Скачивание материала началось

Предлагаем Вам установить расширение «Инфоурок» для удобного поиска материалов:

ПЕРЕЙТИ К УСТАНОВКЕ
Каждую неделю мы делим 100 000 ₽ среди активных педагогов. Добавьте свои разработки в библиотеку “Инфоурок”
Добавить авторскую разработку
и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Начальные классы Рабочие программыТаудың пайда болуы

Таудың пайда болуы

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Таудың пайда болуы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Таудың пайда болуы туралы түсінік беру.

Дамытушылық: Оқушылар еліміздің пайдалы қазбаларымен мақтануды үйрету,өз ойын еркін жеткізе білу, дәлелдей алу біліктілігін дамыту.
Тәрбиелік: Туған қаласының Отан тарихына қосатын үлесін байыпты айта білуге, түсіне білуге, өз туған жерін, қалаларын көркейтуге үлестерін қосуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: дәстүрлі
Әдісі: баяндау, талдау
Көрнекілік: кеспе
Сабақтың барысы.
I. Ұйымдастыру кезеңі.

Амандасу

Түгендеу

ІІ Үй тапсырмасын сұрау

Қазақ тілінде қанша сөз табы бар?

Зат есім дегеніміз не?

Зат есім түрлері

Ағам сөзін септейік, шәкірт сөзін жіктейік
ІІІ Жаңа сабақ

Қазақстандағы тауларды атаңдаршы

Оқулықпен жұмыс

1-тапсырма

Мәтінді оқып, мазмұнын айту

Сұрақтарға жауап беру

Сөздікпен жұмыс ( ауызша)

Көтеріңкі – возвышенный

Өркештеу – гордится

Заңғар - высокочайший

2-тапсырма

Тауға қатысты сөздердің мағынасын біліп алу.

Сөйлемдерді жазып алу.

3-тапсырма

Шың сөзінің шыққан тегімен танысу

4-тапсырма

Мәтін бойынша диалог құру

«Қай қатар тез?»

Ойын шарты: әр қатардан бір- бір оқушы шығып, тақтаға зат есімнің түрлеріне мысалдар жазады.(деректі,жалқы,туынды)

Кеспе қағаздарымен жұмыс



Бекіту:

Тест

1.Зат есім дегеніміз не?

А) қимылды білдіреді Б) заттың сынын білдіреді В) заттың атын білдіреді

2.Көптік жалғаулы зат есімді тап

А) ағаштар Б) оқушы В) батыр

3. Туынды зат есімді тап ?

А) тау Б) қала В) малшы

4. Жалқы есімді тап?

А) Алматы Б) Журнал В) Аға

5. Дерексіз зат есімді тап?

А) қалам Б) кітап В) ой

6. Зат есім тобын тап?

А) орман, тау Б) үлкен, ащы В) өседі, ұшады

Ойын Табиғат сөзінен баспалдақ құру.

Осы әріптерден басталатын сөз ойлап, тор көздерді толтыру.

Үйге тапсырма. 6- тапсырма

Бағалау
































Тест

1.Зат есім дегеніміз не?

А) қимылды білдіреді Б) заттың сынын білдіреді В) заттың атын білдіреді

2.Көптік жалғаулы зат есімді тап

А) ағаштар Б) оқушы В) батыр

3. Туынды зат есімді тап ?

А) тау Б) қала В) малшы

4. Жалқы есімді тап?

А) Алматы Б) Журнал В) Аға

5. Дерексіз зат есімді тап?

А) қалам Б) кітап В) ой

6. Зат есім тобын тап?

А) орман, тау Б) үлкен, ащы В) өседі, ұшады





Тест

1.Зат есім дегеніміз не?

А) қимылды білдіреді Б) заттың сынын білдіреді В) заттың атын білдіреді

2.Көптік жалғаулы зат есімді тап

А) ағаштар Б) оқушы В) батыр

3. Туынды зат есімді тап ?

А) тау Б) қала В) малшы

4. Жалқы есімді тап?

А) Алматы Б) Журнал В) Аға

5. Дерексіз зат есімді тап?

А) қалам Б) кітап В) ой

6. Зат есім тобын тап?

А) орман, тау Б) үлкен, ащы В) өседі, ұшады




Тест

1.Зат есім дегеніміз не?

А) қимылды білдіреді Б) заттың сынын білдіреді В) заттың атын білдіреді

2.Көптік жалғаулы зат есімді тап

А) ағаштар Б) оқушы В) батыр

3. Туынды зат есімді тап ?

А) тау Б) қала В) малшы

4. Жалқы есімді тап?

А) Алматы Б) Журнал В) Аға

5. Дерексіз зат есімді тап?

А) қалам Б) кітап В) ой

6. Зат есім тобын тап?

А) орман, тау Б) үлкен, ащы В) өседі, ұшады





















Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов