Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / Квадрат теңсіздіктерді шешу
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Квадрат теңсіздіктерді шешу

библиотека
материалов

Бекітемін: Келісемін: Келісемін: Әдістеме бірлестігі

Мектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісі ғылыми-әдістемелік отырысында қаралды:

Бекбауов А.С. Ермекова Г.С. жұмыс орынбасары ӘБ жетекшісі Іргебаева Г.

________________ _______________ Орманов Н. ________ _________________

« » _________ ж. « » ___________ ж. « » ___________ ж. « » _________ ж.



Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздікті шешу әдістері





Пәні: Алгебра

Сынып: VIII «Б»

Мұғалім: Куздеева Г.С.

Мектеп: Н.К.Киікбаев



2013-2014 оқу жылы



Келісемін: Келісемін: Әдістеме бірлестігі

Оқу ісінің меңгерушісі ғылыми-әдістемелік отырысында қаралды:

Ермекова Г.С. жұмыс орынбасары ӘБ жетекшісі Іргебаева Г.

_______________ Орманов Н. ________ _________________

« » ___________ ж. « » ___________ ж. « » _________ ж.



Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздікті шешу әдістері





Пәні: Алгебра

Сынып: VIII «Б»

Мұғалім: Куздеева Г.С.

Мектеп: Н.К.Киікбаев



2013-2014 оқу жылы



Күні:14.04.14 Сынып 8 «Б» Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздіктерді шешу

Сабақтың мақсаты: Квадрат теңсіздіктерді шешу әдістерін меңгерту .

Сабақтың міндеті: 1. Квадрат теңсіздіктерді шешу әдістерін түсіну, талдау;

2. Сыни ойлау арқылы пікірлерін айтып ойларын жинақтау,қорытындылау

3. Өз ойын нақты дәлелдермен жүйелі түрде жеткізуге үйрену

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың типі: Бекіту сабағы

Сабақтың әдіс – тәсілдері: Түсіндіру, Сұрақ – жауап,есептер шығару,ББҮ, топпен, жұппен талқылау

Сабақтың көрнекілігі: ИТ, қима қағаздар,бағалау парағы,Слайдтар

Күтілетін нәтиже: 1.Квадрат теңсіздіктерді шешу әдістерін біледі;

2. Топпен жұмыс істеу арқылы өз ойларын еркін айта білу



3. Топтық жұмыс арқылы ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың жоспары:

Кезең

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Қолданған әдіс- тәсілдер

Білім

4 мин

Ұйымдастыру

Психологиялық дайындық

1. Сыныпта атмосфералық ахуал орнату. Оқушылардың көңіл-күйін сұрау.Салемдесу

2. Оқушыларды ортаға шеңбер құру арқылы, квадрат теңсіздіктің шешу әдістері боынша топқа бөлу


Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.Мұғалімнің сұрағына жауап қайтарады. Топқа бөлініп орындарына отырады.

Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып,өткен тақырыпты еске түсіреді және одан әрі орындауға тиісті әрекетке қажеттілігі қалыптасады.

Сұрақ- жауап





Топқа бөлу










Түсіну

10 мин

Сабақтың мақсатын талдау қызығушылығын ояту, жаңа сабақ

Мұғалім сұрақ қояды:

1.Квадрат теңсіздік дегеніміз не?

2.Біз квадрат теңсіздіктің қандай шешу әдісін білеміз?

3.Онда біздің тақырыбымыз (квадрат теңсіздіктің шешу әдістері)

Тақтаға сабақтың тақырыбың ілемін,сабақтын мақсатын және

міндетін ашамын.

Үй тапсырмасын сұрау № 302, №303 есепті тексеру, шеңбер ішіндегі шеңбер әдісі бйынша қайталау сұрақтарын сұрау




Суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады.

Мұғалім сұрағына жауап қайтарады.





«Аквариум»

Оқушылар кіші және үлкен шеңберге тұрып, әр топ өз топтары бойынша қарсы топқа сұрақтар қояды, қарсы топ жауап береді.

Топтарға бөлініп. Үй тапсырмасын №302 «интервалдар», №303 «парабола» топтары жауаптарын айтады.


Сұрақ- жауап







«Аквариум» әдісі



Топтық жұмыс






Қолдану

5 мин

1.қызығушылығын ояту

2. ой қозғау

3. мағынаны ажырату

Мақсат қою

Постер құру, бір топ парабола әдісімен, интервалдар әдісінің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады.

Өзін- өзі бағалайды





Екі әдістің ұқсасатығы мен айырмашылығын айтады. Ортақ шешімге келеді.

Сұрақ-жауап



Топтық жұмыс

Талдау

10 мин

Жаңа сабақты бекіту

Есептер шығару Оқулықпен жұмыс №303

парабола әдісімен шешеді, интервалдар әдісімен шешеді

Тапсырмаларды орындайды.

Жұптық жұмыс

Өзін- өзі бағалайды

Дәптермен жұмыс, №303 есепті «Мен- саған, сен – маған» әдісі бойынша шығарған есептерін қорғайды.

Жұптықжұмыс

«Мен- саған, сен – маған»

Жинақтау

8 мин

Қорыту

Әр оқушыға тест тапсырмасы беріледі

Дәптермен жұмыс.

Жеке жұмыс


Жеке жұмыс


Бағалау

6 мин

1.Сабақ барысында оқушы көзқарасы

2.Өзара бағалау

Бүгінгі сабақта өзін-өзі бағалайтындарын айтамын.



Кері байланыс

Өзін өзі бағалайды.







