1598265
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
ИнфоурокНачальные классыКонспектыМатематика, 1 сынып, «Он көлеміндегі сандарды қосу мен азайтуды пысықтау».

Математика, 1 сынып, «Он көлеміндегі сандарды қосу мен азайтуды пысықтау».

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ 1-сыныпқа математикадан сабақ жоспары.docx

библиотека
материалов

МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН 1-СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН САБАҚ ЖОСПАРЫ

Бахтиярова М.Б.

«№22 жалпы орта білім беру мектебі» ММ

Бастауыш сынып мұғалімі


Сабақ тақырыбы: Он көлеміндегі сандарды қосу мен азайтуды пысықтау.

Сабақ мақсаты: Он көлеміндегі сандарды қосу мен азайтудың тәсілдерін тиянақтау.

Сабақ міндеттері:

  1. Білім мазмұнын толықтыру.

  2. Математикалық ой- өрістерін, ойлау қабілеттерін дамыту.

  3. Тапқырлыққа, шапшаң ойлауға, көркем жазуға баулу.

Сабақ түрі: аралас сабақ

Әдістер: сұрақ-жауап, талдау, есептеу, салыстыру

Көрнекілігі: флипчарт, видео, суреттер, сандар

Қолданылатын құрал: интербелсенді тақта

Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Қуан, шаттан, қуан, шаттан,

Қуанатын күн бүгін!

Қайырлы таң, қайырлы күн!

Күліп шықты күн бүгін!

ІІ. Мақсат қою.

-Құрметті балалар, бүгін біз циркке саяхат жасайтын боламыз. Саяхаттацирктегі аңдардың, акробаттардың, шабандоздардың, сиқыршылардың өнерлерін тамашалайтын боламыз. Дайынбыз ба?

ІІІ. Негізгі бөлім.

-Күлегеш мысықтың өнерін көру үшін цифрларды әдемі жазып өтейік. (1,2,3,4,5 6,7,8,9,10) (Флипчарт, 1-бет)

-Тамаша. Келесі сайқымазақтың өнерін тамашалау үшін ауызша есептерді шығарып көрелік. (Флипчарт, 2-бет)

-Ал, балалар, енді математикалық жұмбақ шешіп көрелік, бұны бізге сайқымазақ жіберіпті.

1) Мұратта бар бес іні,

Маратта бар бір іні.

Қоссақ 5 пен 1-ді

Болады сонда неше іні? (5+1=6)


2) Табақта бес өрік,

Қолымда бес өрік.

Барлығын қосқанда

Болады неше өрік? (5+5=10)


3) Он асықтың бесеуін

Досың сұрап алады,

Айтшы сонда нешеуі,

Өз қолыңда қалады? (10-5=5)


4) Алма ағашта 7 алма,

Қандай тәтті жесе алма.

Бесеуін мен жеп қойсам,

Қалады сода неше алма? ( 7-5=2)


-Өте жақсы, келесі кезекте биші өнерпаздармен би билеп, бойымызды сергітіп алайық. (Сергіту сәті – видео)

-Сергіп алсақ, саяхатымызды ары қарай жалғастырамыз. Велосипедші аюдың өнерін тамашалау үшін «Дұрыс шешуін тап!» тапсырмасын орындап көрелік. (Флипчарт, 3-бет)

-Оқулықтағы 146-беттегі 4-есепке қарайық. Өздігімізден шығарып көреміз.

«Өрісте 10 қозы және одан 3-еуі кем лақ жүр. Өрісте неше лақ жүр?»

(Флипчарт, 4-бет)

ІҮ. Бекіту. Тест орындау (слайд арқылы)

Ү. Бағалау.

ҮІ. Үй тапсырмасы: 1. 5-есеп, 147-бет.

2. Мәні 9, 10-ға тең болатын өрнектер құрастыру.

ҮІІ. Қортынды.

-Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? Несімен қызықты болды? Қай кейіпкердің тапсырмасы ұнады?

-Осымен сабағымыз аяқталды, рахмет...



Выбранный для просмотра документ Сабақты бекіту тест.ppt

библиотека
материалов
		 		 4+1+5 0+1+5 1+1+5 2+1+5 3+1+5 9+1-5 4+2-5 8+1-5 6+2-5 5+2-5 0+0+5 3+2-5
1. 6 мен 3- тің қосындысы нешеге тең? а) 3 ә) 9 б) 8 2. 1 дециметр неше санти...
4. Екінші қосылғышы 8-ге тең теңдікті көрсет. а) 8+2=10 ә) 10-8=2 б) 1+8=9 5....

