Инфоурок ИЗО, МХК КонспектыАдал достық.

Адал достық.

Скачать материал

Өзін – өзі тану сабағының жоспары

     Мектеп: №228                                                                                                        Мерзімі: 13.11. 2013ж

Тақырыбы: Адал достық.

Құндылық: Дұрыс іс – әрекет

Қасиеттер: ізеттілік, мейірімділік, шыншылдық, сыйластық, адалдық

Мұғалім: Әбдіхалықова Гүлсім

Сыныбы: 4   оқушылар саны – 17

Сабақ мақсаты: оқушылардың « достық » құндылығы туралы түсініктерін кеңейту

Міндеттері:

         а) адал достықтың  мәнін түсіндіру

         б) өзара сыйластық қарым – қатынастарын  дамыту

         д) достықты қадірлей білуге тәрбиелеу

Ресурстар: оқулық, дәптер, үлестірмелі мәтін, қоржын, портфолио, әуенді домбыра, аққағаздар, фломастер

Сабақ барысы:

                   І. Ұйымдастыру кезеңі:

                   ІІ. Тыныштық сәті:

                   ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

       Дәптермен орындалатын тапсырмаларын тексеру.

Сырбай Мәуленовтың « Күнім менің » өлеңін мәнерлеп жатқа оқыту

                   ІV. Дәйексөз:

     « Айнымас досы бар адам – ең бақытты адам » халық мақалы

        Сұрақтар:

1. Айнымас дос дегенді қалай түсінесіңдер?

2. Достар қандай болады?

3. Достар берген уәдесінде тұрмаса, қамқорлық көрсете алмаса, дос деген атқа лайық бола ала ма?

      Жауаптарын толықтырып, түйіндеу.

                  V. Әңгімелесу ( сұхбат )

       « Екі дос » ел аузынан алынған әңгімені әңгімелеп беріп, сұрақтар арқылы талдау

         Сұрақтар:

1. Адал достық дегенде нені түсінесің?

2. Аңыз – әңгімедегі жауынгерлердің достығы адал достыққа жата ма?

       Неліктен?

3. Сендердің де адал достарың бар ма?

Олардың адалдығын қай іс – әрекеттерінен байқадыңдар?

        Жауаптарын тыңдап, қорыту.

                 VІ. Шығармашылық жұмыс:

       Оқушылар 2 топқа бөліп, тапсырма беру.

1 – топқа: - « Адал достар » тақырыбына әңгіме жазып, сыныпта жариялау

2 – топқа: - « Данышпан » өсиет – әңгімесін оқып, « жігітті жолдасына қарап бағала » дегенді қалай түсінетіндіктерін сыныпта жария етеді.

                 VІІ. Топпен ән айту:

        « Жан досым » әні

Сөзін жазған: Б. Батырбекова

Әнін жазған: А. Меңжанова

                 VІІІ. Үй тапсырмасы:

          Д. Байбеков

« Бірге ойнайық » өлеңін жаттау.

Дәптердегі тапсырманы орындау.

                  ІХ. Соңғы тыныштық сәті:

      Оқушылар денелерін тік ұстап, бастарын көтеріп, ыңғайланып отырады. Көздерін жұмады. Ауаны терең жұтып, еркін тыныстайды, айналадағы барлық тіршілік иесі оларды аялап, қоршап, қамқор болып жатқанын сезінеді. Тұла бойлары жақсылыққа, махаббатқа тлғанын сезінуге ұмтылады. Содан соң жайлап көздерін ашады.

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Адал достық."

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

PR-менеджер

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Өзін – өзі тану сабағының жоспары      Мектеп: №228                                                                                                        Мерзімі: 13.11. 2013ж Тақырыбы: Адал достық. Құндылық: Дұрыс іс – әрекет Қасиеттер: ізеттілік, мейірімділік, шыншылдық, сыйластық, адалдық Мұғалім: Әбдіхалықова Гүлсім Сыныбы: 4   оқушылар саны – 17 Сабақ мақсаты: оқушылардың « достық » құндылығы туралы түсініктерін кеңейту Міндеттері:          а) адал достықтың  мәнін түсіндіру          б) өзара сыйластық қарым – қатынастарын  дамыту          д) достықты қадірлей білуге тәрбиелеу Ресурстар: оқулық, дәптер, үлестірмелі мәтін, қоржын, портфолио, әуенді домбыра, аққағаздар, фломастер Сабақ барысы:                    І. Ұйымдастыру кезеңі:                    ІІ. Тыныштық сәті:                    ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:        Дәптермен орындалатын тапсырмаларын тексеру. Сырбай Мәуленовтың « Күнім менің » өлеңін мәнерлеп жатқа оқыту                    ІV. Дәйексөз:      « Айнымас досы бар адам – ең бақытты адам » халық мақалы         Сұрақтар: 1. Айнымас дос дегенді қалай түсінесіңдер? 2. Достар қандай болады? 3. Достар берген уәдесінде тұрмаса, қамқорлық көрсете алмаса, дос деген атқа лайық бола ала ма?       Жауаптарын толықтырып, түйіндеу.                   V. Әңгімелесу ( сұхбат )        « Екі дос » ел аузынан алынған әңгімені әңгімелеп беріп, сұрақтар арқылы талдау          Сұрақтар: 1. Адал достық дегенде нені түсінесің? 2. Аңыз – әңгімедегі жауынгерлердің достығы адал достыққа жата ма?        Неліктен? 3. Сендердің де адал достарың бар ма? Олардың адалдығын қай іс – әрекеттерінен байқадыңдар?         Жауаптарын тыңдап, қорыту.                  VІ. Шығармашылық жұмыс:        Оқушылар 2 топқа бөліп, тапсырма беру. 1 – топқа: - « Адал достар » тақырыбына әңгіме жазып, сыныпта жариялау 2 – топқа: - « Данышпан » өсиет – әңгімесін оқып, « жігітті жолдасына қарап бағала » дегенді қалай түсінетіндіктерін сыныпта жария етеді.                  VІІ. Топпен ән айту:         « Жан досым » әні Сөзін жазған: Б. Батырбекова Әнін жазған: А. Меңжанова                  VІІІ. Үй тапсырмасы:           Д. Байбеков « Бірге ойнайық » өлеңін жаттау. Дәптердегі тапсырманы орындау.                   ІХ. Соңғы тыныштық сәті:       Оқушылар денелерін тік ұстап, бастарын көтеріп, ыңғайланып отырады. Көздерін жұмады. Ауаны терең жұтып, еркін тыныстайды, айналадағы барлық тіршілік иесі оларды аялап, қоршап, қамқор болып жатқанын сезінеді. Тұла бойлары жақсылыққа, махаббатқа тлғанын сезінуге ұмтылады. Содан соң жайлап көздерін ашады.

Скачать материал
