Инфоурок Иностранные языки Рабочие программыНәтиже сабақ « Спорт түрлері»

«Қысқы спорт түрлері» жұмыс парағы

Файл будет скачан в форматах:

  • pdf
  • docx
6203
3
06.08.2024
«InfoLesson»‎
«Қысқы спорт түрлері» тақырыбы бойынша жұмыс парағы. Оқушылардың жаңа білімге деген қызығушылығын арттыруға көмектесетін алты әртүрлі тапсырмадан тұрады. 1. Хоккейге қатысы бар суреттерді көк түспен қорша. 2. Жұмбақтарды шеш, жауабын жаз. 3. Қысқы спорт түрлеріне қатысты бұлттарды көк түспен боя. 4. Достарың конькимен сырғанауға қалай үйреткені туралы 10-15 сөйлемнен тұратын шағын мәтін жаз. 5. Өзіңнің сүйікті қысқы спорт түрлерінің суретін сал. 6. Мәнерлеп сырғанау туралы білетін бес қызықты фактілерді жаз. Рефлексиясы бар және соңғы бетте жауаптар берілген.

Краткое описание методической разработки

«Қысқы спорт түрлері» тақырыбы бойынша жұмыс парағы. 

Оқушылардың жаңа білімге деген қызығушылығын арттыруға көмектесетін алты әртүрлі тапсырмадан тұрады. 

1. Хоккейге қатысы бар суреттерді көк түспен қорша. 
2. Жұмбақтарды шеш, жауабын жаз. 
3. Қысқы спорт түрлеріне қатысты бұлттарды көк түспен боя. 
4. Достарың конькимен сырғанауға қалай үйреткені туралы 10-15 сөйлемнен тұратын шағын мәтін жаз. 
5. Өзіңнің сүйікті қысқы спорт түрлерінің суретін сал. 
6. Мәнерлеп сырғанау туралы білетін бес қызықты фактілерді жаз. 

Рефлексиясы бар және соңғы бетте жауаптар берілген. 

 

Развернуть описание

Нәтиже сабақ « Спорт түрлері»

Скачать материал

                                 Сабақтың жоспары

 1. Мерзімі:                                                             2. Сыныбы   7 сынып

  3.Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. Спорт түрлері.

4.Сабақтың міндеті: модуль бойынша өтілген материлды бекіту

5. Сабақтың мақсаты:

а)білімділік: спорт тақырыбына байланысты сөйлесу, жаттығу, анықтау, талдау жұмыстарын жүргізу;

ә)дамытушылық: балалардың сөздік қорын, сөйлеу тілін, шығармашылық жұмыстар жасауға жетелеу;

б)тәрбиелік:оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру;

6. Тәсілдері:,әңгімелеу, сұрақ –жауап, салыстыр сұрақ - жауап, ой қозғау, мағынаны тану, жаттығу, талдау,

7. Жұмыс түрлері: жекеше, жұптық, топтық, жалпысыныптық

8. Көрнекілігі: кесте, үлестірмелі материалдар,слайд.

9.Сабақтың түрі: бақылау

10. Ұйымдастыру кезеңі:

 4) Үй тапсырмасын тексеру: спорт  туралы  5  мақал-мәтел жаттау

  5)  Жаңа сабақ:  

-Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ. Біз бүгін екі топқа бөлініп сайыс сабақ өткіземіз. Бүгінгі сабаққа қатысатын «Көкпар» тобы мен «Тұлпар» тобы.
Келесі кезекте топтар өздерін таныстырады.
1 - топ: Топтың аты - «Көкпар». Ұранымыз: «Талапты ерге - нұр жауар». «Көкпар» - ұлттық ойын түрі.
2 - топ: Топтың аты -«Тұлпар». Ұранымыз: «Хас жүйрікте мін болмас!» Тұлпар төрт түлік малға жататын, жүйрік ат.
Мұғалім:

І.Балалар, үйге қандай тапсырма беріліп еді?

 

ІІ. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:

     

 

 

 

 


                              Спорт түрлері

 

 

 

 

 


ІІІ.   Қазақстан – ежелден спорттық дәстүрлі ел.

1980  жыл                                              2000 жыл

 

ІV.  Берілген  сөйлемдерді  қарай  мағынасына аяқтау.

 1.Қазақстан –

 

 

2. Еліміз тәуелсіздік алғаннан кейін ...

 

3. 2000 жылы Австралияның Сидней қаласында өткен олимпиада да

1... боксшылар Б. Саттарханов, Е. Ибраимов, желаяқ О. Шишигина

 

2.... ежелден спорттық дәстүрі бар ел.

 

3. ұлттық олимпиадалық комитет құрылды.

