Что? Где? Когда? Интеллектуальная игра

Найдено 59 материалов по теме

Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»

    DOCX

Предпросмотр материала:





































































Жоспары

І. Кіріспе.

Өзін – өзі тану бақыты.

ІІ. Негізгі бөлім.

А) бақыт құшағында.

Ә) тыныштық сәті.

Б) ой қозғау.

В) ой – толғаныс сатысы.

Г) «Ата – ана бақыты» ой – толғау жазу.

Ғ) топпен ән айту.

ІІІ. Қорытынды.

Бақытты болу, бақыт деген не екенін және қуанышты сәттер, барды қанағат ету туралы ұқтыру.



























І. Сабақтың тақырыбы: Бақыт құшағында.

ІІ. Сабақтың мақсаты:

Білімділік: оқушыларға бақыттың құндылық ретіндегі мағынасын ұқтыру.

Дамытушылық: шығармашылық тұлға ретінде дамуына жағдай жасау.

Тәрбиелікке: қоршаған ортамен ұлестірімділік табуға тәрбиелеу.

ІІІ. Сабақтың міндеттері:

  • Оқушыларға адам өміріндегі қуанышты сәттер істеген игі істерден рахаттану, барды қанағат тұту және жалпы адам бақыты туралы түсіндіру.

  • Оқушыларды руханиадамгершілік қағидаларды өз бақыты үшін дұрыс қолдана білуге, өмірді бағалай алуға тәрбиелеу.

ІҮ. Сабақтың әдісі: сыни тұрғысынан ойлау технолгиясы, тыныштық сәті, әнгімелесу, эпиграфпен жұмыс, талқылау, ойын элементері, ән салу.

Ү. Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, презентация, жұмыс дәптері, дидактиткалық материалдар, суреттер.

ҮІ. Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі. Үй жұмысын сұрау.

І. Қызығушылықты ояту.

Адам өзін – өзі қабылдай білсе, істеген іс – әрекетттерін бағалай алса, сонымен қатар өз бойындағы адами құндылықтарын жоғалтпаса, біздің өміріміз қоршаған ортамен үйлесімді болатын еді. Денсаулығымыз жақсарып, басқа адамдармен қарым – қатынасымызнығая түсетін еді. Біз өзімізді шығармашылық тұлға ретінде қалыптастыратын едік.

Тыныштық сәті. (баяу әуен ойнап тұр)

Ыңғайланып отырыңыз, көзіңізді жқмыңыз, денеңізді босатып, тынышталыңыз. Көз алдыңызға енді атып кележатқан шуақты таңды елестетеміз. Сіз тауға алып барар жалғыз аяқ жолмен келе жатырсыз. Таза ауа, сылдыраған мөлдір бұлақ, құстардың сайраған дауысы, сіз дем алудасыз. Сіз күш – қуатқа толысыз. Ал енді бұл күш сіздің бүкіл денеңізге сіңіп, қуат беріп тұрғанын сезініңіз. Бұл күшпен өзіңізге жақын адамдармен, достарыңызбен бөлісіп жатқаныңызды елестетіңіз. Бұл қуат сіздің өміріңізбен тығыз байланысты. Сіз әлемдегі ең бақытты жансыз.

ІІ. Мағынаны ажырату.

  1. Әнгімелесу.

Адам өмірінде ең қажетті құндылықтардың бірі бақыт туралы әнгіме жүргізіледі.



  1. Сұрақ – жауап.

1.Бақытты болу дегенді қалай түсінесің ?

2. Өмірдегі әр қуанышты сәттің мәні неде?

3. Бақытқа жету үшін адам не істеуі керек?

4. “Бақытты балалық” шақ дегенді қалай түсінесің?

  1. Топтық жұмыс.



hello_html_5febaf95.gif



























  1. Оқу ақпараттары.-

Оқушылардың жауаптарын түйіндеген соң мұғалім оқулықтағы жаңа ақпаратпен сабақты жалғастырады. Сабақтың тақырыбфын айқындай түсі үшін қолданылатын оқу ақпараттардыоқушылардың өзін өзі тани отырып, өзін – өзін дамыту, жетілдіру үшін қандай мақсат қоя білу керектігін түсіндіреді.

  1. Мәтінмен жұмыс.

Берілген мәтін сыныпта оқылады. Онда бақыт туралы шәкірттердің пікір таласын, мұғалім оқушыларға ұстаздың ұлағатты сөздерімен жеткізеді. Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

  1. Ой қозғау.



  1. Шәкірттер ұстаздан не туралы айтып беруді өтінді?

2. Бақыт туралы ұстаз қандай ой айтты?

