Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Конспект интегрированного урока для 2 класса «Любовь творит чудеса»
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Конспект интегрированного урока для 2 класса «Любовь творит чудеса»

библиотека
материалов

Тема: Любов творить чудеса

2 клас

Мета: з'ясувати сутністьпоняття «любов»; формувати уявлення про прояви Божої та людської любові; розвивати навички виразного читання, творче мислення, актороські здібності; виховувати почуття чуйності, доброти, любові в родині та між іншими людьми.

Обладнання: хмаринки зі словами до гри «Назви зайве»; сонечко із промінчиками; звукозапис з мультфільму «Посмішка» автор музики Шаінський В., слова Пляцковський М.; кросворд; маски для сценки; сонечки для гостей; підручники з читання; сонечки; маркер, клей.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент

  • Сьогодні у нас незвичайний урок, адже на ньому присутні гості. Давайте привітаємо їх!

  • Доброго ранку, -кожному зичу я.

  • Доброго ранку всім, - мовлю за звичаєм.

Ви усміхніться у відповідь, люди,

Бо добрі слова для кожного любі.

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\OLYMPUS Master 2\P4190129.jpg

  1. Актуалізація опорних знань

А) Бесіда

Дати поняття, що таке інтеграція, що значить інтегровані уроки?

- Яка пора року зараз?

- Якій місяц?

- З яким настрієм ви прийшли на урок?

- Що ви зробили, коли прокинулися вранці, щоб день був удалим?

- А щоб підняти вам настрій послухайте мелодію і вгадайте з якого це мультфільму?

Я бачу, що ця мелодія підняла вам настрій!

Б) Конкурс читців

- Зараз проведемо конкурс читців. Допоможуть визначити преможця гості, тому що для мене ви завжди найкращі.

Учні (по черзі)

  1. Як прокинешся раненько.

Тата поцілуй і неньку.

Посміхнися дідусю.

Привітай родину всю.

Ласка ласкою озветься,

Кожен радо посміхнеться.

День почнеться з доброти,

А посієш її ти.

  1. Все із доброго чи злого

Починається з малого:

Листя виросте з листочка,

З нитки витчеться сорочка.

Хліб з маленької зернини,

Дош із чистої краплини.

3. Усміхнімось всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям
І тоді обов'язково —

День для нас привітним буде!

День турботою почнеться.

Все довкола усміхнеться.

4. Сказав мудрець: «Живи, добро
звершай!

Та нагород за це не вимагай..

Хай оживає істина свята

«Людина починається з добра!»

5. Бути привітним, людям радіти.
Кажуть в народі: «Бажай добра!»
В радості й горі хліб розділити

Ціла наука для нас, дітвора!


C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\OLYMPUS Master 2\P4190142.jpg

В) Гра «Назви зайве»

- Оскільки в нас сьогодні сонячний настрій, то знайдемо «хмаринки», що можуть зіпсувати нам день.

Учні обирають «хмаринки»

Тепло безладдя

гнів гордість

лінь удячність

радість працьовитість

ласка ніжність

бійка сумління

щедрість дружба

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\OLYMPUS Master 2\P4190146.jpg



  1. Мотивація навчальної діяльності

  • Зараз зіграємо в цікаву гру «Так або ні». Свою відповідь ви повинні підтверджувати словами «так» або «ні». Ця гра допоможе нам з'ясувати тему уроку.



  • Чи може людина зробити живого горобчика? (Ні)

  • Чи може людина зробити стіл? (Так)

  • Чи може людина зробити дощ? (Ні)

  • Чи може людина зробити ніч? (Ні)

  • Чи може людина зробити книжку? (Так)

  • Чи може людина зробити олівець? (Так)

  • Чи може людина зробити місяць? (Ні)

  • Чи може людина зробити квітку? (Ні, так)

  • Діти, поясніть чому «так»? (Людина може зробити квітку, але неживу. Вона не пахне і немає насіннячка.)

  • А хто може зробити квіточку? (Бог)

  • Чому такий гарний створений світ Бог віддав людям? Чому ваші батьки такі добрі до вас, оточують вас турботою, годують, одягають? (Ми їхні діти. Вони нас люблять...)

