Инфоурок География Рабочие программыЖел

Жел

Скачать материал

                                         Географиядан    қысқа мерзімді сабақ жоспары.    6 «В» сыныбы

Сабақ  тақырыбы

  Жел

Мақсаты

 Ауа райының бір элементі  жел туралы түсінік қалыптастыру.

 Міндеттері:

«жел» , «жел өрнегі» ұғымдарын қалыптастыру.атмосфералық қысымның желдің пайда болуына тікелей ,байланысты , желдің бағы  ,күші мен жылдамдығы, желдің түрлері туралы білім қалыптастыру.

 Күтілетін нәтиже:

 Желдің пайда болу себебің, негізгі желдер туралы мәліметт,Жел өлшейтін құралдар туралы,адам

Және табиғат үшін желдің маңызын түсінуі тиіс.

Дереккөздер

Мұғалімге арналған нұсқаулық ,оқулықғ   интернет  мәліметтері.

 

 

Сабақтың өту барысы

 

Кезеңдері

 

Мұғалімнің  іс-  әрекеті

 

Оқушының іс-  әрекеті

 

Қажетті ресурстар

1.Ұйымдастыру бөлімі    2 мин

Оқушылармғен  амандасады

Шаттық шеңберіне шақырады.

Оқушылар мұғаліммен амандасады. Шаттық шеңберінде бір- біріне сәттілік тілейді

 

 

Топқа бөліну

 2 мин

 

Оқушыларға   түрлі түсті фишкалар береді

 

 

Ақ, көк. Қызыл,сары фишкалар арқылы төрт топқа бөлінді.

 

 Түрлі түсті фишкалар.

Топ басшысын сайлау.

Бағалау парағын беру.   1 мин

Оқушылар арсынан топ басшысын сайлауды ұсынады.Бағалау парағындағы бағалау критериларымен таныстырады.

 

Оқушылар өзара келісіп топ басшысын сайлайды.Бағалау парағымен танысады.

 

2. Үй тапсырмасын тексеру:

 3 мин

3.Практикалық тапсырмалар.

 5мин

Блиц сұрақтар қою.

Тақырып бойынша температура қысымға есептер беру .

 

 

 Оқушылар сұрақтарға жауап беру .

Әр топ өз тапсырмаларын орындау.

.

 

Оқулық, әдістемелік оқулықтар.

4.Жаңа тақырып.

Ой қозғау. 23 мин

 

 

еБейнефильм көрсету   «Желдің пайда болуы»

Топтық жұмыс ұсынады.

1Топ. Желдің п.б?

2Топ. Желдің түрлері.

3Топ. Желдің бағытын,күшін анықтайтын құралдармен таныстыру.

4Топ. Желдің маңыздылығы, желдің күшін өмірде қолдану.

 

Оқұшылар бейне баянды түсініп тыңдау.

Әр топ топтық жұмыс жасап өздеріне берілген тапсырманы орындап, постер қорғайды.

Оқулық, қосымша материалдар,интернет  

 

Плакат,маркер,қима суреттер

 

5.Тақырыпты бекіту мақсатында бекіту сұрақтары.

5 мин

Топтар бір біріне сұрақ қою үсынылады.

Топ мүшелері жаңа тақырып бойынша бір біріне сүрақтар берді,жауап беру.

 

6.Бағалау. з мин

 

 

 

 

Үйге тапсырма

Топ басшыларына өз тобын бағалау ұсынылады.

 

 

 

Тақтаға жазады.

Топ басшысы бағалау критерилары бойынша әр оқушыны бағасына талдау жасау.

 

Күнделіктеріне жазу

 

 

 

 

 

 

 

 

.Рефлексия.

2 мин

Мұғаллім кері байланыс жұмысын жүргізеді.

«Мен бүгін қай аралдамын»

Білім аралы.

Бейтарап арал.

Түсініксіз арал.

 

Стике, тақта.

Мұғалімнің  пікірі.

