129519
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокРусский языкКонспектыРозробка уроку: Зображення художніх образів, їх розкриття в подіях твору Е.Сетон-Томпсон «Лобо».

Розробка уроку: Зображення художніх образів, їх розкриття в подіях твору Е.Сетон-Томпсон «Лобо».

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Урок 15 НМ3

Тема: Зображення художніх образів, їх розкриття в подіях твору Е.Сетон-Томпсон «Лобо».

Мета:відпрацьовувати уміння й навички аналізу художнього твору;

формувати вміння висловлювати свої думки, підтверджуючи їх

цитатами з тексту;розвивати звязне мовлення школярів; виховувати

любов до природи, бережне ставлення до тварин.

Обладнання: картинки та фотографії із зображенням вовків,аудіо запис фортепіано – «Сутінки» ,Л.Бетховен «Мелодія сліз»,презентація, гра «Склади пазли».

Тип уроку: засвоєння навиків і умінь


І тварина розумна, дарма, що не говорить.

Народна мудрість

Хід уроку

І.Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Бесіда за запитаннями:

-Що відомо про життєвий і творчий шлях Е.Сетона-Томпсона?(Гра «Я-тобі,ти-мені»-діти ставлять запитання один одному )

-Яке значення у житті письменника мала природа?

-Доведіть,що «Лобо»-оповідання.(Метод «Прес»)

Етапи методу ПРЕС:

1. Висловіть свою думку, поясніть, в чому полягає ваша точка зору (починаючи зі слів ...я вважаю, що...)
2. Поясніть причину появи цієї думки, тобто на чому ґрунтуються докази (починайте зі слів ...тому, що...)

3. Наведіть приклади, додаткові аргументи на підтримку вашої позиції, наведіть факти, які демонструють ваші докази (... наприклад ...)
4. Узагальніть свою думку (зробіть висновок, починаючи словами: (отже, ...таким чином ...)

Повідомлення теми, мотивація.

Сьогодні на уроці ми з'ясуємо, як письменнику вдалося створити глибокі образи своїх героїв, спробуємо зрозуміти ставлення автора до світу природи; будемо висловлювати свої власні думки з приводу прочитаного та будемо вчитися у Сетона-Томпсона спостережливості і дбайливого ставлення до оточуючого світу.

1.Словникова робота.Засвоєння понять «портрет», «анімалізм»

Портрет у літературі – змалювання зовнішності персонажа:обличчя,постаті,ходи,одягу,манери триматися,характерних жестів тощо.Основне призначення – дати уявлення про дійову особу.Через портрет письменник може передати характер, почуття і настрої героя, висловлювати своє ставлення до нього.

Робота над характеристикою Лобо та вовчої зграї.(Дослідницька робота)Гра «Ланцюжок –характеристика» (колективне складання характер

ристики Лобо та вовчої зграї , добір ключових слів)-

(Старий сірий вовк,могутній володар,ватажок зграї сірих вовків,був надзвичайно дужим і хитрим звіром; могутній клич,гострий нюх;

перевертень;деспотично панував у краї;пройдисвіт;старий вовкулака та ін.)- вовча зграя

(Сірі грабіжники,ці свавільники були дорідні,вигодовані,ситі та ще й вередливі до харчу;Бланка-красива біла вовчиця і т.д.)

Висновок:Автор знайомить нас зі своїми героями,дає описову характеристику,показує хитрість і кмітливість Лобо, оцінює вчинки героя, висловлює своє ставлення до нього.

Еврістична бесіда.

- Який з епізодів оповідання справив на вас найбільше враження і чому?

(Зачитуються уривки, учні висловлюють свої думки)

-Як ви розумієте народну мудрість «І тварина розумна, дарма, що не говорить»? Як це прислів'я відноситься до нашого героя?(Відповіді учнів) (Звучить аудіо запис - Л.Бетховен «Мелодія сліз»)

.Підсумки. Е.Сетон-Томпсон писав:"Мені докоряють за те, що я вбив Лобо, а головне за те, що я детально розповів про це. На ці докори я відповідаю такими запитаннями: "Яке почуття викликає у читачів оповідання про Лобо? На чиєму вони боці - на боці людини, що вбила Лобо, чи на боці цього благородного чотириногого, що закінчив свій шлях з гідністю, безстрашно, мужньо?" Якщо співчуття читачів на боці Лобо, то письменник цих докорів не сприймає: його мета досягнута".

Сетон-Томпсон у своєму творі описує життя вовків, де вони з'являються в усій своїй красі, ні в чому не поступаючись людині, а переважно перевершуючи її, зі своїми звичками, зі своїм неповторними характерами, з єдиною у своєму роді долею, примхливі повороти якої захоплюють не менше, ніж інтриги пригодницького роману.


