Предпросмотр материала:
Сабақтың тақырыбы: «Өз астанам -өз ордам»
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: Оқушылардың өлеңді түсініп, мәнерлеп оқу және жазу дағдысын жетілдіру, тасымал туралы түсінік беру.
2. Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорын байыту, сөйлеу тілін дамыту. Шығармашылық қабілеттерін арттыру. Сөйлеу шеберліктерін жетілдіру. Сауатты, әдемі жаза білуге үйрету.
3. Тәрбиелік: Туған жерге деген сүйіспеншіліктерін арттыру. Өз Отанын құрметтей отырып, көңілдеріне мақтаныш сезімін ұялату.
Сабақтың көрнектілігі: Астана қаласының суреттері
Сабақтың түрі:Аралас сабақ
Сабақтың әдісі:Сұрақ –жауап, көрсету, түсіндіру, логикалық жүйені сақтай отырып өткенді жаңа тақырыппен байланыстыру.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру
Сабақтың жоспары:
І. Ұйымдастыру / 2 минут/
ІІ. Қайталау өткен сабақ /6 минут/
ІІІ. Жаңа тақырыпқа әзірлік /10 минут/
Сөз жұмбақ шешу /Астана/
Өлеңді мәнерлеп оқу
ІV. Жаңа тақырыпты түсіндіру /тасымал/ 5 минут
1. Ереже
V. Бекіту
Оқулықпен жұмыс / 7 минут/
Жазбаша жаттығулар /10 минут/
VІ. Қорытынды / 5 минут/
Бағалау
Өткен тақырыптар бойынша қайталауға және жаңа тақырыпты оқушыларға меңгерту барысына байланысты көп нүктенің орнына тиісті буынды қою.
-ла
те-
Бәй-
рек
Жұмбақ шешуінің алғашқы әріптерінен шыққан сөзді оқу
1. Бар ма, жоқ па білмеймін
Ол жоқ жерде жүрмеймін/Ауа/
2. Кіруге адам батпайды,
Затыңды аман сақтайды/Сандық/
3. Бұлғаңдайды құйрығы
Бір алдарлық қулығы
/Тоқылдық/
4. Жазда қыдырады
Қыста тынығады/Аю/
5. Күнде жейміз,
Тәтті дейміз
Қадір тұтып
Құрметтейміз/Нан/
6. Қолы жоқ –сурет салады
Тісі жоқ – тістей алады. /Аяз/
Астана-ғасыр қаласы,
Болмас-ау сөздің таласы.
Нұр-аға салған қала деп,
Үн қатар қазақ баласы.
Оқулықпен жұмыс
Өлеңді мәнерлеп оқу
Өлең мазмұнына байланысты сұрақтар қою.
Өлең не туралы?
Өлеңде Астана туралы не айтылған?
Астана жайлы өздері не білетіні туралы әңгімелеу.
Жазу жолына сыймаған сөз буынға бөлініп
тасымалданады. Сөздердің тасымалданбаған
бөлігінен соң сызықша қойылады:
ұс-таз, те-ре-зе, мек-теп.
құ-
рылысшы
құры-
лысшы
құрылыс-
шы
ТАСЫМАЛ
«Тасымалды» өттік біз,
Жаздық мысал көп-көп біз.
Деген сөзді: «темір»
Бөлдім былай: т-
емір,
Оған алдым
Мен бір.
Деген сөзді: «түлкімен»
Бөлдім былай:тү-
лкімен .
оған алдым 2 мен.
Деген сөзді: «іргелес»
Бөлдім былай: ірге-
лес .
Бұған алам
Енді 5!
“Ойынсыз, музыкасыз,
ертегісіз, шығармашылықсыз, фантазиясыз толық мәніндегі ақыл –ой тәрбиесі болмайды!”
В.А. Сухомлинский
Профессия: Учитель начальных классов русского языка и литературного чтения
Профессия: Учитель математики в начальной школе
В каталоге 7 120 курсов по разным направлениям