады . 2. Сүйір бүрыш . Тік бұрыштан кіші бұрыш . 3 . Доғал бүрыш . Тік бұрыштан үлкен бұрыш . Осы сабақта жаңа сабақты түсіндірумен қатар . Өтілген сабақтарға жолу жасадым . Әртүрлі есеп түрлері шығарылды . Сергіту сәтінде « Дүрыс ойла ! » деген тақырыпта бір шулақ өлең уашылды . Вени диаграммасы арқылы бұрыштардық ұқсастыт мен айырмашылыгы білуге болады . Сабақ сәуында (балалардан ) рефлексия жасалды .
6 661 606 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Зиятдинова Равза Рафхатовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
2 ч.