Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Другие методич. материалы / «Бағалау: формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор»
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Другое

«Бағалау: формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор»

библиотека
материалов



hello_html_m187d21ae.jpg

Коуч: Абдикаримова Орынкуль Қурманбекқызы

ОҚО Шымкент қаласы

4 Х. Досмұхамедов атындағы жалпы орта мектеп кмм

Бастауыш сынып мұғалімі



Коучинг тақырыбының : «Бағалау: формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор»

Мақсаты: мұғалімдерге формативті, жиынтық, критериалды, дискриптор бағалау түрлері туралы ақпарат беру. Критерилер қоя отырып критериалды бағалау және формативті бағалау жиынтық бағалау жасауға және болашақта сабақтарда қолдана білуге үйрету.

Күтілетін нәтиже: Мұғалімдер бағалау туралы ақпарат алады, күнделікті өздері бағалап жатқан түрлерімен салыстырады, топтық бағалау арқылы критерий жасауды үйренеді, бағалау парақшасын жасайды, болашақта сабақта қолдануға бейімделеді7

Негізгі дерек көздері: Мұлімдерге арналған нұсқаулық үшінші (негізгі) деңгей.

А.Әлімов Интербелсенді әдістемені ЖОО-да қолдану мәселелері

Көрнекіліктер: интерактивті тақта, слайдтар, ватман, маркер, стикер, пікір ағашы, магниттік тақта

уақыт

Коучтың іс әрекеті

Мұғалімдердің іс әрекеті

5 мин

Психологиялық сәт

АКТ арқылы мұғалімдерге «Мен қандаймын» тренингін өткізу. Аудиторияда психологиялық ахуал тудыру

Интерактивті тақтадағы геометриялық фигураларды таңдап және сол фигураға қатысты өзінің мінез-құлқы туралы ақпарат алды.

3 мин

Топқа бөлу

Жеміс жидектерді үлестіру арқылы топқа бөлу

4 топқа бөлінді

2 мин

Ой қозғау

Топта шулап отырған оқушыны назарын, зейінін сабаққа аудару үшін және басқанаың пікірін тыңдап оны талқылату үшін не істер едіңіз?

Мұғалімдер сабақтағы бағалау түрлерін талқылап өздерінің ойларын айтты

15 мин

Коучтың ақпараты

Ана тілі пәнінен «Шыбын мен көбелек» , қазақ тілі пәнінен «Сын есім » тақырыбында өткізілген сабатың презинтациясымен танстыру.

Мақсаты: мұғалімдерге сабақ барысында оқушылардың критериялды , формативті , жиынтық бағалауды қалай қолданғаны туралы көрсету.

Зейін қойып тыңдады. Сұрақтар қойды.

10 мин

Топтық жұмыс: «Жыл мезгілдері»

1 топ көктем

2 топ жаз

3 топ күз

4 топ қыс

Мұғалімдер тапсырмаларын топтарында бірлесіп орындады. Әр топтан көшбасшы шығып өздерінің жобаларын қорғады

5 мин

Топтық бағалау: коуч бағалау критерийді жасауды ұсынады

Топтар бірлесе отырып бірінші критерилер құрып. Осы критерилерге сүйене отырып , топтық бағалауды жүзеге асырды. Сонымен қатар өзін өзі бағалау кестесінде ұпай жинай отырып, соңында жиналған ұпайларын санап өзін өзі бағалады.

5 мин

Коучтың сұрақтары:

Формативті мен жиынтық бағалаудың айырмашылығы неде?

Критериялды бағалаудың маңызы? Дискриптор дегеніміз не, қандай мақсаттарда қолданылады?

Сұрақтарға жауап бере отырып өз сабақтарындағы бағалаумен салыстырады, критерий міндетті түрде қою керектігін түсінді, формативті бағалау жүргізу керектігін түсінді Дискриптор туралы мағлұмат алды.

