Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Апаның тілін алса егер
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Я люблю природу», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 15 ДЕКАБРЯ!

Конкурс "Я люблю природу"

Апаның тілін алса егер



Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов

Күні: 4.03.2014ж.

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Наурыздағы тілек

Сабақтың мақсаты:1.Тілек - өлеңнің мазмұны мен идеясын ашу,мәнерлеп оқу,шапшаң оқу дағдысын жетілдіру;

2.Наурыз айы туралы білімін тереңдете отырып,байланыстырып сөйлеу,тілін,есте сақтау қабілетін дамыту;

3.Салт-дәстүрді сақтай білуге тәрбиелеу;

Күтілетін нәтиже:

1. Өлең мазмұнымен танысады.

2. Мәнерлеп оқу дағдысы қалыптасады.

3. Көркем сөйлеу қабілеттері ашылады.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер,интербелсенді тақта,сөзжұмбақ.

Пәнаралық байланыс:дүниетану,өзін-өзі тану,қазақ тілі.

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу.

ә) дайындығын қадағалау, топқа бөлу.

б) психологиялық дайындық (Топ бойынша ақылдасып, ережелерін ұсынады)


II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:

а) Нұрқасым Қазыбеков “Наурыз көже” Мәтінді 4-5 оқушы айтып өтеді. Сұрақтарға жауап алынады;

1.Наурыз қандай мейрам?

2.Наурыз күні қалай аталады?

3.Наурыз тойының мақсаты?

4.Наурыз көже қалай жасалады?Оған нелер қосылады?

ә) мазмұнын айтқызу

б) үй тапсырмасын қорытындылау.


ІІІ. Жаңа сабақ

Қызығушылықты ояту.

Ой шақыру.

Көктем мезгілі кезіндегі атқарылатын ең бір жақсы,игілікті шара не?

а\ наурыз көже пісіру

ә\ағаш отырғызу

б\ ән айтып,би билеу.








IV. Сөзжұмбақ шешу:

Н

а

у

р

ы

З



а


у





р




ы


З



к







ө





ж





е

  1. Мұсылман халықтарының жаңа жылы тойланатын ай.

  2. Наурыз көжеге қосылатын дән

  3. Жаңа туған малдың сүтінен жасалатын тағам

  4. Қатықтан жасалатын тағам

  5. Наурыз көжеге қосылатын дән

6.Қасиетті дәм


7.Наурыз көжеге қосылатын дән.

8.Ұлттық сусын

9.Еттен ішекке тығып жасалатын ұлттық тағам

10. Мал өнімінің негізгі түрі

/Оқушылар жауабын толықтырып қорытындылау./


V. Мағынаны тану кезеңі:

1. Тілек - өлеңімен танысу.

Оқулықпен жұмыс.

Әр адам отбасы мүшелерін немесе туыс-туғандары мен дос жарандарын Ұлыстың ұлы күнімен құттықтап,жақсы тілек тілейді. Наурыз көжеден дәм татады.

Тілек-өлеңді мәнерлеп тізбектей оқыту./мағынасын түсіндіру/

2.Топтық жұмыс

1-топ. Наурыз айында болатын мейрамдар.

2-топ. Ұлттық ойын түрлері.

3-топ. Жылқы-ер қанаты.

4-топ. Наурыздағы тілек.

Оқушылар пікірі тыңдалады.

3. Сергіту сәті.

VI. Жаңа материалды меңгергенін бекіту кезеңі:

1.Қазақтың қандай ұлттық сусындары бар?

2.Қазақтың ұлттық тағамдарын ата

3.Наурыз күні қалай аталады?

4.Табиғатта көктемнің ең алғашқы жаршысы не?

5.Наурыз мейрамын сен қалай қарсы аласың?

4. Қызыр бабаның бата беруі.

VII. Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

VIII. Үйге тапсырма беру: Өлеңді жаттау. Ата-аналарыңа,достарыңа тілектер жазып келу.



5 И.В.Панфилов атындағы мектеп-лицейі





Ашық сабақ



Тақырыбы: Наурыздағы тілек

Пәні:Әдебиеттік оқу

Мұғалімі:Хасенова А.С.














Очень низкие цены на курсы переподготовки от Московского учебного центра для педагогов

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 65% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: KURSY.ORG