Бүгінгі сабағымда оқушылар белсенділік танытты. Жақсы даярлықпен келген. Қосымша мәліметтермен қызыға жұмыстанды.Кейбір оқушылар  күнделікті сабақта белсенді болғанымен бүгінгі сабақта өздерін көрсете алмады.Керісінше орташа оқитын  оқушылар тарапынан сабаққа қызығушылық байқалды. Уақыт тығыз болып қалды. Келесі сабақтарда уақыт үнемдеу қажет деген тұжырым жасадым. Келесі сабақта  табиғаттағы жойқын желдер Ураган  туралы оқушыларғы үйге берілген қосымша тапсырма бойынша  сабағымыз  одан  әрі жалғасады .                                                            

 

 

 

                                   Бағалау парағы

Р.С

Оқушыға берілетін тапсырмалар

Бағалау деңгейі

Дескрипторлар

Ұпай

1.

Үй тапсырмасын тексеру  сұрақтары

Сұраққа жауап беру деңгейі

1.Сұраққа нақты, толық жауап бар.

2.Сұраққа  жауап берді,бірақ жүйесіз.

3.Сұрақтың жауабы толық емес.

4.Сұраққа басқа оқушылардың көмегімен жауап берді.

5.Сұраққа жауап жоқ.

5

 

4

 

3

2

 

0

2.

 Тақырып бойынша тапсырмалар

Тапсырманы орындаудағы белсенділігі

1.Тақырыпты жақсы  меңгерген,тапсырманы түсініп орындады.

2.Тапсырманы түсінген,бірақ орындауда кідіріс болды.

3.Тапсырманы орындауда белсенділік орташа.

4.Қателіктер көп жіберді.

5.Тапсырманы мүлде орындамады.

5

 

 

4

 

3

 

2

0

3.

 

 

Топтық жұмыс

Топтық жұмысқа қатысу белсенділігі, тақырыпты меңгеруі

1Өте белсенді болды

2Өз ойын айтып топпен жақсы жұмыстанды.

3Кейбір шақта

өз ойын айтып араласып отырды.

4Белсенділік орташа болды.Қорғауға қатыспады.

5Топпен жұмысқа немқұрайлы қарап белсенділік төмен болды.

5

4

 

3

 

 

2

 

0

4

 

 

Бекіту сұрақтары

Сұрақ қою деңгейі мен сұраққа жауап беру деңгейі

1Сұрақ қоюда ,жауап беруде белсенді болды.

2Нақты сұрақ қоя білді .Жауап беруге қатынаспады.

3Жеңіл сұрақ қойды

4Белсенділік орташа .

5Сұрақ қоюға мүлде қатынаспады.

5

 

4

 

3

2

0

 

Оқушының аты жөні

Бағалау деңгейі

Ұпай

 

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Жел"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Заведующий доп. образованием