3. Бақыт дегенді өздерің қалай түсінесіңдер?











hello_html_m75b62c6c.gifІІІ. Ой – толғаныс сатысы.

























hello_html_6caf1c7d.gif



































hello_html_m4b82544e.gif





















hello_html_m668c95a3.gif







































Үйге тапсырма:

Үй жұмысы ретінде бақыт, қуаныш жайлы бірнеше мақал жазып келу.

hello_html_76fa90da.gif



















Соңғы тыныштық сәті:

Ата – ана жүрегінің лүпілін сезе біл, олардың жанарынан көңіл – хошы мен тыныштықты, бақыт пен қуаныш сәулесін, беймазасыздығы мен әбігерленуін, қиналысы мен кейістігін көре біл. Ата – ананың көзінен оның жан дүниесін көре білуге жастайынан үйрен.

В.А.Сухоминский.

C:\Users\admin\Pictures\Рисунок1.gif




Менің қайырымды жүрегіме рақмет!

-Менің мейірімді жүрегіме рақмет!

-Менің жылы жүрегіме рақмет!

-Менің жүрегімнің адамдарды

жақсы көргеніне рақмет!

-Менің жүрегімдегі жақсы

көру сезіміне рақмет!

-Менің жүрегімнің қуана

білетініне рақмет!

-Менің жүрегімнің

жанашырлығына рақмет!








Пайдаланған әдебиеттер:

  1. «Ойлаумен ой толады» кәтапша.

  2. Өзін – өзі тану журналы. 2010 жыл № 9.

  3. Өзін – өзі тану журналы. 2011 жыл №2

  4. Әдістемелік құрал «Бөбек» Алматы 2010ж.





















































Өзін – өзі тану бақыты.

Өзін – өзі тану пәні – адамға мәдениетпен әдептің не екенін ұғындырады. Инабаттылық, парасаттылық, адамгершілік сияқты адам бойындағы қасиеттерін біліп тануға жол ашады. Өзін – өзі тану – адамзат баласын бірлікке, достыққа, татулыққа шағырады. Ұрпақ сабақтастығы нығайтады. Адамдар арасындағы ізгілік пен мейірімділікке толы қарым – қатынасты дамытуды көздейтін жаңа пәннің ұрпаққа берері мол.

Өзін – өзі тану баланы өзінің қадірін өзі білуге, өзін сыйлауға, өзгелердің талқы – талдауына тәуелді болмауға, өзін – өзі жетілдіруге, рухани өмірде және қршаған өмір жағдайларында өзінің бағыт – бағдарының болуына, өз бетімен шешім қабылдай алуына және өз сөзі мен әрекеттері үшін жауапкершілікті сезіне білуге тәрбиелейді. Енді 7 сыныпта өткен бір сабағына тоқталайық.















Краткое описание материала

Эта работа связь уроков самопознания и физики. ученики должны чувствовать себя во время уроков свободно и они могли без обмениваться своими идеями.

Адам өзін – өзі қабылдай білсе, істеген іс – әрекетттерін бағалай алса, сонымен қатар өз бойындағы адами құндылықтарын жоғалтпаса, біздің өміріміз қоршаған ортамен үйлесімді болатын еді. Денсаулығымыз жақсарып, басқа адамдармен қарым – қатынасымызнығая түсетін еді. Біз өзімізді шығармашылық тұлға ретінде қалыптастыратын едік.
- Оқушыларға адам өміріндегі қуанышты сәттер істеген игі істерден рахаттану, барды қанағат тұту және жалпы адам бақыты туралы түсіндіру.

- Оқушыларды руханиадамгершілік қағидаларды өз бақыты үшін дұрыс қолдана білуге, өмірді бағалай алуға тәрбиелеу.

Интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»

Файл будет скачан в формате:

    DOCX

Автор материала

Куанышбекова Алмакуль Каныбековна

заместитель директора по научной работе

  • На сайте: 10 лет и 4 месяца
  • Всего просмотров: 15761
  • Подписчики: 0
  • Всего материалов: 8
  • 15761
    просмотров
  • 8
    материалов
  • 0
    подписчиков

Об авторе

Категория/учёная степень: Высшая категория

Перед обществом стоит задача научить детей позитивной жизненной позиции, обретению личностного смысла, оптимизму, умению сохранять свою индивидуальность при любых обстоятельствах. Важно, чтобы дети были адаптированы к жизни в сложных условиях и могли в них самореализовываться. Одним из решающих фактров, способствующих решению данных задач, является развитие креативности личности. Изучая с Кембриджской программой, из всех модулей в большей степени, меня заинтересовал модуль «Новые подходы в обучении», в котором интегрируются и другие стратегии: групповая работа, элементы КМ, значимость составления вопросов согласно теории Блума в соответствии с возрастными особенностями учащихся.Работаю в школе около 16 лет. Категория 1-ая. Окончила курсы трех уровневый, сертифицированный 2-ой уровень. Издала 2 методички по физике и дополнительно работаю как коуч с учителями.

Подробнее об авторе
Подробнее об авторе

Настоящий материал опубликован пользователем Куанышбекова Алмакуль Каныбековна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт.

Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.

Другие материалы