 

 

V.  Берілген спорт түрлерін екі бағанға бөлейік.

Жазғы ойын                                  Қысқы ойын

VІ. Азиада  -  2011

-Азиада  2011 қай уақытта    өтті?

- Қанша ел қатысты?

-Азиада ойындарында  спорттың  неше түрі болды?

-Қазақстан құрамасы неше алтын, неше күміс және неше күміс алды?

-Қандай жеңімпаздарды білесіңдер?

 

VІІ. Сан есімдерді  есептік және реттік сан есімдерді екі бағанаға теріп жазыңыздар.

7,  32,  21, 17

 

Үлгі:      есептік                       реттік

                  жеті                          жетінші

VІІІ. Сергіту сәті

Cөзжұмбақты шешіңдер

 

 

1

 

 

С

 

 

2

 

 

П

 

 

3

 

 

 

О

 

 

 

4

 

 

Р

 

5

 

 

 

 

Т

 

1.Жұдырықтайтын  спорт түрі.      

2.Голды қайда соғады?

3.Жанкүйері ең көп спорт түрі.

4.Жарыстың бітетін жері.

5.Ойды жетілдіретін спорт түрі.

Спорт
Денсаулық, қимыл, шыдамдылық, жарыс, күш, ерлік

        

            

ІХ. -Жазғы ХХХ олимпиада Лондонда қатысқан спортшылар туралы не білеміз?

-         Қысқаша мәліметтер: Серік Сәпиев, Ақжүрек Таңатаров, Әділбек Ниязымбетов, Александр Винокуров, Илья Ильин, Мая Манеза, Зульфия Чиншанло, Ольга Рыпакова. Светлана Подобедова, Даниял Гаджиев, Гузель Манюрова, Иван Дидчко, Марина Вольнова Мұғалім: -

-        
Жазғы ХХХ олимпиада Лондонда өтті. Қазақстаннан 116 спортшы спорттың 25 түрінен қатысты.
Олимпиада нәтижесі бойынша Қазақстан 12 - ші орыннан көрінді. Барлығы 13 медаль алды. Оның жетеуі алтын, біреуі күміс, бесеуі қола медаль.
Лондон Олимпиада жүлдегерлері:

-         Алтын медаль: Александр Винокуров, Серік Сәпиев, Илья Ильин, Мая Манеза,
Зульфия Чиншанло, Ольга Рыпакова. Светлана Подобедова.
Күміс медаль: Әділбек Ниязымбетов.
Қола медаль: Ақжүрек Таңатаров, Даниял Гаджиев, Гузель Манюрова, Иван Дидчко, Марина Вольнова

Х. Екі топқа шашыраңқы сөздерден сөйлемдер құрау тапсырмасы беріледі.

Тұлпар тобы:   1) Айгүл ,ойнайды,жақсы,тоғызқұмалақ,ойынын

                          2) Жарысы,наурыз, болды,мерекесінде,ат

                          3) Біздің ,балалары,ауылдың,асықты,ойнайды,жақсы

  Көкпар тобы: 1) Мен «Көкпар» теледидардан,көрдім,ойынын

                               2)  Досанның ,бірінші,бәйгеден,аты,алды,орын

                               3) Ойындары,көп,ұлттық,қазақтың,өте.

 

ХІ. Сабақты қорыту:

Спорт – көркі өмірдің,

Спорт- досың, серігің.

Жаттықсаң шымыр боларсың,

Шынығып, өсіп, толарсың, -

демекші салауатты өмір салтын ұстанып, спортты серік етейік

 12. Үйге тапсырма: «Менің сүйікті спортым» шағын әңгіме жазу.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Нәтиже сабақ « Спорт түрлері»"
Смотреть ещё 6 084 курса

Методические разработки к Вашему уроку:

