Инфоурок Начальные классы ПрезентацииБатылдық

Батылдық

Скачать материал

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ Кмж Батылдык.docx

Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар ауданы «Қоғам» жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Байдуллаева Ақнұр Ерманқызы

 

Пәні            әдебиеттік оқу

Сынып    2«Ә»

Мерзімі    11.03.2014 ж

Тақырыбы                                                                                             Батылдық

Мақсаты

Мәтінді түсініп оқу, кейіпкердің іс-әрекетін бағалау дағдысын дамыту

Күтілетін нәтиже

Оқушылар мәтінді түсініп оқиды, кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды, өз ойларын дәлелдей алады

Әдісі

«Өрмекшінің торы», «Миға шабуыл»,топпен жұмыс, «Бес жолды өлең»

Кіріктірілген модульдер

АКТ, СТО, ОЖӘТ, ОЖЕСО, ОүБ мен ОБ

Уақыты

             Мұғалімнің іс-әрекеті

      Оқушының іс-әрекеті

       Дерек көздер

Кіріспе

3-мин

·         «Өзгертулерді тап!» ойынын ойнату

Балалар жұптасып тұрады. Бір-біріне қарама-қарсы тұрып,10-15 секундтай мұқият қарап алу керек. Сырт айналып тұрып, сыртқы пішіндеріне қандай да болмасын 3 өзгерту енгізу керек. Бір-біріне қарап 3 өзгертуді табуы керек..

Бейнеролик

 Таныстырылым

3-мин

·         Топқа бөлу       Сипап сезу арқылы топқа бөлу              

Балалар көзін жұмып отырады, мұғалім олардың кез-келген дене мүшесін (құлағын, көзін, мұрнын,қасын) ұстап кетеді. Балалар есіне сақтап отырады. Сол сезім мүшелері арқылы топқа бөлінеді.

Музыка, фишкалар

2-мин

Сабақтың мақсатымен таныстыру

 

 

5-мин

·         «Өрмекшінің торы»  (жеке жұмыс)

Оқушылар «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы өткен сабақты бір сөйлемнен айтып, қорытындылайды.

Жіп

 

І

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                   Негізгі

                                                Негізгі

 

5-мин

·         Миға шабуыл    (постермен жұмыс)

    -Батылдық деген не?

     -Ол қандай адамдарда кездеседі?

Балалар топпен кеңесіп, постер қорғайды.

Постер, маркер

7-мин

·         Оқулықпен жұмыс

«Батылдық» мәтінін бір сөйлемнен оқытып мазмұнын айтқызу

Балалар өзіне берілген сөйлемді түсіне оқиды. Оқып болған соң түсіндіреді.

 

7-мин

·         Топпен жұмыс

Топтарға тапсырмалар беру

1-топ-  Мәтінге жоспар құру 

2-топ- Суретке қарап, әңгіме тақырыбын өзгерту

3-топ- Кейіпкерлерге мінездеме беру

4-топ- Сен не істер едің?

Балалар топпен жұмыс істейді

Қима тапсырмалар

2-мин

·         Сәйкестендіру (жеке жұмыс)

 

Қояндай қалтырау                                                  

Қорқыныш

 

қабағы қарс жабылу                 

Екі езуі екі құлағына жету                                               

Қуаныш

 

мәз-мейрам

Жуан білекті

Батырлық

 

екі көзі шарасынан                                                                                                шығу

Жүрегінің түгі бар

Ашу

 

түтігу

Балалар ортадағы  сөздерге тән сипаттауларды сызық арқылы қосады.

Қима тапсырмалар

2-мин

Сергіту сәті

«Кел, билейік»

«Кел, билейік» бейнеролигіне би билейді.

музыка

 Қорытынды                                           Қорытынды

3-мин

·         «Мені түсін»  әдісі   

Мұғалім мәтіннен 10 белгілі сөз жазып келеді де, балаларға мәтіндегі сөздерден негізгі 10 сөз жазуды тапсырады. Топпен бірге жазылған сөздерін салыстырады. Қай топта сәйкестік көп болса сол топ жеңеді.  

Балалар жеке жазады. Топта талқылайды, ұсынады.

АКТ

2-мин

         Бағалау парағы

Аты-жөні

 

Өрмекшінің торы

Миға шабуыл

Мәтінді оқу

Топпен жұмыс

Сәйкестендіру

Мені түсін

Қорытынды баға

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

Балаларды бағалау парақшалары арқылы топ басшысы бағалайды. Мұғалім қорытынды бағаны шығарады. Сабақты «Бағдаршам әмірімен» бағалайды.

Бағалау парақшалары, смайликтер

 

2-мин

·         Кері байланыс

«2 жұлдыз, 1 тілек»

стикерлер

2-мин

·         Үйге тапсырма

Түсініп оқу, «Батылдық» тақырыбына өлең шығару.

