Бурабай.

Найдено 64 материала по теме

Сабақ жоспары. 6-сынып. Тақырыбы«Бурабай»

    DOCX

Предпросмотр материала:

6 -сынып .           

Тақырыбы:                  «Бурабай»

 

Мақсаты:            Жаңа сөздермен танысу, олармен сөйлем құрастыру.  Мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгісін бөліп алуға үйрету. Экологиялық  тәрбие беру.  Есімдіктерді еске түсіру, грамматикалық тапсырмаларды орындау. Мәтін арқылы жүйелі ойлап, еркін сөйлеуге, сауатты жазып, сауатты сөйлеуге баулу. Оқушының таным мүмкіндігін дамыту.

 

Сабақтың түрі:  Жаңа   сабақ.

Сабақтың типі: Қалыптасқан сабақ.

 

Көрнекіліктері: интерактивтік тақта, қима қағаздар, «Өтінімхат» плакаты, стикерлер.

Әдіс- тәсілдері: түсіндіру, аударма, көрнекілік, сұрақ-жауап.

 

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ.

 

I  Ұйымдастыру кезеңі:                    - Оқушылармен сәлемдесу .

                                               – Оқушыларды түгендеу.

1.  Фонетикалық минут:

Жаңылтпаш: Бұл піл ірі піл

                       Ірі піл ұлы піл

                       Мұны біл.

- Қандай дыбыстарға фонетикалық жаттығу жасадық?

(оқушы жауаптары)

2. Тілдік орта.

 

 

II Жаңа сабақ кезеңі.          Сабақтың тақырыбымен таныстыру

                                                Мақсатын оқушылар өздері анықтайды.

 

1 ЖАҢА СӨЗДЕРМЕН ТАНЫСУ.

- өздері оқып, танысады

- Әрбір топ  1 сөйлемнен құрастыру. Әр топтан жақсы құрастырылған сөйлемдерді тақтаға, дәптерге жазу.

 

 

2. Мәтінмен танысу. Мақсаты: сауатты оқу, түсіну, сұрақтарға жауап беру.

- «Мені толықтыр» ойыны арқылы мәтінмен танысу.

- Оқушылар толықтырады.

- Әр топ өз мәтіндері бойынша сұрақтар құрастырып, келесі топқа қояды.

- «Өтінімхат» жазу. Алдарындағы стикерлерге Бурабайдың сұлулығын бағалап 1 сөзден жазып, өтінім хатқа жапсыру.

 

-         1 оқушы жазылған сөздерді ағылшын тіліне аударады.

-          

ІІІ Сергіту сәті

 

IV Сабақты бекіту кезеңі.

Есімдік бойынша сұрақтарға жауап беру.

Формасы: жекелей.               Әдісі: практикалық

 

3-   ке      Мәтіндегі есімдіктерді теріп жазып, түрін ажырат.        

4 – ке       Көп нүктенің орнына тиісті есімдіктерді жаз.                                                                                  5-   ке       Берілген сөз тіркестерінен табиғат туралы сөйлем құрастыр.  

 

Тексерудің формасы: өзіндік тексеру. Бағалау критерийі бойынша.

Бағалау парағына қою.

 

V   Сабақты қорытындылау кезеңі.

 

 Алдарында жатқан сары беттерге қолдарының суретін салып, сабақ туралы пікірлерін жазу.

 

VI   Үй тапсырмасын беру кезеңі

1.  Қазақстанның Бурабай қорығы  туралы мәлімет дайындау.