Описание презентации по отдельным слайдам:

1 слайд
Описание слайда:

2 слайд
Описание слайда:

3 слайд 		 		 4+1+5 0+1+5 1+1+5 2+1+5 3+1+5 9+1-5 4+2-5 8+1-5 6+2-5 5+2-5 0+0+5 3+2-5
Описание слайда:

4+1+5 0+1+5 1+1+5 2+1+5 3+1+5 9+1-5 4+2-5 8+1-5 6+2-5 5+2-5 0+0+5 3+2-5

4 слайд 1. 6 мен 3- тің қосындысы нешеге тең? а) 3 ә) 9 б) 8 2. 1 дециметр неше санти
Описание слайда:

1. 6 мен 3- тің қосындысы нешеге тең? а) 3 ә) 9 б) 8 2. 1 дециметр неше сантиметрге тең? а) 1см ә) 10 см б) 5см 3. Себетте 4 алма бар. Оны 4 досыңа бір- бірден және себетте 1 алма қалатындай етіп бөліп бер. а) Олай берілмейді ә) Төртінші адамға себетпен беріледі. б) Дұрыс жауап жоқ

5 слайд 4. Екінші қосылғышы 8-ге тең теңдікті көрсет. а) 8+2=10 ә) 10-8=2 б) 1+8=9 5.
Описание слайда:

4. Екінші қосылғышы 8-ге тең теңдікті көрсет. а) 8+2=10 ә) 10-8=2 б) 1+8=9 5. 10 мен 3-тің айырмасын тап. а) 6 ә) 7 б) 3 6. Төмендегі жазулардың қайсысы теңдік? а) 9-5 ә) 8>3 б) 10-3=7

6 слайд
Описание слайда:

Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов
Найдите материал к любому уроку,
указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:
также Вы можете выбрать тип материала:
Краткое описание документа:
МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН 1-СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН САБАҚ ЖОСПАРЫ Бахтиярова М.Б. «№22 жалпы орта білім беру мектебі» ММ Бастауыш сынып мұғалімі   Сабақ тақырыбы: Он көлеміндегі сандарды қосу мен азайтуды пысықтау. Сабақ мақсаты: Он көлеміндегі сандарды қосу мен азайтудың тәсілдерін тиянақтау. Сабақ міндеттері: 1.     Білім мазмұнын толықтыру. 2.     Математикалық ой- өрістерін, ойлау қабілеттерін дамыту. 3.     Тапқырлыққа, шапшаң ойлауға, көркем жазуға баулу. Сабақ түрі: аралас сабақ Әдістер: сұрақ-жауап, талдау, есептеу, салыстыру Көрнекілігі: флипчарт, видео, суреттер, сандар Қолданылатын құрал: интербелсенді тақта Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.         Психологиялық дайындық. Қуан, шаттан, қуан, шаттан, Қуанатын күн бүгін! Қайырлы таң, қайырлы күн! Күліп шықты күн бүгін! ІІ. Мақсат қою. -         Құрметті балалар, бүгін біз циркке саяхат жасайтын боламыз. Саяхаттацирктегі аңдардың, акробаттардың, шабандоздардың, сиқыршылардың  өнерлерін тамашалайтын боламыз. Дайынбыз ба? ІІІ. Негізгі бөлім. -  Күлегеш мысықтың өнерін көру үшін цифрларды әдемі жазып өтейік. (1,2,3,4,5        6,7,8,9,10) (Флипчарт, 1-бет) - Тамаша. Келесі сайқымазақтың өнерін тамашалау үшін ауызша есептерді шығарып көрелік. (Флипчарт, 2-бет) - Ал, балалар, енді математикалық жұмбақ шешіп көрелік, бұны бізге сайқымазақ жіберіпті. 1) Мұратта бар бес іні, Маратта бар бір іні. Қоссақ 5 пен 1-ді Болады сонда неше іні? (5+1=6)   2) Табақта бес өрік, Қолымда бес өрік. Барлығын қосқанда Болады неше өрік? (5+5=10)   3) Он асықтың бесеуін Досың сұрап алады, Айтшы сонда нешеуі, Өз қолыңда қалады? (10-5=5)   4) Алма ағашта 7 алма, Қандай тәтті жесе алма. Бесеуін мен жеп қойсам, Қалады сода неше алма? ( 7-5=2)   - Өте жақсы, келесі кезекте биші өнерпаздармен би билеп, бойымызды сергітіп алайық. (Сергіту сәті – видео) - Сергіп алсақ, саяхатымызды ары қарай жалғастырамыз. Велосипедші аюдың өнерін тамашалау үшін «Дұрыс шешуін тап!» тапсырмасын орындап көрелік. (Флипчарт, 3-бет) - Оқулықтағы 146-беттегі 4-есепке қарайық. Өздігімізден шығарып көреміз. «Өрісте 10 қозы және одан 3-еуі кем лақ жүр. Өрісте неше лақ жүр?» (Флипчарт, 4-бет)  ІҮ. Бекіту. Тест орындау (слайд арқылы) Ү. Бағалау. ҮІ. Үй тапсырмасы: 1. 5-есеп, 147-бет.                                     2. Мәні 9, 10-ға тең болатын өрнектер құрастыру. ҮІІ. Қортынды.          - Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? Несімен қызықты болды? Қай кейіпкердің тапсырмасы ұнады?          -  Осымен  сабағымыз аяқталды, рахмет...