БҮҮ кестесі бойынша

Смайликтер арқылыӨз ойларын жеткізу

Үй тапсырмасы

305, №306

Мұғалім үй тапсырмасын түсіндіріп береді



hello_html_7a584f31.gifhello_html_m5961493e.gifhello_html_6ea15ed1.gif



Тест жұмысы (өзіңді тексер!!!) Аты – жөні______________________

  1. Мына теңсіздіктердің ішінен квадрат теңсіздікті табыңдар. а)ах2+8≤0 в)5х+3=0 с)6х2-3х+5 д)ах2+вх+с=0

  2. Мына теңсіздіктің коэффициенттерін анықтаңдар, -8х2+5-6х=0

а)а=8,в=5,с=-6 в)а=-8,в=-6,с=5 с) а=-5,в=-6,с=-8 д) а=8,в=6,с=5

  1. Квадрат теңсіздіктің жалпы түріне келтір, 3≤6х-8х 2 а) 0≤6х-8х 2 в)-8х2+6х+3≥0 с)8х2-6х+3≤0 д) 3≤6х-8х 2

  2. а – ң қандай мәнінде параболаның тармағы жоғары қарайды? а)а=0 в)а≤0 с)а<0 а)а>0

  3. Теңсіздікті шешіңдер, (х-1)(х+3)≤0 а)[-3;1] в)[1;3] с)(-∞;-3]U[1;+∞) д) (-∞;-1]U[3;+∞)

  4. Теңсіздікті шешіңдер, х2-4х+4≥0 а)(-∞;2) в)(-∞,+∞) с) (-∞;2] д) [2,+∞)

  5. х2+х-1>0 теңсіздігінің шешімдер аралағын көрсет а) х=1 в) (-∞,+∞) с)Ǿ д)(-∞;1)

  6. Теңсіздікті шешіңдер. –х2+9>0

а) (-∞;-3]U[3;+∞) ; в)[-3;3] с) Ǿ д)(-3;3)

  1. Теңсіздіктің бүтін шешімдерін табыңдар, 3х2-7х+2<0 а)1 в)2 с)3 д)4

  2. Теңсіздікті шешіңдер,2х2+9х+4>0 а) (-∞;-3]U[1;+∞) ;в) (-∞;-4)U(-0,5;+∞); с)(-4;-0,5) д)(-3;1)

  3. х2-х-6<0 теңсіздігін қанағаттандыратын ең кіші бүтін санды тап, а)-2 в)-3 с)-1 д)0

  4. Теңсіздікті шешіңдер (4х-3)2+(3х-7)2≤(5х+1)2+5х2+4х-123

а) (-∞;-3]U[1;+∞) в) (-∞;-6]U[7;+∞) с) (-∞;-18]U[15;+∞) д) (-∞;-18]U[2;+∞)

Тест жұмысы (өзіңді тексер!!!) Аты – жөні______________________

  1. Мына теңсіздіктердің ішінен квадрат теңсіздікті табыңдар. а)ах2+8≤0 в)5х+3=0 с)6х2-3х+5 д)ах2+вх+с=0

  2. Мына теңсіздіктің коэффициенттерін анықтаңдар, -8х2+5-6х=0

а)а=8,в=5,с=-6 в)а=-8,в=-6,с=5 с) а=-5,в=-6,с=-8 д) а=8,в=6,с=5

  1. Квадрат теңсіздіктің жалпы түріне келтір, 3≤6х-8х 2 а) 0≤6х-8х 2 в)-8х2+6х+3≥0 с)8х2-6х+3≤0 д) 3≤6х-8х 2

  2. а – ң қандай мәнінде параболаның тармағы жоғары қарайды? а)а=0 в)а≤0 с)а<0 а)а>0

  3. Теңсіздікті шешіңдер, (х-1)(х+3)≤0 а)[-3;1] в)[1;3] с)(-∞;-3]U[1;+∞) д) (-∞;-1]U[3;+∞)

  4. Теңсіздікті шешіңдер, х2-4х+4≥0 а)(-∞;2) в)(-∞,+∞) с) (-∞;2] д) [2,+∞)

  5. х2+х-1>0 теңсіздігінің шешімдер аралағын көрсет а) х=1 в) (-∞,+∞) с)Ǿ д)(-∞;1)

  6. Теңсіздікті шешіңдер. –х2+9>0

а) (-∞;-3]U[3;+∞) ; в)[-3;3] с) Ǿ д)(-3;3)

  1. Теңсіздіктің бүтін шешімдерін табыңдар, 3х2-7х+2<0 а)1 в)2 с)3 д)4

  2. Теңсіздікті шешіңдер,2х2+9х+4>0 а) (-∞;-3]U[1;+∞) ;в) (-∞;-4)U(-0,5;+∞); с)(-4;-0,5) д)(-3;1)

  3. х2-х-6<0 теңсіздігін қанағаттандыратын ең кіші бүтін санды тап, а)-2 в)-3 с)-1 д)0

  4. Теңсіздікті шешіңдер (4х-3)2+(3х-7)2≤(5х+1)2+5х2+4х-123

а) (-∞;-3]U[1;+∞) в) (-∞;-6]U[7;+∞) с) (-∞;-18]U[15;+∞) д) (-∞;-18]U[2;+∞)

ТЕСТТІҢ КІЛТІ

1 – А 7 – С

2 – В 8 – Д

3 – С 9 – А

4 – Д 10 - В

5 – А 11 - С

6 – В 12 - Д



БАҒАЛАУ:



1 – 4 ұпай бағасы – 3

5 – 8 ұпай бағасы – 4

9 – 12 ұпай бағасы – 5










Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
