Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / «Ащы бал»
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

«Ащы бал»

библиотека
материалов

2 сынып.


Ана тілі.


Сабақтың тақырыбы: «Ащы бал»

Сабақтың мақсаты: Оқушылар «Ащы бал» мәтінін оқи отырып, талдау барысында жаңа сабақты меңгереді.

Міндеттері:


Мазмұнға байланысты міндеттер:

  • Әңгімені оқып танысады.

  • Тақырып мазмұнын меңгереді.

  • Кейіпкерлерге мінездеме береді.


Сын тұрғысынан ойлауды дамытуға байланысты міндеттер:

Оқушының оқу мен жазу арқылы сыни тұрғысынан ойлауын дамыту, өмірмен байланыс сезімін ояту.


Топтық жұмыс үрдісіне байланысты міндеттер:

  • Оқушылар әңігемі бөлікке бөліп, пікірлесе отырып, бөлікке ат қояды.

  • Тақырыптың түсініксіз жерлерін айқындайды.

  • Топтарға берілген сұрақтарға жауап беріп, өз пікірлерін ортаға салады.


Тәрбиелік мәні: Өзара құрмет сезімін тудыру.

Басқаның пікірін тыңдауға, сөзін бөлмеуге, сыйлауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту.

Стратегиялары: Жиксо – 2, болжау, топтастыру, ой қозғау,

әңгіме, Инсерт, өмірмен байланыс.

Көрнекілігі: Д.Исабековтың суреті, шығармалар жинағы, сиқырлы таяқша, әңгіме кестесі, плакаттар.

Бағалау: Мұғалімнің бақылауымен, геометриялық фигуралар.

Нәтиже: Оқушылардың танымдық белсенділігі артып, сөйлеуге ықпал жасайды.

Өз бетінше білім алуға шақырып, әрі қызықты, әрі ұжымда бірлесіп жұмыс жасауға жетелейді.

11


  • Еңбексүйгіштікке, ізденімпаздыққа, шапшаңдыққа жетелеп, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Білімді тиянақтау.

Сабақтың типі: Дамытушылық.

Сабақтың әдісі: Сын тұрғысынан ойлау технологиясы.

Көрнекілігі: Буклеттер, шырша, ойыншықтар, плакат,

кесте, сиқырлы таяқша, геометриялық пішіндер.

Пәнаралық байланыс: Әдеп, өмірмен, еңбек

Бағалау: Мұғалімнің бақылауымен, оқушы

белсенділігіне қарай.

Нәтиже: Кестелік көбейту және бөлуде есептер

шығарады, бірін-бірі құрметтеп, адамгершілік, имандылық қасиеттерді бойына сіңіреді.


Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Жабырқауды білмейміз,

Жалқаулықты сүймейміз.

Біз талапты жас ұлан,

Үлгі аламыз жақсыдан.

  1. Психологиялық дайындық.

Оқушылардың көңіл күйіне назар аудару.

  1. Үй тапсырмасын тексеру.

1-топ. №4 есептің а) бөлігі

2-топ. №4 есептің ә) бөлігі

3-топ. Осы тапсырмаға ұқсас есептер құрастыру, шығару.

  1. Үй тапсырмасын бекіту.

Жиксо-2.

  • Қазір қай мезгіл? Қай ай?

  • 16 желтоқсан Тәуелсіздік күні.

  • Міне, биыл Тәуелсіздік күніне 15 жыл толып отыр.

  1. 15 саны неше сандарының көбейтіндісі?

  2. 15 саны неше сандарының бөліндіісі?

  3. 15 санын неше бөлгенде қалдық шығуы мүмкін?

  1. Үйге тапсырма.

  1. Мәтінді тұтастай оқу.

  2. Кейіпкерлерге хат жазып келу.

  3. Мақал-мәтел жинап келу.


  1. Қорытынды. Сабақты «Инсерт» әдісі арқылы қорытындылаймын.

Прямая соединительная линия 1Прямая соединительная линия 2

+

?

Не білемін?

Не білдім?

Не үйрендім

Рұқсатсыз өзгенің затын алмауды.

Ұрлық. «Ұрлық түбі – қорлық» екенін

Қиянат, ұрлық жасамауды






