5 мин

Бүгінгі өтілген коучингке дискриптор жасауды коуч ұсынады

Мұғалімдер дискриптор жасау арқылы өзін-өзі реттейтінін және үнемі қолданса сабақта жүйелі түрде білім сапасының көтерілетінін байқады.

5 мин

Кері байланыс:

Бүгін мен не білдім?

Сізге бағалау түрлері ұнады ма?

Сізге не ұнамады, не түсініксіз болды?

Сіздің ұсыныстарыңыз


Стикерлерден алған ақпарат: жиынтық бағалауды үнемі мұғалімдер қолданады бірақ оны күнделікті және тоқсандық т.б. деп атайды, критерийді оқушылар міндетті түрде білу керектігін жазған, кейбір мұғалімдер бағалау парақшасы ұнағаның және жұптық, топтық, өзін-өзі бағалау ұнағаның айтқан, дискрипторды қалай химия сабағында қолдануға болады деген сауал түсті.

http://infourok.ru/material.html?mid=10404


hello_html_53177123.jpghello_html_m7ce55122.jpghello_html_1e900572.jpg







































Краткое описание документа:

"Описание материала:

"Коучинг "тақырыбының : «"Бағалау"формативті"жиынтық"критериалды"дискриптор» "Мақсаты"мұғалімдерге "формативті"жиынтық"критериалды"дискриптор "бағалау "түрлері "туралы "ақпарат "беру

"Критерилер "қоя "отырып "критериалды "бағалау "және "формативті "бағалау "жиынтық "бағалау "жасауға "және "болашақта "сабақтарда "қолдана "білуге "үйрету

"Күтілетін "нәтиже"Мұғалімдер "бағалау "туралы "ақпарат "алады"күнделікті "өздері "бағалап "жатқан "түрлерімен "салыстырады"топтық "бағалау "арқылы "критерий "жасауды "үйренеді

"бағалау "парақшасын "жасайды"болашақта "сабақта "қолдануға "бейімделеді7 

"Негізгі "дерек "көздері"Мұлімдерге "арналған "нұсқаулық "үшінші ("негізгі"деңгей."Әлімов "Интербелсенді "әдістемені "ЖОО-"да "қолдану "мәселелері 

"Көрнекіліктер"интерактивті "тақта"слайдтар"ватман"маркер"стикер"пікір "ағашы"магниттік "тақта

"Выдержка из материала:

""Коучинг "тақырыбының : «"Бағалау"формативті"жиынтық"критериалды"дискриптор»
"Мақсаты"мұғалімдерге "формативті"жиынтық"критериалды"дискриптор "бағалау "түрлері "туралы "ақпарат "беру.

" "Критерилер "қоя "отырып "критериалды "бағалау "және "формативті "бағалау "жиынтық "бағалау "жасауға "және "болашақта "сабақтарда "қолдана "білуге "үйрету.
"Күтілетін "нәтиже"Мұғалімдер "бағалау "туралы "ақпарат "алады"күнделікті "өздері "бағалап "жатқан "түрлерімен "салыстырады"топтық "бағалау "арқылы "критерий "жасауды "үйренеді

""бағалау "парақшасын "жасайды"болашақта "сабақта "қолдануға "бейімделеді7

""Негізгі "дерек "көздері"Мұлімдерге "арналған "нұсқаулық "үшінші ("негізгі"деңгей.
."Әлімов "Интербелсенді "әдістемені "ЖОО-"да "қолдану "мәселелері

""Көрнекіліктер"интерактивті "тақта"слайдтар"ватман"маркер"стикер"пікір "ағашы"магниттік "тақта
"уақыт "Коучтың "іс "әрекеті "Мұғалімдердің "іс "әрекеті

""5 "мин "Психологиялық "сәт 

""АКТ "арқылы "мұғалімдерге «"Мен "қандаймын» "тренингін "өткізу"Аудиторияда "психологиялық "ахуал "тудыру"Интерактивті "тақтадағы "геометриялық "фигураларды "таңдап "және "сол "фигураға "қатысты "өзінің "мінез-"құлқы "туралы "ақпарат "алды.
"3 "мин "Топқа "бөлу 