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

                                 Сабақтың жоспары  1. Мерзімі:                                                             2. Сыныбы   7 сынып   3.Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. Спорт түрлері. 4.Сабақтың міндеті: модуль бойынша өтілген материалды бекіту 5. Сабақтың мақсаты: а)білімділік: спорт тақырыбына байланысты сөйлесу, жаттығу, анықтау, талдау жұмыстарын жүргізу; ә)дамытушылық: балалардың сөздік қорын, сөйлеу тілін, шығармашылық жұмыстар жасауға жетелеу; б)тәрбиелік:оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру; 6. Тәсілдері:,әңгімелеу, сұрақ –жауап, салыстыр сұрақ - жауап, ой қозғау, мағынаны тану, жаттығу, талдау, 7. Жұмыс түрлері: жекеше, жұптық, топтық, жалпысыныптық 8. Көрнекілігі: кесте, үлестірмелі материалдар,суреттер, слайд. 9.Сабақтың түрі: бақылау 10. Ұйымдастыру кезеңі:  4) Үй тапсырмасын тексеру: спорт  туралы  5  мақал-мәтел жаттау   5)  Жаңа сабақ:   -Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ. Біз бүгін екі топқа бөлініп сайыс сабақ өткіземіз. Бүгінгі сабаққа қатысатын «Көкпар» тобы мен «Тұлпар» тобы. Келесі кезекте топтар өздерін таныстырады. 1 - топ: Топтың аты - «Көкпар». Ұранымыз: «Талапты ерге - нұр жауар». «Көкпар» - ұлттық ойын түрі. 2 - топ: Топтың аты -«Тұлпар». Ұранымыз: «Хас жүйрікте мін болмас!» Тұлпар төрт түлік малға жататын, жүйрік ат. Мұғалім: І.Балалар, үйге қандай тапсырма беріліп еді?   ІІ. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:                                             Спорт түрлері           ІІІ.   Қазақстан – ежелден спорттық дәстүрлі ел. 1980  жыл                                              2000 жыл   ІV.  Берілген  сөйлемдерді  қарай  мағынасына аяқтау.  1.Қазақстан –     2. Еліміз тәуелсіздік алғаннан кейін ...   3. 2000 жылы Австралияның Сидней қаласында өткен олимпиада да 1... боксшылар Б. Саттарханов, Е. Ибраимов, желаяқ О. Шишигина   2.... ежелден спорттық дәстүрі бар ел.   3. ұлттық олимпиадалық комитет құрылды.     V.  Берілген спорт түрлерін екі бағанға бөлейік. Жазғы ойын                                  Қысқы ойын VІ. Азиада  -  2011 -Азиада  2011 қай уақытта    өтті? - Қанша ел қатысты? -Азиада ойындарында  спорттың  неше түрі болды? -Қазақстан құрамасы неше алтын, неше күміс және неше күміс алды? -Қандай жеңімпаздарды білесіңдер?   VІІ. Сан есімдерді  есептік және реттік сан есімдерді екі бағанаға теріп жазыңыздар. 7,  32,  21, 17   Үлгі:      есептік                       реттік                   жеті                          жетінші VІІІ. Сергіту сәті Cөзжұмбақты шешіңдер:     1     С     2     П     3       О       4     Р   5         Т   1.Жұдырықтайтын  спорт түрі.       2.Голды қайда соғады? 3.Жанкүйері ең көп спорт түрі. 4.Жарыстың бітетін жері. 5.Ойды жетілдіретін спорт түрі. Спорт Денсаулық, қимыл, шыдамдылық, жарыс, күш, ерлік                       ІХ. -Жазғы ХХХ олимпиада Лондонда қатысқан спортшылар туралы не білеміз? -         Қысқаша мәліметтер: Серік Сәпиев, Ақжүрек Таңатаров, Әділбек Ниязымбетов, Александр Винокуров, Илья Ильин, Мая Манеза, Зульфия Чиншанло, Ольга Рыпакова. Светлана Подобедова, Даниял Гаджиев, Гузель Манюрова, Иван Дидчко, Марина Вольнова Мұғалім: - -         Жазғы ХХХ олимпиада Лондонда өтті. Қазақстаннан 116 спортшы спорттың 25 түрінен қатысты. Олимпиада нәтижесі бойынша Қазақстан 12 - ші орыннан көрінді. Барлығы 13 медаль алды. Оның жетеуі алтын, біреуі күміс, бесеуі қола медаль. Лондон Олимпиада жүлдегерлері: -         Алтын медаль: Александр Винокуров, Серік Сәпиев, Илья Ильин, Мая Манеза, Зульфия Чиншанло, Ольга Рыпакова. Светлана Подобедова. Күміс медаль: Әділбек Ниязымбетов. Қола медаль: Ақжүрек Таңатаров, Даниял Гаджиев, Гузель Манюрова, Иван Дидчко, Марина Вольнова Х. Екі топқа шашыраңқы сөздерден сөйлемдер құрау тапсырмасы беріледі. Тұлпар тобы:   1) Айгүл ,ойнайды,жақсы,тоғызқұмалақ,ойынын                           2) Жарысы,наурыз, болды,мерекесінде,ат                           3) Біздің ,балалары,ауылдың,асықты,ойнайды,жақсы   Көкпар тобы: 1) Мен «Көкпар» теледидардан,көрдім,ойынын                                2)  Досанның ,бірінші,бәйгеден,аты,алды,орын                                3) Ойындары,көп,ұлттық,қазақтың,өте.   ХІ. Сабақты қорыту: Спорт – көркі өмірдің, Спорт- досың, серігің. Жаттықсаң шымыр боларсың, Шынығып, өсіп, толарсың, - демекші салауатты өмір салтын ұстанып, спортты серік етейік  12. Үйге тапсырма: «Менің сүйікті спортым» шағын әңгіме жаз.  

Скачать материал
