Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Иностранные языки / Рабочие программы / МенІң сыныптатарым
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Иностранные языки

МенІң сыныптатарым

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Менің сыныптасым

Мақсаты:  -Оқушының өз ойын еркін айтуға үйрету;

-Оқушының сыныптастарына деген көзқарасын анықтау;

-Жеке тұлға аралық қарым-қатынастың мүмкіндігін және дағдыларын    қалыптастыру;

-Өз қылықтарын талдай білу мүмкіншілігін дамыту;

Сабақтың құрылымы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

2. Қуаныш шеңбері.

3.  Менің жағымды , жағымсыз қасиеттерім.

4. «Дос,сыныптас»  деген ұғымды қалай түсінесің?Сұрақ-жауап

5..Қорытындылау

6.Үйге тапсырма

Көрнекілік: ватман, түрлі-түсті маркер,үнтаспа

Өткізу әдісі:  Қуаныш шеңберін құру

Бүгінгі біздің тақырыбымыз  «Мен және менің сыныптастарым».

Ең алдымен  әр қатысушы өзіне сай, бір  жақсы әдемі сөз айтады, мыс: ( әдемі, суйікті, нәзік т.с.с) . Содан кейін,  « Менің  жағымды, жағымсыз  қасиеттерім»    жаттығуы бойынша, өзінің бойындағы жағымды , жағымсыз қасиеттерін айтып шығады.

Бұл жаттығуда оқушының өзін-өзі бағалау деңгейін анықтауға болады.Өз ойын толық жеткізуге үйретеді.

Оқушылар төмендегі қойылған сұрақтарға жауап береді.

Сыныптас »  деген ұғымды қалай түсінесің? «Дос»-деген ұғымды қалай түсінесің?

- Сыныптастар,достар  қандай  болу керек?

-Қалай ойлайсың, сенің досың  бар ма?

-«100 тенгең болғанша,100 досың болсын» деген мақалды қалай түсінесің?

-Сен нағыз дос  бола аласың ба?  

Бұл сұрақтар оқушылардың өз ойларын еркін жеткізуге, бір-бірін тыңдауға  үйретеді.

Жағдаят: «Өзінің бір сыныптасың туралы ойла, бұл шын мәнінде дос болып жүрген адамың болу  мүмкін. Егер сенің шынайы досың болмаса, онда сен жай ғана елестетуіңе болады. Кіммен енді достасқың келетіні жайында ойлан.»

Сен ол адам туралы не айта аласың? Сендер бірігіп не істей аласыңдар?

Сенің сыныптасың қандай?

Саған оның қандай қасиеті ұнайды? Қай қасиеті ұнамайды?

Жаттығуды талдау:-Адам досты қалай табады?

- Неліктен өмірде  жақсы достар қажет?-Біздің сыныпта сенің досың бар ма?

«Сыныптас » өзіне ассоциациялық ойын

Қорытынды: «Жан досым »әні орындалады

Мұғалім

Досым саған сенемін, сеніп өтем!
Жолы бөтен демеймін, жөні бөтен
Достық деген – адамның көрігі екен
Достық деген – ақылдың серігі екен .

Құрметті оқушылар!  Осындай құрмет тұтар,адал, шын жанашыр сыныптастарың, достарың көп болсын, достарыңды құрметтеп, олармен әрқашан тату болыңдар!

Үйге тапсырма:Сыныптасың туралы эссе жазу