 

Қорытынды: Сабақты бағалауда не сәтті, не сәтсіз өтті?

 

Қайсысы ойдағыдай өткен жоқ? Сабақ жоспарға сай өтілді, бірақ тапсырмалар көп болғандықтан уақыт жетіспеді.

Не ойдағыдай болған жоқ? Кері байланыста кейбір оқушылардың өз пікірін білдіре алмауы. 

Сәтті өткені:  Бағалау әділ өтті, 4-топтың топтық жұмысы «Сен қайтер едің?» проблемасын шешуде топта зерттеушілік әңгіменің көрініс тапты.

Сәтсіз өткені:  Бір топқа үлгерімі төмен оқушыларым жиналып қалды, олардың топтық жұмыс істеуде қиналғандары байқалды.

Сіз қандай күшті жақтарға сүйенесіз? Мұғалім мен оқушы арасындағы қатынасқа.

Сіз нені дамытар едіңіз? Топ мүшелерінің әділдікпен жұмыс жасауын қадағалауым керек. 

Сіз нені өзгерткіңіз келеді? Рольдердің  жұмыстарын дұрыс жүргізуін.  

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Батылдық" Смотреть ещё 6 034 курса

Выбранный для просмотра документ ПрезентацияВ2 Акнур.pptx

Скачать материал "Батылдық"

Описание презентации по отдельным слайдам:

  • Отырар ауданы      «Қоғам» жом 
Байдуллаева Ақнұр Ерманқызы  Әдебиеттік оқу
2...

    1 слайд

    Отырар ауданы «Қоғам» жом
    Байдуллаева Ақнұр Ерманқызы Әдебиеттік оқу
    2-сынып
    Батылдық
    Мақсаты:

    Мәтінді түсініп оқу, кейіпкердің іс-әрекетін бағалау дағдысын дамыту
    Күтілетін нәтиже:
    Оқушылар мәтінді түсініп оқиды, кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды, өз ойларын дәлелдей алады



  • 2 слайд

  • Сабақтағы модульдердің көрінісі  Оқыту мен оқуда АКТ-ны қолдану Жас ерекшелік...

    3 слайд

    Сабақтағы модульдердің көрінісі

    Оқыту мен оқуда АКТ-ны қолдану
    Жас ерекшеліктеріне сәйкес
    оқыту және оқу
    Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
    Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
    Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
    Оқытуды басқару және көшбасшылық
    Талантты және дарынды
    балаларды оқыту
    Топтық әңгіме
    «Өрмекшінің торы» әдісі
    Топ ішінде бағалау
    Оқушыларға бағыт-бағдар беру
    Сергіту сәті
    «Мені түсін!» ойыны
    Постер қорғау

  • Жаңа әдіс – тәсілдер қандай
 нәтиже берді?Топқа бөлінуде қызығушылық пайда бо...

    4 слайд

    Жаңа әдіс – тәсілдер қандай
    нәтиже берді?
    Топқа бөлінуде қызығушылық пайда болды
    Бағалауды үйренді
    Постер қорғауды үйрене бастады
    Кері байланысқа төселді
    Бірлесе жұмыс жасауға үйренді
    Сыни тұрғыдан ойлаулары дами бастады

  • КедергілерЖауаптарының қысқа түрде болуы;Оқушылардың өз ойын еркін жеткізе ал...

    5 слайд

    Кедергілер

    Жауаптарының қысқа түрде болуы;
    Оқушылардың өз ойын еркін жеткізе алмауы
    Кедергілерді жою жолдары
    Сұрақ қоюдың түрткі болу, сынақтан өткізу, қайта бағыттау түрлерін пайдалану;
    Сыныптағы диалогтік әңгімені дамыту
    Жетістігім
    Топта жұмыс жасауға бейімделді;
    Өзін-өзі реттеуі қалыптаса бастады;
    Постерлер жасауды, оны қорғай алуды меңгере бастады
    Болашақта жақсартамын
    Жаңа сабаққа бағытталған тапсырмаларды деңгейлеріне қарай дайындау;
    Вербалды құралдар қолдану арқылы тақырыптарды ашуға бейімдеу

