1593396
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
ИнфоурокНачальные классыКонспектыКонспект внеклассного чтения для 3 класса «Поэтические жемчужины»

Конспект внеклассного чтения для 3 класса «Поэтические жемчужины»

ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону N273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» педагогическая деятельность требует от педагога наличия системы специальных знаний в области обучения и воспитания детей с ОВЗ. Поэтому для всех педагогов является актуальным повышение квалификации по этому направлению!

Дистанционный курс «Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ) в соответствии с ФГОС» от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (72 часа).

Подать заявку на курс
библиотека
материалов

ВІДДІЛ ОСВІТИ ПЕТРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ ДОНЕЦЬКУ РАДИ

ДОНЕЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ № 108

ДОНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

















Розробка уроку позакласного читання

для 3 класу

«Поетичні перлини»




Підготувала вчитель

початкових класів

Суміна С.В.









Тема. Урок позакласного читання. «Поетичні перлини».

Мета. Розширювати коло дитячого читання. Удосконалювати навички виразного читання. Вчити дітей аналізувати віршовані твори. Розвивати зв’язне мовлення, мислення учнів. Виховувати потребу в читанні.

Обладнання: картки-завдання, презентація уроку.


Хід уроку

І. Організаційний момент.

Стали, діти, всі рівненько,

Посміхнулися раденько.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А тепер і всі хлоп’ятка.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

- Над якою темою ми працювали протягом останніх уроків? («Вірші про світ природи і дитинства»)

- Вірші яких поетів ми читали? (Н.Забіла, Г.Бойко, Д.Павличко, А.Костецький, Т.Коломієць)

- А чи добре ви запам’ятали ці вірші? Зараз ми це перевіримо у грі «Вибух». Кожна група отримає картку, на якій записані назви віршів певного поета, твори якого ми вивчали. Інші команди повинні назвати ці твори. Чиї вірші ви назвете всі, та група вибухне найяскравіше.

Картка 1.

Н.Забіла

«Хто сильніший»

«Кожен місяць,кожну пору…»

«Чотири пори року»

«У дитячому театрі»

Картка 2

А.Костецький

«Імена»

«Не хочу»

«Мрія»

«Бюро знахідок»

Картка 3

Т.Коломієць

«Дбайкова пісенька в дорозі»

«Хто розсипав роси»

«Чоловічки»

«Їжаки»

Картка 4

Д.Павличко

«Розмова»

«Гном»

«Птиця»

«Мрія»

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні у нас урок позакласного читання. На уроці ви розкажете про твори, які прочитали останнім часом, ми познайомимось з новими творами уже відомих нам поетів; будемо вчитися аналізувати прочитане. Тему уроку ви зможете прочитати, коли розберете шифрування, записане на дошці:

Пооеттиччніі пеерллинни

- Поясніть, що таке перлина?

- Як ви розумієте вислів «поетичні перлини»?

ІV. Актуалізація читацького досвіду.

1. Робота з виставкою книг.

- Розгляньте книжки, представлені на виставці. Прочитайте їх назви. Які твори, на вашу думку, вміщені у ці книжки? Чи є серед цих книжок ті, що ви вже читали? Розкажіть про будь-яку з них.

2. Прослуховування письмових відгуків про самостійно прочитані книжки.

V. Фізкультхвилинка.

Пливе по річці пелікан,

Мріє він про океан.

Косить в лузі журавель

Конюшину і щавель.

Лиска ягоди збирає,

Коло ясена кружляє.

Білка по гілках стрибає,

У дупло свій скарб складає.

У норі принишкла миша.

У норі у мишки тиша.

VІ. Читання нових творів.

- Діти, сьогодні я пропоную вам прочитати вірші відомих нам поетів.

1. Робота над віршем Н.Забіли «Черепаха».

Робота в групах.

  • Прочитайте уважно вірш.

  • Подумайте, яке слово пропущено, впишіть його.

  • Дайте назву віршу.

  • Прочитайте опис героїні вірша.

  • Дайте оцінку діям дітей. Чи правильно вони вчинили? Як би вчинили ви?

2. Робота над віршем Т.Коломієць «Про найкращих».

Робота в групах.

- Передбачення.

Спираючись на подані слова скажіть, у чого що найкраще. (У мами – діточки, у моря - хвильки).

Совенята, травенята, веселі вихорці, гарячі промінці, струмочки гомінкі, стежиночки в’юнкі, сім кольорів.

- Прочитайте вірш, перевірте, чи справдилося ваше передбачення.

- Прочитайте вірш «ланцюжком».

- Гра «Розвідники». Знайдіть рими до слів.

1-ша група

Пташенята - … , степової - … , синів - … .

2-га група

Сови - … , гомінкі - … , найспритніші - … .

3-тя група

Вихорці - … , трави - … , совенята - … .

4-та група

Голубої - … , промінці - … , слів - … .

- Що найкраще у райдуги? Прочитайте.

3. Робота над віршем Л.Костенко «Горобець із білою бородою».

- Робота над назвою вірша.

Як ви гадаєте, чому вірш називається саме так?

- Робота в групах.

Кероване навчання:

  • Читання вірша мовчки до слів: «Може, він заслужений горобець?».

  • А ви бачили коли-небудь горобця з бородою? Звідки у горобця взялася борода?

  • З’ясування , чи справдилося передбачення, - читання вірша до кінця.

Повторне читання вірша вголос.

VІІ. Підсумок уроку.

- Вірші яких поетів ми сьогодні прочитали?

- З якого вірша ці рядки?

Вперше бачу бороду отаку. (Л.Костенко «Горобець із білою бородою»).

У сонця найясніші гарячі промінці. (Т.Коломієць «Про найкращих»).

Мерщій загорнемо у хустку… (Н.Забіли «Черепаха»).

VІІІ. Розширення читацького кругозору учнів.

- Тема наступного уроку позакласного читання: «Сторінками дитячих журналів». Які українські дитячі журнали вам відомі? Які з них ви читали? Що цікавого ви з них дізналися?

ІХ. Домашнє завдання.

Читати різні українські дитячі журнали.

Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов
Почему учителям и воспитателям следует проходить курсы повышения квалификации и профессиональной переподготовки в учебном центре «Инфоурок» ?

• Огромный каталог:  677 курсов профессиональной переподготовки и повышения квалификации;
• Очень низкая цена, при этом доступна оплата обучения в рассрочку – первый взнос всего 10%, оставшуюся часть необходимо оплатить до конца обучения;
• Вы можете начать обучение уже сегодня (группы формируются ежедневно);
• Курсы проходят полностью в дистанционном режиме (форма обучения в документах не указывается);
• Возможность оплаты курса за счёт Вашей организации.
• Дипломы и Удостоверения от проекта «Инфоурок» соответствуют всем установленным законодательству РФ требованиям. (Согласно ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» от 2012 года).