Инфоурок / Математика / Рабочие программы / «Арифметикалық және геометриялық пргрессиялардың формулаларын пайдаланып есептер шығару» тақырыбына ашық сабақ
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Я люблю природу», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 15 ДЕКАБРЯ!

Конкурс "Я люблю природу"

«Арифметикалық және геометриялық пргрессиялардың формулаларын пайдаланып есептер шығару» тақырыбына ашық сабақ

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

hello_html_742f18c1.gifhello_html_3f372bc5.gifhello_html_m35d28d16.gifhello_html_m2e2b14a3.gifhello_html_12c8ce1b.gifhello_html_420f467e.gifhello_html_m31aeaaf5.gifhello_html_m513f6de8.gifhello_html_m6c116f31.gifhello_html_15069ac8.gifhello_html_1fa5a631.gifhello_html_3b7161ba.gifҚазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі




62 Н.Төреқулов атындағы жалпы орта мектеп











АШЫҚ САБАҚ




Тақырыбы: Арифметикалық және геометриялық пргрессиялардың формулаларын пайдаланып есептер шығару







Математика пән мұғалімі Сапахова Нарима








Шымкент қаласы-2013


Сабақтың тақырыбы:


Арифметикалық және геометриялық прогрессиялардың формулаларын пайдаланып, есептер шығару


Сабақтың мақсаты:

Білімділік : Арифметикалық және геометриялық прогрессиялар анықтамаларын , формулаларын және қасиеттерін есептер шығаруда қолдана білу. Оқушылардың алған білімдерін тереңдету , жинақтау , жүйелеу.

Дамытушылық: есептеу дағдыларын және логикалық ойлау қабілеттерін жетілдіру, білімдерін тереңдету, пәнге қызығушылықтарын арттыру .

Тәрбиелік: өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу ,ұйымшылдыққа , достыққа , шапшандыққа тәрбиелеу. Өз елінің патриотын қалыптастыру.

Сабақтың түрі: Іскерлік «Компаниялар додасы» ойын сабағы.

Сабақтың типі : пысықтау сабағы.

Сабақтың әдісі: үшөлшемді әдістемелік жүйесі , жеке,топтық

Пәнаралық байланыс : казақ әдебиеті, геометрия , биология, физика,ән.

Қөрнекілігі: Бағалау парағы ,мақал-мәтел, плакаттар,үлестірмелер.

Құрал-жабдықтар: Интербелсенді тақта, Power Point (слайдттар),

Windows Media (видео-ролик), Winamp (ән) бағдарламалары.

Сабақтың барысы:


І. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық тренинг: «Мен өзіме сенемін»

Топтарға бөлу үшін: 1-10;11-20;21-31 ондықтар тобынан ұнаған санды таңдау арқылы топтарға бөлінеді.

Оқушылар 3 топқа (компанияларға) бөлініп отырады.Компания президенттеріне бағалау парақтары таратылады.

Сары түсті: «Қазақстан үміткерлері» компаниясы

Жасыл түсті: «Қазақстан дарындары» компаниясы

Көк түсті: «Қазақстан озаттары» компаниясы


EXPO-2017.Астна туралы видео-ролик көрсетіліп, «Атамекен» әні орындалады

ІІ. «Заңдар аясында...»

Көптеген компаниялар бәсекеге қабілетті және алдыңғы қатарда болу үшін, заңдарды білу керек.


І Оқушылық деңгей (5 ұпай)


ІІІ. «Халық арасында...»

Компаниялардың Халық арасында жұмыстарын байқайық, ол үшін Internet арқылы edu19kzaral сайтына халықтан келіп түскен сұрақтарға шешімін табу керек.


ІІ Алгоритмдік деңгей (4 ұпай)




ІV. «Компаниялар басекелестігі»

ІІІ Эвристикалық деңгей (2 ұпай)



.




V . «Басшылардан – ұтымды жауап»


Компания президенттері мен вице-президенттерінің жұмыстарын бақылау

ІV . Шығармашылық деңгей (1 ұпай)

V. Үйге тапсырма :
№423
№432
№ 436



VІ. Бағалау.

Бағалау парағы бойынша «Көшбасшы компанияны» анықтау, оқушыларды бағалау.


VІІ. Рефлексия (кері байланыс):


  • Маған ұнады!

  • Менің тілегім:...

  • Сұрағым бар?



















Ашық журнал


«Қазақстан үміткерлері компаниясы»


Оқушының

аты -жөні

І деңгей

(5ұпай)

ІІ деңгей

(4 ұпай)

ІІІ деңгей

(2 ұпай)

Шығар

машы

лық

есеп

(1 ұпай)


Бар

лық балы

Баға

сы

1



















2



















3



















4



















5



















6



















7



















8









































Ашық журнал


«Қазақстан дарындары компаниясы»


Оқушының

аты -жөні

І деңгей

(5ұпай)

ІІ деңгей

(4 ұпай)

ІІІ деңгей

(2 ұпай)

Шығар

машы

лық

есеп

(1 ұпай)


Бар

лық балы

Баға

сы

1



















2



















3



















4



















5



















6



















7



















8




























































Ашық журнал


«Қазақстан озаттары компаниясы»


Оқушының

аты –жөні

І деңгей

(5ұпай)

ІІ деңгей

(4 ұпай)

ІІІ деңгей

(2 ұпай)

Шығар

машы

лық

есеп

(1 ұпай)


Бар

лық балы

Баға

сы

1



















2



















3



















4



















5



















6



















7



















8



















9



