  • От ви самі все зрозуміти. Ми є також дітьми Божими, і Бог любить нас.

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\OLYMPUS Master 2\P4190155.jpg

  1. Оголошення теми і мети уроку

Отож, діти, сьогодні ми говоритимемо про любов. Тема нашого уроку «Любов творить чудеса». На уроці ми з'ясуємо, шо таке любов, як вона проявляється у Бога, у людей; при щеплюватимемо любов до рідних і до навколишнього світу.

  1. Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу

А) Гра «Сонечко»

- Прочитайте, що написано в сонечку. Бог є у кожній релігії, тільки порізному його звуть. На промінцях напишіть, яким для нас є Бог.

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\OLYMPUS Master 2\P4190156.jpg

Б) Робота за підручником. Виразне читання оповідання В. Сухомлинського «Я хочу сказати слово». С.110 – 111.

В) Бесіда

- Який інший можно дібрати заголовок до оповідання?

- Як діти на початку описували небо? А потім?

- До чого діти проявляли любов до неба?

Фізкультхвилинка

Вже пора нам відпочити

І добро разом творити.

Перш за все ми усміхнемось,

І за руки всі візьмемось.

Очі разом закриваєм,

Гарне діло пригадаєм:

Як із татком працювали,

Молоток в руках тримали.

Посуд вимили весь вміло,

Ми ж робили добре діло.


C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\OLYMPUS Master 2\P4190168.jpg



C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\OLYMPUS Master 2\P4190167.jpg

Г) Гра «Ланцюжок»

Узявшись за руки, пригадайте сюжет оповідання В. Сухомлинського «Я хочу сказати своє слово».



C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\OLYMPUS Master 2\P4190169.jpg

Ґ) Інсценізація

Як ви розумієте слово «ближній»? Чи погоджуєтесь ви з тим, що ближній – це не тільки людина?Давайте переконяємося в цьому подивившись маленьку сценку!

Спитала птаха в сонця

В прозорій вишині:

Де небо найчистіше?

Де краше жить мені?

А сонце усміхнулось:

Ми, як одна сім'я.

Коли нас люблять люди,

Щасливе з ними я.

Спитала квітка сонця:

Коли мені цвісти,

Щоб ти для нас тепліше

Світило з висоти?

А сонце усміхнулось:

Ми, як одна сім я.

Коли шасливі квіти.

Щасливе з ними я.

Спитали діти в сонця:

Як світ нам зберегти,

Щоб в злагоді і шасті

Жили і ми, і ти?

А сонце усміхнулось:

Ми, як одна сім'я,

Якшо любов між нами.

Щасливе з нами я.

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\OLYMPUS Master 2\P4190173.jpg

Отже, любити ми повинні не тільки друзів, а й ворогів, природу, усе живе і неживе.

6. Закріплення вивченого

А) Кросворд до оповідання В. Сухомлинського «У кожного є своє слово»

1. Куда повела вчителька дітей? (в поле)

2. Що побачили першокласники в небі? (ключ перелітніх птахів)

3. Яке було небо, ознака, на початку? (голубе)

4. Це слово сховалось в назві цього оповідання. (слово)

5. як звали дівчинку, яка сказала своє слово і дала визначення небу? (Валя).

Б) Робота у групах. Гра «Знайди пару»

Ми сьогодні говоримо про любов. Нам потрібно знайти пару і продовжити прислів'я про любов та добро.

1 група

Хто народ свій любить, (той і світ весь любитеме).

Шануй батька і неньку, (буде тобі скрізь гладенько).

Хто людям добра бажає, (той і собі має).

2 група

Усе добре пам'ятай, (а зла уникай).

Добрі слова лікують, (а погані – вбивають).

Любов схожа до кільця: (ні початку, ні кінця).

3 група

Шануй сам себе, (шануватимуть люди і тебе).

Чого собі не зичиш, (і другому не жадай).

Той, хто шанує свою матір, (не образить чужої).

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\OLYMPUS Master 2\P4190175.jpg

  1. Рефлексія

Висновок роблять самі діти

  1. Підсумок уроку

Оцінки. Подарунки для гостей (сонечки).








12

