1610866
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
До повышения цен на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации осталось:
0 дней 0 часов 0 минут 0 секунд
Успейте подать заявку на курсы по минимальной цене!
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5.520 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.200 руб.

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 60%
ИнфоурокНачальные классыКонспектыКөбейтуге және бөлуге арналған есептер. Өздік жұмыс.

Көбейтуге және бөлуге арналған есептер. Өздік жұмыс.

библиотека
материалов

hello_html_2406f9e6.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_3762a74f.gifhello_html_143469fb.gifhello_html_143469fb.gifhello_html_390e8fd6.gifhello_html_m5129b85e.gifhello_html_143469fb.gifПәні: Математика

Сыныбы: 3

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Көбейтуге және бөлуге арналған есептер. Өздік жұмыс.

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың оқып үйренген материалдары бойынша өзіндік жұмыс істеу арқылы білімдерін тиянақтау.

Сабақтың міндеттері:

Білімділік: Оқушылардың алған білімін тиянақтау, жүйелеу. Көбейту мен бөлудің жеке жағдайлары туралы білімін бекіту.

Дамытушылық: Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыландыру. Ой-өрісін, білімін, есте сақтау қабілетін дамыту.

Тәрбиелік: Тиянақты, ұқыпты болумен қатар шапшаңдыққа итермелеу. Топ болып жұмыс істеу барысында ауызбіршілікке тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс-тәсілдері: топтық жұмыс, сұрақ-жауап, іздену.

Пәнаралық байланыс: Дүниетану

Сабақтың көрнекіліктері: суреттер, үлестірмелі карточкалар.


Сабақтың барысы:

І. Алғашқы ұйымдастыру кезеңі.

- Оқушылармен амандасу;

- Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

7, №8 – 77бет

ІІІ. Жаңа сабақ.

Сәлеметсіздер ме, қонақтар!

Қасиетті жұма күні,
Сәттілікке толсын.

Бүгінгі алған бағамыз,
Кілең бестік болсын.
- Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше сабақ. Себебі, бүгінгі сабаққа көп қонақтар келіп отыр. Кеше қазақ тілі сабағында жеті құртақан ертегісін тапқан болатынбыз. Ертегі Айсұлу және жеті құртақан туралы екен.


050116120437



Бір күні Айсұлу құртақандарға тапсырма беріп кетеді. Бірақ, ол тапсырмалар құртақандарға қиын болып тұр. Сондықтан балалар, сендердің көмектеріңді сұрайды. Балалар, құртақандарға көмектесеміз бе?

-Иә, көмектесеміз.

- Алдымен екі топқа бөлінеміз:

1 - Алғырлар тобы

2 - Тапқырлар тобы

IV. Оқулықпен және дәптермен жұмыс.




5076141-құртақанның тапсырмасы:

1-топқа:

Салыстыр:

64 › 46

58 + 40 › 10

96 = 100 - 4



2-топқа:

Салыстыр:

306 › 300

582 ‹ 590

172 – 40 ‹ 269 + 80


ANd9GcQ6FctEME92yFiuqYM9qcRQyLJbtJYbfoqjt2QiBMdOWl11fBw7Cw2-құртақанның тапсырмасы:


1-топқа: Амалдарды орында.

4 ∙ 2 = 8 5 см ∙ 2 = 10 см 654 – 397 = 257

6 ∙ 3 = 18 7 ц ∙ 4 = 28 ц 800 – (326 + 195) = 279

4 ∙ 5 = 20 8 кг ∙ 2 = 16 кг



2-топқа: Амалдарды орында.

24 : 4 = 6 16 сағ : 2 = 32 сағ 302 + 296 = 598

15 : 3= 5 20 мин : 4 = 5 мин (658 + 187) – 395 = 450

16 : 2 = 18 24 ай : 3 = 8 ай


bel203-құртақанның тапсырмасы:

1-топқа: Теңдеуді шеш

х – 120 = 600 – 440 2 . х = 10

х - 120 = 160 х = 10 : 2

х = 160 + 120 х = 5

х = 280 2 . 5 = 10

280 – 120 = 160 10 =10

160 =160


2-топқа: Теңдеуді шеш

х + 30 = 20 + 80 7 . х = 14

х + 30 = 100 х= 14: 7

х = 100 – 30 х = 2

х = 70 7 . 2 = 14

70 + 30 = 100 14 =14

100 = 100



ANd9GcR5KkS19B7iH0JTGaPvRsnoc5YCFdh42MhM8ri8rer-A3lpVAhr4-құртақанның тапсырмасы:

1-топқа:

Жалбыз – 240 г Сонша бақбақ ? Тұз - ?, 165 г артық

Шешуі: 240 + (240 + 165) = 240 + 405 = 645

Жауабы: Сарай емшісі 645 г бақбақ тамырын пайдаланды.


2-топқа:

4 күн - 8 құты д.

Тағы – 17 құты д. ?


Шешуі: 4 ∙ 8 + 17 = 32 +17 = 49

Жауабы: Сарай емшісі барлығы 49 құты дәрі жасады.



64201011_1284869788_185-құртақанның тапсырмасы:

1-топқа:

а : 2 , мұндағы а = 2, 0, 6, 8, 4, 12.

2 : 2 = 1 8 : 2 = 4 6 : 2 = 3

0 : 2 = 0 4 : 2 = 2 12 : 2 = 6


2-топқа:

с : 3, мұндағы с = 9, 6, 12, 18, 15, 3, 0.

9 : 3 = 3 12 : 3 = 4 15 : 3 = 5 0 : 3 = 0

6 : 3 = 2 18 : 3 = 6 3 : 3 = 1



ANd9GcTN8cfglfKOjtuNOzpEJn9zA7Wu4qKbLz0kHVHvCHbKgGIZQIrMng6-құртақанның тапсырмасы:


1-топқа: 5 . 3 = 15 Жауабы: 15 кілт.

2-топқа: 24 : 8 = 3 Жауабы: 3 қорапқа.




ANd9GcRmj7bdPAb08SlxFYcytXdvH0A1Gye1chTPy35MM8gX3Mi3Y4yQ6w7-құртақанның тапсырмасы:

1-топқа:

Қызыл кітап – 22 түрі, 813 түр кем

Барлық ж. - ?

Шешуі: 22 + 813 = 835

Жауабы: Біздің еліміздің аумағында жануарлардың 835 түрі бар.


2-топқа:

Қорықша – 66 ?

Су қорлары - ?, 84 артық


Шешуі: 66 + (66 + 84) = 66 + 150 = 216

Жауабы: Біздің елімізде қорғауға алынған барлығы 216 су қорықшалары бар.

Шығармашылық жұмыс: № 7. (қоян, түлкі, елік, көртышқандар, борсықтар)

V. Қорытынды.

VI. Бағалау.

«1» дегенім жаман баға,
Алады оны нашар бала.
«2» дегенім нашар баға,
Алады оны
жаман бала.
Ал, сен нашарлама,
«3» дегенім орта ғана,

Сапасы да орта ғана.
«4» дегенім» жақсы баға,
Алады оны жақсы бала.
«5» тек үздік баға 
Оқимыз тек үздік қана!

VII. Үй тапсырмасы.

Күнделікті енді ашайық
Үй тапсырмасын жазайық.


