Инфоурок / Математика / Рабочие программы / Рационал бөлшек және оның негізгі қасиеті. Бөлшектерді қысқарту.
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 21 ОКТЯБРЯ!

Конкурс "Законы экологии"

Рационал бөлшек және оның негізгі қасиеті. Бөлшектерді қысқарту.

библиотека
материалов

Қызылорда облысы, Арал ауданы, Қарашалаң елді мекені, №75 орта мектеп,

математика пәнінің мұғалімі Бигелдиева Нургуль Бахитовна


Күні: 14 ақпан 2014 жыл.

Пәні: алгебра

Сыныбы: 7


Сабақтың тақырыбы

Рационал бөлшек және оның негізгі қасиеті. Бөлшектерді қысқарту.

484-486, 495-497, 506-507

Сабақтың жалпы мақсаты

Білімділік: Оқушыларға рационал өрнек ұғымын, теңбе-теңдік пен теңбе-тең түрлендіруді, рационал бөлшектерді қысқартуды меңгерту, есептер шығарту.

Дамытушылық: Оқушыны ұқыпты тыңдауға, сұрақтарға нақты жауап беруге, практикамен ұштастыруға, тез шешім қабылдай білуге, өз білімін көрсете алу қасиеттерін ашуға үйрету.

Тәрбиелік: Өз беттерінше есеп шығаруға, ізденімпаздыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.


Сілтеме

7 сынып алгебра

Күтілетін нәтиже

Өз беттерінше есептеу дағдылары қалыптасады.

Тапсырма көздері

Жеке жұмыс



Жұптық жұмыс



Оқулықтан есептер

шығару


Оқулықтан есептер

шығару


Кейінгі тапсырмалар

ІІІ тарау. §1, №499


Сабақтың мазмұны бойынша мұғалімнің жазбалары:

І. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу, назарын сабаққа аудару, топқа бөлу.

ІІ.Сабақтың түрі: аралас, ойын сабақ

ІІІ.Сабақтың типі: білімділік пен дағдыны қалыптастыру.

ІҮ. Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап.

Ү. Сабақтың көрнекілігі: бағалау парағы, суреттер, тірек сөздер.


Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

А) Оқушылармен амандасу, түгелдеу, жағымды ахуал туғызу.

Ә) Назарын сабаққа аудару, сыныпты 2 топқа бөлу .

Б) топтардың бір біріне тілегін тыңдау.


ІІ. Мұғалімнің сөзі:

Сабақтың мақсатымен, құрылылымен таныстыру:

  1. Коньки ойыны : үй тапсырмасын ауызша сұрақтар арқылы сұрау.

  2. Биатлон ойыны: есептер шығару (жеке жұмыс)

  3. Мәнерлеп сырғанау ойыны : есептер шығару (жұптық жұмыс)



ІІІ. Коньки ойыны : үй тапсырмасын ауызша сұрақтар арқылы сұрау:

  1. Бүтін өрнектер деп нені айтады?

  2. Бөлшек өрнек деп нені айтады?

  3. Рационал өрнек деп нені айтады?

  4. Рационал бөлшек деген не?

  5. Бөлшектің негізгі қасиеті?

  6. Тепе-тең өрнектер деп нені айтады?

  7. Тепе-тең түрлендіру деп нені айтады?







ІҮ. Есептер шығару


Биатлон ойыны: Жеке жұмыс

Мәнерлеп сырғанау: Жұптық жұмыс

І топ ІІ топ

488 бөлшекті қысқартыңдар:



(1, 3, 5) (2, 4, 6)




І топ ІІ топ

498 бөлшекті қысқартыңдар:



(1, 2) (3, 4)





Ү. Сергіту сәті.


ҮІ. Сабақты қорыту: Блум таксаномиясы бойынша


VІІ.Кейінгі тапсырмалар:

ІІІ тарау. §1, №499


VІІІ. Бағалау:

Сабақ барысында жүргізілген жеке, жұптық жұмыстарға баға беріледі.


ІХ. Қорытынды:

Бүгінгі сабаққа рефлексия жүргізіледі. Бүгінгі сабақтан алған әсері, нені үйренгені жөнінде өз ойлары сұралады.
