VII Бағалау кезеңі

 

Краткое описание материала

6 -сынып .            Тақырыбы:                  «Бурабай»   Мақсаты:            Жаңа сөздермен танысу, олармен сөйлем құрастыру.  Мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгісін бөліп алуға үйрету. Экологиялық  тәрбие беру.  Есімдіктерді еске түсіру, грамматикалық тапсырмаларды орындау. Мәтін арқылы жүйелі ойлап, еркін сөйлеуге, сауатты жазып, сауатты сөйлеуге баулу. Оқушының таным мүмкіндігін дамыту.   Сабақтың түрі:  Жаңа   сабақ. Сабақтың типі: Қалыптасқан сабақ.   Көрнекіліктері: интерактивтік тақта, қима қағаздар, «Өтінімхат» плакаты, стикерлер. Әдіс- тәсілдері: түсіндіру, аударма, көрнекілік, сұрақ-жауап.   САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ.   I  Ұйымдастыру кезеңі:                    - Оқушылармен сәлемдесу .                                                – Оқушыларды түгендеу. 1.   Фонетикалық минут: Жаңылтпаш: Бұл піл ірі піл                        Ірі піл ұлы піл                        Мұны біл. - Қандай дыбыстарға фонетикалық жаттығу жасадық? (оқушы жауаптары) 2. Тілдік орта.     II Жаңа сабақ кезеңі.          Сабақтың тақырыбымен таныстыру                                                 Мақсатын оқушылар өздері анықтайды.   1 ЖАҢА СӨЗДЕРМЕН ТАНЫСУ. - өздері оқып, танысады - Әрбір топ  1 сөйлемнен құрастыру. Әр топтан жақсы құрастырылған сөйлемдерді тақтаға, дәптерге жазу.     2. Мәтінмен танысу. Мақсаты: сауатты оқу, түсіну, сұрақтарға жауап беру. - «Мені толықтыр» ойыны арқылы мәтінмен танысу. - Оқушылар толықтырады. - Әр топ өз мәтіндері бойынша сұрақтар құрастырып, келесі топқа қояды. - «Өтінімхат» жазу. Алдарындағы стикерлерге Бурабайдың сұлулығын бағалап 1 сөзден жазып, өтінім хатқа жапсыру.   -         1 оқушы жазылған сөздерді ағылшын тіліне аударады. -           ІІІ Сергіту сәті   IV Сабақты бекіту кезеңі. Есімдік бойынша сұрақтарға жауап беру. Формасы: жекелей.               Әдісі: практикалық   3-   ке      Мәтіндегі есімдіктерді теріп жазып, түрін ажырат.         4 – ке       Көп нүктенің орнына тиісті есімдіктерді жаз.                                                                                  5-   ке       Берілген сөз тіркестерінен табиғат туралы сөйлем құрастыр.     Тексерудің формасы: өзіндік тексеру. Бағалау критерийі бойынша. Бағалау парағына қою.   V   Сабақты қорытындылау кезеңі.    Алдарында жатқан сары беттерге қолдарының суретін салып, сабақ туралы пікірлерін жазу.   VI   Үй тапсырмасын беру кезеңі 1.   Қазақстанның Бурабай қорығы  туралы мәлімет дайындау. VII Бағалау кезеңі  

Сабақ жоспары. 6-сынып. Тақырыбы«Бурабай»

Файл будет скачан в формате:

    DOCX

Автор материала

Кусманова Асель Серикказыкызы

учитель казахского языка и литературы

  • На сайте: 10 лет и 4 месяца
  • Всего просмотров: 152776
  • Подписчики: 0
  • Всего материалов: 20
  • 152776
    просмотров
  • 20
    материалов
  • 0
    подписчиков

Об авторе

Работаю учителем казахского языка, стаж работы 8 лет. Образование высшее. В 2007 году закончила Восточно Казахстанский государственный университет им. С.Аманжолова по специальности «Учитель казахского языка и литературы». На уроках практикую групповую работу с целью развития коммуникативных способностей учащихся, критического мышления, умения анализирования изучаемого материала. Постоянно повышаю свой педагогический уровень, проходя курсы повышения квалификации.

Подробнее об авторе
Подробнее об авторе

Настоящий материал опубликован пользователем Кусманова Асель Серикказыкызы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт.

Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.

Другие материалы
