Инфоурок / ИЗО, МХК / Рабочие программы / Открытый урок
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 21 ОКТЯБРЯ!

Конкурс "Законы экологии"

Открытый урок

библиотека
материалов


Сабақтың тақырыбы: Кескіндеме өнерінің түрлері.

Сабақтың мақсаты:

а). Оқушыларға кескіндеме өнері туралы мағлұматтар беру,өнер түрлерін ажырата білу қабілетін қалыптастыру.

ә ). Есте сақтау,қиялдау,көре білу қоршаған өмір шындығына деген эстетикалық талғамдарын дамыту.

Сабақтың әдісі: Топтық жұмыс.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақты меңгеру.

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, ой бөліс стратегиялары, сұрақ- жауаптар,

Сөзжұмбақтар.

Сабақтың жоспары: 1.Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

ІІІ. Жаңа сабақ.

ІV.Өзіндік жұмыс.

V.Қорытындылау.

Сабақтың барысы: Бейнелеу өнері-айналамыздағы өмірдің көріністерін жазықтыққа Немесе кеңістікте бейнелеу арқылы суреттейтін өнер түрі

Өнердің ең құнды түрі-бейнелеу өнері болып саналады.Бейнелу өнерінің Қанша түрі бар . ( графика, кескіндеме ,мүсін, қол-өнер,сәулет, дизайн.)

Біздің бүгінгі өтетін сабағымызКескіндеме өнерінің түрлері(жанры). Кескіндеме(орысша живопись- живой писать», яғни «тірі салу»деген ұғымды білдіреді.Осы тұста өнер шығармаларына шолу жасаймыз. (әр-түрлі жанрда орындалған шығармалар).


Портрет-адам келбетін бейнелейтін көркем шығарма.

Пейзаж-табиғат көрінісін бейнелейтін көркем шығарма.

Натюрморт-жансыз заттар мен бұйымдарды бейнелейтін көркем шығарма.

Тарихи-белгілі өткен оқиғаларды бейнелейтін көркем шығарма

Ботальді-соғыс шайқастарға байланысты салынған шығарма.

Анималистік-хайуанаттар мен жан-жануарларды бейнелейтін шығарма.

Моринистік-су, теңіз оқиғасына байланысты шығармалар.

Ой қозғау, оқушыларға сұрақ қойылады.Екі топқа да сурет қиындыларынан композиция құрастыруы қажет.Екі топқа да бір жанрға байланысты сурет қиындылары берілмейді сол жанрды табулары қажет. Интербелсенді тақтада әртүрлі жанрда суреттер көрсетіледі, жоқ жанрды оқушылар анықтауы керек.

Келесі кезекте дәптерменен жұмыс: Топтастыруды жазамыз.


Кесккіндеме түрлері:

-портрет -тарихи -анималистік

- натюрморт –ботальды -моренистік








hello_html_2a0ab177.gif

Кім жылдам?

Балалар енді тақтаға қараңдар, сөзжұмбақты бәріміз шешейік.

  1. сурет қиындыларынан жабыстырып құрастыру?

  2. табиғат көрінісін бейнелейтін шығарма?

  3. кеңістікте сомдалған көркем шығарма

  4. кескіндеме өнерінің түрінің аталуы?

  5. хайуанаттарды бейнелейтін жанр?

  6. жансыз заттардан құралған шығарма?

  7. соғыс оқиғасын бейнелейтін шығарма?

  8. адам бейнесін бейнелейтін шығарма?

  9. теңіз оқиғасын бейнелейтін шығарма?

  10. су бояуы?


Жаңа сабақты қорытындылау:

-Балалар сабақтан не үйрендіңдер?

Бағалау:

Үйге тапсырма: Кескіндеменің жанрларына байланысты сурет салып келу.














Ю Гагарин негізгі мектебі









Сабақтың тақырыбы:

Кескіндеме өнерінің түрлері.






Бейнелеу өнері пәнінің мұғалімі:

Тасыбаева Галия

















2013 – 2014 оқу жылы.










Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
