129088
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокИнформатикаКонспектыСабақтың тақырыбы: Тармақталу программаларын құру.

Сабақтың тақырыбы: Тармақталу программаларын құру.

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Сабақтың тақырыбы: Тармақталу программаларын құру.

Практикалық жұмыс

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: оқушыларға тармақталу программасын құру әдістері мен тәсілдерін үйрету;

Дамытушылық: өз бетінше компьютерде практикалық жұмыстарды орындау дағдысын дамыту, логикалық ойлау қабілетін арттыру, компьютерді қолдана білу іскерлігін дамыту;

Тәрбиелік: өз бетімен ізденуге баулу, өз ойын тиянақты жеткізуін дамыту, еңбекке тәрбиелеу, пәнге қызығушылығын арттыру.

Сабақтың көрнекілігі: компьютер, интерактивтік тақта, тест тапсырмалары

Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың типі: Білім, білік дағдыны бекіту

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі

ІІ. Үй тапсырмасын қайталау

ІІІ. Тест тапсырмасы

ІV. Есептер шығару

1.

a , b , c сандарының ең кішісін табу программасын жазу.

Program kyshy;

Var a,b,c, x, min: integer;

Begin read (a,b,c);

If a ‹ b then x:=a else x:=b;

If x ‹ c then min:=x else min:=c;

Writeln( ‘en kyshy san=’, min);

End.


2

Х € [0;5] аралығында қадамы һ=1 – ге тең болғандағы функциясының мәнін есептеу программасын жазу.

Program kadam;

Label 1;

Var x, z: real; h: integer;

Begin x:=0; h:=1;

1: z:=sqrt( sqr(x)*x+4*x+1);

Writeln(‘x=’,x);

Writeln(‘z=’,z);

X:= h+1;

If x ‹= 5 then goto 1;

End.

3

Аптаның жеті күнін шығару.

Program apta;

Var kun: integer;

Begin

Read(kun);

Case kun of

1: writeln(‘Дүйсенбі’);

2: writeln(‘Сейсенбі’);

3: writeln(‘Сәрсенбі’);

4: writeln(‘Бейсенбі’);

5: writeln(‘Жұма’);

6: writeln(‘Сенбі’);

7: writeln(‘Жексенбі’);

End;

End.


V. Сөзжұмбақ шешу












  1. Символдар мен сандар сақтайтын айнымалы аты. (идентификатор)

  2. Readln операторы экранға пернетақтадан мәліметтерді ... арналған. (енгізу)

  3. Берілген есептің шығару жолын реттелген амалдар түріне келтіру. (алгоритм)

  4. Программа орындалу барысында өзінің мәнін өзгертеді. (айнымалы)

  5. Программаның орындалу барысында өзінің мәнін өзгертпейді. (тұрақты)

  6. Writeln операторы экранға пернетақтадан мәліметтерді ... арналған.(шығару)

VI. Есепті талдау. Сабақты қорытындылау

VII. Оқушыларды бағалау

VIII. үйге тапсырма. Тармақталу программасына есептер құрастырып келу.



Краткое описание документа:
Сабақтың мақсаты: Білімділік: оқушыларға тармақталу программасын құру әдістері мен тәсілдерін үйрету; Дамытушылық: өз бетінше компьютерде практикалық жұмыстарды орындау дағдысын дамыту, логикалық ойлау қабілетін арттыру, компьютерді қолдана білу іскерлігін дамыту; Тәрбиелік: өз бетімен ізденуге баулу, өз ойын тиянақты жеткізуін дамыту, еңбекке тәрбиелеу, пәнге қызығушылығын арттыру.№ 1.a , b , c сандарының ең кішісін табу программасын жазу.Program kyshy;Var a,b,c, x, min: integer;Begin read (a,b,c);If a ‹ b then x:=a else x:=b;If x ‹ c then min:=x else min:=c;Writeln( ‘en kyshy san=’, min);End. № 2Х € [0;5] аралығында қадамы һ=1 – ге тең болғандағы функциясының мәнін есептеу программасын жазу.Program kadam;Label 1;Var x, z: real; h: integer;Begin x:=0; h:=1;1: z:=sqrt( sqr(x)*x+4*x+1);Writeln(‘x=’,x);Writeln(‘z=’,z);X:= h+1;If  x ‹= 5 then goto 1; End.№ 3Аптаның жеті күнін шығару.Program apta;Var kun: integer;Begin Read(kun);Case kun of1: writeln(‘Дүйсенбі’);2: writeln(‘Сейсенбі’);3: writeln(‘Сәрсенбі’);4: writeln(‘Бейсенбі’);5: writeln(‘Жұма’);6: writeln(‘Сенбі’);7: writeln(‘Жексенбі’);End;End.  