Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / «Жай бөлшектерді қосу»
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Математика

«Жай бөлшектерді қосу»

библиотека
материалов



ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

«ВИННОЕ ОРТА МЕКТЕБІ» КММ











Тақырыбы:



«ЖАЙ БӨЛШЕКТЕРДІ ҚОСУ»

(Математика сабағы бойынша ашық сабақ)















Өткізген:

Математика пәнінің мұғалімі

Камзина Р.Ж







2012-2013 оқу жылы





Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді қосу

Сабақтың мақсаты:

1. Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді қосудың ережесін меңгеріп, жай бөлшектерді қосып үйрену. Ережесін қолдана отырып есептерді шығару.

2. Оқушылардың есептерді шығарудағы ойлау қабілеттерін, есте сақтау және зейін қою қабілеттерін дамыту. Деңгейлік тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік ізденістерін қалыптастыру.

3. Бір-біріне көмек көрсетіп, топ, ұжым болып бірлесіп жұмыс істей білуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі : Жаңа білімді меңгеру

Сабақтың түрі : Аралас сабақ

Қолданылған көрнекіліктер және сабақ технологиясы: слайдтар, АКТ, деңгейлік тапсырмалар

Пайдаланылған әдіс-тәсілдер: түсіндіру, сұрақ-жауап, иллюстративтік, сөздік, жартылай ізденушілік

Сабақ өткізу формалары: жеке , жұптық, бірін-бірі тексеру, өзін-өзі тексеру, деңгейлік оқыту.

Пәнаралық байланыс: информатика, сызу

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу, өзін-өзі бағалау карточкаларын таратып беру

ІІ. Ой қозғау

(Сұрақтарға жауап беру)

  • Дұрыс бөлшек?

  • Бұрыс бөлшек?

  • Координаталық сәуле?

  • Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру?

ІІІ. Жаңа білімді меңгеру

І. Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу

Бөлімдері бірдей бөлщектерді қосқанда бөлімдерін өзгеріссіз қалдырып, алымдарын қосып. алымдарына жазамыз.

hello_html_147a7520.gif

ІІ. Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосқанда

1) бөлшектің бөлімдерін ЕКОБ келтіріп

2) бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу керек.

hello_html_48337515.gif мен hello_html_4dd82995.gif бөлшектерін қосайық


ЕКОЕ(4,8)=8

8:4=2 2- бірінші бөлшектің толықтауыш көбейткіші

8:8=1 1- екінші бөлшектің толықтауыш көбейткіші

hello_html_m29222d7f.gifhello_html_m203c9f43.gif2 1

hello_html_m1dac843e.gif


IV. Тірек кесте:


hello_html_m401f446e.gif

hello_html_5bd58ea9.gif

hello_html_m1a6fd7dc.gif

hello_html_m6ba94feb.gif

hello_html_2a131698.gif

hello_html_m5ffb932c.gif

hello_html_m6cbe4c87.gif

hello_html_m3ecb9b34.gif

hello_html_250151f7.gif

hello_html_m59443918.gif

hello_html_428ef3d3.gif

hello_html_m334aaa2.gif


V. Оқулықпен жұмыс:

А деңгейі - №607 (1, 2 баған), №610(1,2 баған)

В деңгейі - №613, 615

С деңгейі - №627 (1,2 баған)


VІ. Сергіту сәті.

Бөлшектің алымы / орнымыздан тұрамыз/

Бөлшек сызығы / екі қолымызды екі жаққа созамыз/

Бөлшектің бөлімі /Отырамыз/

VІІ. Тест жұмысы. 5 сұрақ. Жауаптары: 1. В 2. В 3. В 4. А 5. В







VІІІ. Қорытындылау

Аты-жөні:_____________________________

Мақсаты:

 


бағалау

1. Жаңа білімді меңгеру

 

1. Сұрақтарға жауап беру

 

2. Өз біліміңді көрсету

 

2. Оқулықпен жұмыс жасау

 

3. Жаңсы баға алу

 

3. Тест жұмысы

 

4.

 

4.

 

5.

 

Қорытынды баға:

 





Өз мақсатыңа жеттіңбе?

Сабақты түсіндіңбе?:


Сөйлемді аяқта:

Мен сабақтан алған білімім


Мен есте сақтадым


Маған сабақта


Мен ойлаймын


ІХ. Үй жұмысы

613 - А деңгейі

617 (3 бағаны) – В деңгейі

630 (1 бағаны) – С деңгейі

Ереже жаттау


