131681
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокГеографияКонспектыМухиттар (Океаны)

Мухиттар (Океаны)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Сабақтың тақырыбы

Күні уақыты

Сынып

Мұхиттар мен теңіздердің адам өміріндегі маңызы.

29.03.13

Сабақ ұзақтығы 45 минут

6-сынып

Оқушы саны

Тренинг өткізу

Оқушыларды 2-топқа бөлу. (әртүрлі фигураларды таңдау арқылы оқушыларды 2 топқа бөлу)

Сілтемелер

6-сынып оқулығы, интерективті тақта, үлестірмелі қағаз, флипчарт, қосымша журналдар.



Сабақтың мақсаты


Оқушылардың Дүниежүзі мұхиттары туралы түсініктерін қалыптастырып, оларды картадан, таба білуге және оларды бір- бірімен салыстыру.


Міндеттері

1.Оқушыларға жан-жақты білім беру және жауапкершілікке, топтасып жұмыс істеуге, ұйымшылдыққа үйрету.

2. Мұхит ерекшеліктерін анықтау, оқушылардың қызығушылығын арттыру.

3. Картамен жұмыс істеу қабілетін дамыту және білімдерін тереңдету


Қызығушылығын ояту


-Слайдтан кейін қандай ой келді?

-Жер шарын сусыз елестетіп көріңдерші?


Үй тапсырмасын тексеру

  1. Венн диаграммасымен жұмыс.

  2. Мұхит суының басты қасиеттерін еске түсіру

3. Сұрақ-жауап тірек сызбасы таратылып беріледі әр топ өздері ізденіп жауап береді.




Мағынаны тану

Жаңа тақырыпты ашу. Оқушыларды белсене қатыстыру

стратегияларды жүйелі қолдану арқылы оқушылардың жұмысын ұйымдастыру, бірлесіп жұмыс жасау, қарым-қатынас шеберлігін ұтымды пайдалана білу басқа да ақпараттар көзін ашу.

Бағалау парақтарын әр оқушыға (топқа) беру.

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

  1. тапсырма «Ой қозғау» кезеңі

Мәтінмен жұмыс

1.Мұхиттар мен теңіздердің жол қатынасы үшін маңызы.

2.Мұхит жануарлары мен өсімдіктері.

3.Мұхитты зерттеу


2-тапсырма: «Миға шабуыл» Тірек- сызбалармен жұмыс

1.Мұхиттағы тіршілік дүниесі қандай?

2.Мұхит қорлары.


3-тапсырма : «Географиялық диктант»

Сәйкес сөздерді тұсына сызу


4-тапсырма: Картамен жұмыс




Оқушылар топпен ақылдасады, талқылайды ойларын біп арнаға тоғыстырып филипчартқа түсіреді.



Оқушылар ойланды, естеріне түсіріп толтырды.






Оқушылар картадан мұхиттарды тауып көрсетеді

Бекіту кезеңі

«Кім жылдам» ойын. Әр балаға парақ таратып беру



Бағалайды

Бағалау кезінде оқушылардың ойларын тыңдаймын.

Бағалау қаншалықты әділ болды?

Өзін-өзі және достарын бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Топта сөйлеп, идея айтқандығын бағала

Белсенділігін бағала

Мұғалімнің бағалауы



1





2





3





4





5






Оқушылар өз достарын қалай бағалағанын айтады.

Үйге тапсырма:

Мәтінді оқу. Кескін картаға мұхиттарды түсіру








Нүктенің орнына керекті сөзді жазу

1.Мұхитты ең көп ластайтын зат - ______.

2.Орасан зор ірі ________мұхиттарды ерсілі-қарсылы шарлап, дүние жүзінің барлық елдерін бір-бірімен байланыстырады .

3. Мұхит суында _____ мыңнан астам жануарлар түрі мен ______ мыңнан астам балдырлар түрі кездеседі.

4.----------- тек тілінің салмағы 3тоннаға жетеді .



Нүктенің орнына керекті сөзді жазу

1.Мұхитты ең көп ластайтын зат - ______.

2.Орасан зор ірі ________мұхиттарды ерсілі-қарсылы шарлап, дүние жүзінің барлық елдерін бір-бірімен байланыстырады .

3. Мұхит суында _____ мыңнан астам жануарлар түрі мен ______ мыңнан астам балдырлар түрі кездеседі.

4.----------- тек тілінің салмағы 3тоннаға жетеді .



Нүктенің орнына керекті сөзді жазу

1.Мұхитты ең көп ластайтын зат - ______.

2.Орасан зор ірі ________мұхиттарды ерсілі-қарсылы шарлап, дүние жүзінің барлық елдерін бір-бірімен байланыстырады .

3. Мұхит суында _____ мыңнан астам жануарлар түрі мен ______ мыңнан астам балдырлар түрі кездеседі.

4.----------- тек тілінің салмағы 3тоннаға жетеді .



Нүктенің орнына керекті сөзді жазу

1.Мұхитты ең көп ластайтын зат - ______.

2.Орасан зор ірі ________мұхиттарды ерсілі-қарсылы шарлап, дүние жүзінің барлық елдерін бір-бірімен байланыстырады .

3. Мұхит суында _____ мыңнан астам жануарлар түрі мен ______ мыңнан астам балдырлар түрі кездеседі.

4.----------- тек тілінің салмағы 3тоннаға жетеді .



Мұхиттың аты

Қандай жарты шарда орналасқан

Мұхиттың ең терең жері

Қандай құрлықтардың жағалауын шайып жатыр

Мұхиттың ерекшеліктері

1

Тынық мұхиты









2

Атлант мұхиты









3

Үнді мұхиты









4

Солтүстік мұзды мұхиты











Мұхиттың аты

Қандай жарты шарда орналасқан

Мұхиттың ең терең жері

Қандай құрлықтардың жағалауын шайып жатыр

Мұхиттың ерекшеліктері

1

Тынық мұхиты









2

Атлант мұхиты









3

Үнді мұхиты









4

Солтүстік мұзды мұхиты















hello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gifhello_html_69c20d3c.gif





















hello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gifhello_html_m455b4875.gif