Получите профессию

Технолог-калькулятор общественного питания

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

                                         Географиядан    қысқа мерзімді сабақ жоспары.    6 «В» сыныбы Сабақ  тақырыбы   Жел Мақсаты  Ауа райының бір элементі  жел туралы түсінік қалыптастыру.  Міндеттері: «жел» , «жел өрнегі» ұғымдарын қалыптастыру.атмосфералық қысымның желдің пайда болуына тікелей ,байланысты , желдің бағы  ,күші мен жылдамдығы, желдің түрлері туралы білім қалыптастыру.  Күтілетін нәтиже:  Желдің пайда болу себебің, негізгі желдер туралы мәліметт,Жел өлшейтін құралдар туралы,адам Және табиғат үшін желдің маңызын түсінуі тиіс. Дереккөздер Мұғалімге арналған нұсқаулық ,оқулықғ   интернет  мәліметтері.     Сабақтың өту барысы   Кезеңдері   Мұғалімнің  іс-  әрекеті   Оқушының іс-  әрекеті   Қажетті ресурстар 1.Ұйымдастыру бөлімі    2 мин Оқушылармғен  амандасады Шаттық шеңберіне шақырады. Оқушылар мұғаліммен амандасады. Шаттық шеңберінде бір- біріне сәттілік тілейді     Топқа бөліну  2 мин   Оқушыларға   түрлі түсті фишкалар береді     Ақ, көк. Қызыл,сары фишкалар арқылы төрт топқа бөлінді.    Түрлі түсті фишкалар. Топ басшысын сайлау. Бағалау парағын беру.   1 мин Оқушылар арсынан топ басшысын сайлауды ұсынады.Бағалау парағындағы бағалау критериларымен таныстырады.   Оқушылар өзара келісіп топ басшысын сайлайды.Бағалау парағымен танысады.   2. Үй тапсырмасын тексеру:  3 мин 3.Практикалық тапсырмалар.  5мин Блиц сұрақтар қою. Тақырып бойынша температура қысымға есептер беру .      Оқушылар сұрақтарға жауап беру . Әр топ өз тапсырмаларын орындау. .   Оқулық, әдістемелік оқулықтар. 4.Жаңа тақырып. Ой қозғау. 23 мин     еБейнефильм көрсету   «Желдің пайда болуы» Топтық жұмыс ұсынады. 1Топ. Желдің п.б? 2Топ. Желдің түрлері. 3Топ. Желдің бағытын,күшін анықтайтын құралдармен таныстыру. 4Топ. Желдің маңыздылығы, желдің күшін өмірде қолдану.   Оқұшылар бейне баянды түсініп тыңдау. Әр топ топтық жұмыс жасап өздеріне берілген тапсырманы орындап, постер қорғайды. Оқулық, қосымша материалдар,интернет     Плакат,маркер,қима суреттер   5.Тақырыпты бекіту мақсатында бекіту сұрақтары. 5 мин Топтар бір біріне сұрақ қою үсынылады. Топ мүшелері жаңа тақырып бойынша бір біріне сүрақтар берді,жауап беру.   6.Бағалау. з мин         Үйге тапсырма Топ басшыларына өз тобын бағалау ұсынылады.       Тақтаға жазады. Топ басшысы бағалау критерилары бойынша әр оқушыны бағасына талдау жасау.   Күнделіктеріне жазу                 .Рефлексия. 2 мин Мұғаллім кері байланыс жұмысын жүргізеді. «Мен бүгін қай аралдамын» Білім аралы. Бейтарап арал. Түсініксіз арал.   Стике, тақта. Мұғалімнің  пікірі. Бүгінгі сабағымда оқушылар белсенділік танытты. Жақсы даярлықпен келген. Қосымша мәліметтермен қызыға жұмыстанды.Кейбір оқушылар  күнделікті сабақта белсенді болғанымен бүгінгі сабақта өздерін көрсете алмады.Керісінше орташа оқитын  оқушылар тарапынан сабаққа қызығушылық байқалды. Уақыт тығыз болып қалды. Келесі сабақтарда уақыт үнемдеу қажет деген тұжырым жасадым. Келесі сабақта  табиғаттағы жойқын желдер Ураган  туралы оқушыларғы үйге берілген қосымша тапсырма бойынша  сабағымыз  одан  әрі жалғасады .                                                                                                     Бағалау парағы Р.С Оқушыға берілетін тапсырмалар Бағалау деңгейі Дескрипторлар Ұпай 1. Үй тапсырмасын тексеру  сұрақтары Сұраққа жауап беру деңгейі 1.Сұраққа нақты, толық жауап бар. 2.Сұраққа  жауап берді,бірақ жүйесіз. 3.Сұрақтың жауабы толық емес. 4.Сұраққа басқа оқушылардың көмегімен жауап берді. 5.Сұраққа жауап жоқ. 5   4   3 2   0 2.  Тақырып бойынша тапсырмалар Тапсырманы орындаудағы белсенділігі 1.Тақырыпты жақсы  меңгерген,тапсырманы түсініп орындады. 2.Тапсырманы түсінген,бірақ орындауда кідіріс болды. 3.Тапсырманы орындауда белсенділік орташа. 4.Қателіктер көп жіберді. 5.Тапсырманы мүлде орындамады. 5     4   3   2 0 3.     Топтық жұмыс Топтық жұмысқа қатысу белсенділігі, тақырыпты меңгеруі 1Өте белсенді болды 2Өз ойын айтып топпен жақсы жұмыстанды. 3Кейбір шақта өз ойын айтып араласып отырды. 4Белсенділік орташа болды.Қорғауға қатыспады. 5Топпен жұмысқа немқұрайлы қарап белсенділік төмен болды. 5 4   3     2   0 4     Бекіту сұрақтары Сұрақ қою деңгейі мен сұраққа жауап беру деңгейі 1Сұрақ қоюда ,жауап беруде белсенді болды. 2Нақты сұрақ қоя білді .Жауап беруге қатынаспады. 3Жеңіл сұрақ қойды 4Белсенділік орташа . 5Сұрақ қоюға мүлде қатынаспады. 5   4   3 2 0   Оқушының аты жөні Бағалау деңгейі Ұпай   1               2               3               4               5               6                        

Скачать материал