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар ауданы «Қоғам» жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Байдуллаева Ақнұр Ерманқызы   Пәніәдебиеттік оқу Сынып 2«Ә» Мерзімі 11.03.2014 ж Тақырыбы  Батылдық Мақсаты Мәтінді түсініп оқу, кейіпкердің іс-әрекетін бағалау дағдысын дамыту Күтілетін нәтиже Оқушылар мәтінді түсініп оқиды, кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды, өз ойларын дәлелдей алады Әдісі «Өрмекшінің торы», «Миға шабуыл»,топпен жұмыс, «Бес жолды өлең» Кіріктірілген модульдер АКТ, СТО, ОЖӘТ, ОЖЕСО, ОүБ мен ОБ № Уақыты              Мұғалімнің іс-әрекеті       Оқушының іс-әрекеті        Дерек көздер Кіріспе 3-мин ·         «Өзгертулерді тап!» ойынын ойнату Балалар жұптасып тұрады. Бір-біріне қарама-қарсы тұрып,10-15 секундтай мұқият қарап алу керек. Сырт айналып тұрып, сыртқы пішіндеріне қандай да болмасын 3 өзгерту енгізу керек. Бір-біріне қарап 3 өзгертуді табуы керек.. Бейнеролик  Таныстырылым 3-мин ·         Топқа бөлу      Сипап сезу арқылы топқа бөлу Балалар көзін жұмып отырады, мұғалім олардың кез-келген дене мүшесін (құлағын, көзін, мұрнын,қасын) ұстап кетеді. Балалар есіне сақтап отырады. Сол сезім мүшелері арқылы топқа бөлінеді. Музыка, фишкалар 2-мин Сабақтың мақсатымен таныстыру     5-мин ·         «Өрмекшінің торы»  (жеке жұмыс) Оқушылар «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы өткен сабақты бір сөйлемнен айтып, қорытындылайды. Жіп   І                                                                                                    Негізгі                                                 Негізгі   5-мин ·         Миға шабуыл    (постермен жұмыс)     -Батылдық деген не?      -Ол қандай адамдарда кездеседі? Балалар топпен кеңесіп, постер қорғайды. Постер, маркер 7-мин ·         Оқулықпен жұмыс «Батылдық» мәтінін бір сөйлемнен оқытып мазмұнын айтқызу Балалар өзіне берілген сөйлемді түсіне оқиды. Оқып болған соң түсіндіреді.   7-мин ·         Топпен жұмыс Топтарға тапсырмалар беру 1-топ-  Мәтінге жоспар құру  2-топ- Суретке қарап, әңгіме тақырыбын өзгерту 3-топ- Кейіпкерлерге мінездеме беру 4-топ- Сен не істер едің? Балалар топпен жұмыс істейді Қима тапсырмалар 2-мин ·         Сәйкестендіру (жеке жұмыс)   Қояндай қалтырау                                                   Қорқыныш   қабағы қарс жабылу                  Екі езуі екі құлағына жету                                                Қуаныш   мәз-мейрам Жуан білекті Батырлық   екі көзі шарасынан                                                                                                шығу Жүрегінің түгі бар Ашу   түтігу Балалар ортадағы  сөздерге тән сипаттауларды сызық арқылы қосады. Қима тапсырмалар 2-мин Сергіту сәті «Кел, билейік» «Кел, билейік» бейнеролигіне би билейді. музыка  Қорытынды                                           Қорытынды 3-мин ·         «Мені түсін»  әдісі    Мұғалім мәтіннен 10 белгілі сөз жазып келеді де, балаларға мәтіндегі сөздерден негізгі 10 сөз жазуды тапсырады. Топпен бірге жазылған сөздерін салыстырады. Қай топта сәйкестік көп болса сол топ жеңеді.   Балалар жеке жазады. Топта талқылайды, ұсынады. АКТ 2-мин Бағалау парағы № Аты-жөні   Өрмекшінің торы Миға шабуыл Мәтінді оқу Топпен жұмыс Сәйкестендіру Мені түсін Қорытынды баға 1                 2                 3                 4                 5                 Балаларды бағалау парақшалары арқылы топ басшысы бағалайды. Мұғалім қорытынды бағаны шығарады. Сабақты «Бағдаршам әмірімен» бағалайды. Бағалау парақшалары, смайликтер   2-мин ·         Кері байланыс «2 жұлдыз, 1 тілек» стикерлер 2-мин ·         Үйге тапсырма Түсініп оқу, «Батылдық» тақырыбына өлең шығару.   Қорытынды: Сабақты бағалауда не сәтті, не сәтсіз өтті?   Қайсысы ойдағыдай өткен жоқ? Сабақ жоспарға сай өтілді, бірақ тапсырмалар көп болғандықтан уақыт жетіспеді. Не ойдағыдай болған жоқ? Кері байланыста кейбір оқушылардың өз пікірін білдіре алмауы.  Сәтті өткені:  Бағалау әділ өтті, 4-топтың топтық жұмысы «Сен қайтер едің?» проблемасын шешуде топта зерттеушілік әңгіменің көрініс тапты. Сәтсіз өткені:  Бір топқа үлгерімі төмен оқушыларым жиналып қалды, олардың топтық жұмыс істеуде қиналғандары байқалды. Сіз қандай күшті жақтарға сүйенесіз? Мұғалім мен оқушы арасындағы қатынасқа. Сіз нені дамытар едіңіз? Топ мүшелерінің әділдікпен жұмыс жасауын қадағалауым керек. Сіз нені өзгерткіңіз келеді? Рольдердің  жұмыстарын дұрыс жүргізуін.  

Скачать материал