""Жеміс "жидектерді "үлестіру "арқылы "топқа "бөлу "4 "топқа "бөлінді"2 "мин "Ой "қозғау 
"Топта "шулап "отырған "оқушыны "назарын"зейінін "сабаққа "аудару "үшін "және "басқанаың "пікірін "тыңдап "оны "талқылату "үшін "не "істер "едіңіз"Мұғалімдер "сабақтағы "бағалау "түрлерін "талқылап "өздерінің "ойларын "айтты

""15 "мин "Коучтың "ақпараты 
"Ана "тілі "пәнінен «"Шыбын "мен "көбелек» , "қазақ "тілі "пәнінен «"Сын "есім » "тақырыбында "өткізілген "сабатың "презинтациясымен "танстыру.

""Мақсаты"мұғалімдерге "сабақ "барысында "оқушылардың "критериялды , "формативті , "жиынтық "бағалауды"қалай "қолданғаны "туралы "көрсету"Зейін "қойып "тыңдады"Сұрақтар "қойды.
"10 "мин "Топтық "жұмыс: «"Жыл "мезгілдері»

""1 "топ "көктем
"2 "топ "жаз

""3 "топ "күз 
"4 "топ "қыс
"Мұғалімдер "тапсырмаларын "топтарында "бірлесіп "орындады"Әр "топтан "көшбасшы "шығып "өздерінің "жобаларын "қорғады

""5 "мин "Топтық "бағалау"коуч "бағалау "критерийді "жасауды "ұсынады "Топтар "бірлесе "отырып "бірінші "критерилер "құрып"Осы "критерилерге "сүйене "отырып , "топтық "бағалауды "жүзеге "асырды.

""Сонымен "қатар "өзін "өзі "бағалау "кестесінде "ұпай "жинай "отырып"соңында "жиналған "ұпайларын "санап "өзін "өзі "бағалады.
"5 "мин "Коучтың "сұрақтары

""Формативті "мен "жиынтық "бағалаудың "айырмашылығы "неде
"Критериялды "бағалаудың "маңызы"Дискриптор "дегеніміз "не"қандай "мақсаттарда "қолданылады?

""Сұрақтарға "жауап "бере "отырып "өз "сабақтарындағы "бағалаумен "салыстырады"критерий "міндетті "түрде "қою "керектігін "түсінді"формативті "бағалау "жүргізу "керектігін "түсінді "Дискриптор "туралы "мағлұмат "алды.

""5 "мин "Бүгінгі "өтілген "коучингке "дискриптор "жасауды "коуч "ұсынады "Мұғалімдер "дискриптор "жасау "арқылы "өзін-"өзі "реттейтінін "және "үнемі "қолданса "сабақта "жүйелі "түрде "білім "сапасының "көтерілетінін "байқады.
"5 "мин "Кері "байланыс

""Бүгін "мен "не "білдім?
"Сізге "бағалау "түрлері "ұнады "ма?

""Сізге "не "ұнамады"не "түсініксіз "болды?
"Сіздің "ұсыныстарыңыз

""Стикерлерден "алған "ақпарат"жиынтық "бағалауды "үнемі "мұғалімдер "қолданады "бірақ "оны "күнделікті "және "тоқсандық .

""деп "атайды"критерийді "оқушылар "міндетті "түрде "білу "керектігін "жазған"кейбір "мұғалімдер "бағалау "парақшасы "ұнағаның "және "жұптық"топтық"өзін-"өзі "бағалау "ұнағаның "айтқан"дискрипторды "қалай "химия "сабағында "қолдануға "болады "деген "сауал "түсті.





















Автор
Дата добавления 23.01.2014
Раздел Другое
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров29394
Номер материала 27199012358
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
