Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Русский язык и литература / Конспекты / Урок-квест зі світової літератури 6 клас
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Русский язык и литература

Урок-квест зі світової літератури 6 клас

библиотека
материалов

Відділ освіти Новоазовської районної державної адміністрації Донецької області

Новоазовська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

Донецької області






Диференційований урок - квест

«Узагальнення та систематизація знань курсу світової літератури» 6 клас




hello_html_m17abb7fe.pnghello_html_346854d5.gif

Розробник : Бережко А.Д. - учитель світової літератури

Новоазовської загальноосвітньої школи І-ІІІ

ступенів №3Донецької області








Новоазовськ 2014р.

Урок-квест: «Кольорове серсо». 6 клас.


Тема :Узагальнення та систематизація матеріалу за курс світової літератури


Мета: узагальнити знання учнів з курсу світової літератури, набуті протягом навчального

року; повторити основні поняття теорії літератури;


розвивати навички усного мовлення, уміння працювати у команді, кмітливість та

швидкість реакції

виховувати уважного та вдумливого читача, прищеплювати любов до книги ,

бажання та потребу читати художню літературу

Формування сучасних ключовых компетенцій.

  • компетенції навчально-пізнавальної діяльності, розширення світогляду учнів;.

  • Компетенції діяльності як процесу: вміння грати, дотримуючись правил, займатися елементами дослідницької діяльності ;

  • Компетенції інформаційних технологій : обробка та синтез інформації ;

  • Компетенції соціальної взаємодії у команді, навичок роботи у групі, взаємодопомоги та розподілу ролей у команді, що виконує завдання квесту;

  • компетенції усного спілкування;

  • компетенции інтеграції та структурування знань

  • компетенции цінносно-змістової орієнтації у світі, цінність культури та історії;

  • компетенции саморозвитку та рефлексії

  • здоровязберігаючі компетенції .

Обладнання: компютер, картки – завдання, набір кольорових кілець, карта маршруту, предмети - артефакти

Тип уроку : узагальнення та систематизація знань


Перебіг уроку-квесту.

Слово учителя : Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми перегортаємо останню сторінку нашого підручника. Ми закінчили велику справу , а по її закінченню можна відпочити – пограти у старовинну гру, що була відомою ще у Середньовіччі. Гру у серсо – майстерне накидування кілець на шпагу – любили королі і прості селяни, лицарі та мореплавці і навіть олімпійські боги . Уявімо себе героями прочитаних книг, згадаємо їх пригоди і долі, зберемо на шпаги кільця своїх знань на уроці –грі «Кольорове серсо», що допоможе повторити навчальний матеріал, поспілкуватися із друзями, рухаючись за стрілками на карті подорожі по кільцю від загадкової станції Л до … про це згодом. Рушаймо!



  1. Організаційний момент.

На даному етапі учні обєднуються у команди (команди формуються учителем так, щоб у них були учні всіх рівнів підготовки). Пояснюється мета і задачі квесту, презентується карта маршруту, уточнюється час проходження кожного этапу.


ЛЛ розминка (Літературно-лінгвістична) Акровірш :

Літо, осінь чи холодна

І засніжена зима - кожен знає, що буває:

Тільки вечір догорає

Електричне тепле світло

Розливає тихий вечір по домівках і дворах.

А дівчатам і хлопятам

Треба тільки захотіти - можна книжку прихопити –і…

У широкий дивний світ

Разом з добрими чи злими,

А, буває, і смішними – помандрують разом з ними.

Хто вони і що допомагає з ними познайомитися?

Команди відправляються у мандрівку по станціях квесту.


  1. Геральдична станція .. (поняття «Геральдика» - на дошці)


Усі команди беруть участь у бліц-опитуванні ( На екрані прапори та герби країн. Командам необхідно назвати імена письменників – представників літератури США, Росії, Франції, Великобританії, твори яких вивчалася у 6 класі. Російський та український прапор разом – відшукати портрет письменника, якого можна назвати класиком як російської, так української літератури у теці «Галерея портретів» - М.В. Гоголь + кільце у серсо з кольором своєї команди . (Артефакт – портрет М.В. Гоголя)

ІІ Станція «Давній Світ»


Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:


«Ключ»( простий рівень складності) :


Відгадати вислів , зашифрований на ключі …..


«Богу – богове…» ередній рівень складності )

Відгадати, кому з богів належать намальовані на картках атрибути

Сандалії з крильцями

Тризуб

Ґроно винограду


«Ящик Пандори» ( високий рівень складності) Учням пропонується коробка з картками- буквами. Необхідно зібрати назву предмета, який шукає група, і розповісти про його історію. (Ящик Пандори) малюнок предмета розміщується на плані, команда нанизує на списа кільце «своїх» кольорів . Артефакт – «Ящик Пандори»


ІІІ.Станція «Байки народів світу»

(На дошці вислів : «Шановні діти та онуки, читайте…. для науки» + кільце за відновлене слово «байку»)

Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:


«Герої ?» ( простий рівень складності)

слайд –шоу із зображенням тварин. Поєднавши іх у пари, учні відтворюють назви

відомих байок «Вовк та Ягня», «Крук і Лисиця », «Мурашка і Цикада»


«Загублене слово» ( середній рівень складності)

…це- …(мораль)

… це -… (алегорія)

«Театр» ( високий рівень складності)

Інсценування уривку з байки «Вовка та Ягня» (у парі) + кільце за назване імя автора байки (артефакт – книга «Байки І.А.Крилова»)

IV. Станція «Новели та оповідання»

Обрати потрібне – з карток із визначенням літературознавчих понять « Роман», «Новела», «Повість», «Оповідання » обрати відповідне визначення ( дійсна послуга «50/50»)

Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:

«Деталі» ( простий рівень складності)

Кому з героїв вивчених творів належать предмети , сховані у кошику + бал за назву та автора твору:

черевички, картинка із зображенням планет , лялька, сірники у ганчірці, цуценя

«Ніч перед Різдвом», «Маленький принц», «Діти підземелля», «Жага до життя», «Хамелеон»


« Крилаті слова» (середній рівень складності) - скласти з пазлів афоризм А.П. Чехова «Стислість – сестра таланту»+ кільце за відгадане імя автора

«Малюнки »( високий рівень складності) За яких обставин у творі Антуана де Сент Екзюпері зявилися дані малюнки ( Артефакт - ще одна «героїня» твору – Троянда)

hello_html_3eb58c72.pnghello_html_m130b86f6.pnghello_html_m4a9fee88.png

V. Станція «Пригоди і фантастика»

Назвати 3-х авторів та вивчені твори, які відповідають даній темі


Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:


«Материки та континенти» ( простий рівень складності)зі схематичних зображень континентів вибрати зображення того,на який потрапили герої роману Ж.Верна «Пятнадцятилітній капітан» + бал за імя головного героя роману – Дік Сенд


«Прототип» (середній рівень складності)

hello_html_m5c8d132.pnghello_html_b4a2b20.png


Чим відрізняється доля літературного героя від його прототипа ( на дошці поняття «Прототип»)

«Пірати»( високий рівень складності)-

Що означає даний прапор і хто з героїв міг під ним мандрувати океанами +кільце за відповідь , як інакше називають цей символ піратів «Веселий Роджер» .На чому пірати мандрують по морях та океанах ? (Артефакт – вітрильник ) + кільце за назви кораблів-героїв творів(«Еспаньола», «Пілігрім»)

hello_html_m35ac9fb.png


VІ. Супер-гра. Фінал.

Після проходження усіх станцій квесту учні повертаються туди, звідки починався шлях – У нашому випадку це Станція-загадка. – повернення до акровірша

Учні готуються до супергри - нанесення на карту назви станції «Література для читання на літо» ( список книг)

.

V. Підбиття підсумків квесту.

Обрахування балів – кілець. Визначення команд-переможців Виявлення найбільш активних гравців Оцінювання. Обговорення найбільш цікавих завдань: що було найважчим, що, навпаки, легким для розв’язання та розуміння, як долалися труднощі .






















Карта маршруту

Станція Л

(перед початком квесту малюнок закрито)


hello_html_m769579f8.png

hello_html_m4b1229f8.gifhello_html_m6515918.gifhello_html_m4cd4ced5.gif


hello_html_1bb6ee83.gif

Артефакти знайдено !




hello_html_44461087.jpg


hello_html_4b821cd0.jpg



А так усе починалося

hello_html_m4404ac4f.jpg



Відкрили « скриньку Пандори » , але без поганих наслідків!


hello_html_m3e9eba82.jpg



Кому це належить?








hello_html_1b195a8c.jpg



Усіх піратів згадали?






hello_html_m504a238f.jpgЄ перше кільце!


Література

  1. Білозуб Н. Інтегроване навчання та інноваційні технології / Н. Білозуб // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2011. – № 6. – С. 44–47.

  2. Мелькунова О. Розвиток пізнавальної активності дитини шляхом впровадження інноваційних технологій / Олена Мелькунова // Почат. шк. – 2012. – № 1. – С. 12–15 ; № 3. – С. 23–25.

  3. Інтерактивні технології навчання: теорія, досвід: Методичний посібник. / Авт.-уклад. О. Пометун, Л. Пироженко. – 2007.

  4. Нісімчук А. С., Падалка О. С., Шпак О. Т. Сучасні педагогічні технології. К, 2000.


  1. http://ru.wikipedia.org/wiki/%CA%E2%E5%F1%F2

  2. http://www.direktor.ru/blog.htm?id=356

  3. http://festival.1september.ru/articles/608300/


11

