- 07.05.2014
- 1076
- 0
Видеолекция
Сабақтың тақырыбы: Һһ дыбысы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Һ дыбысы және оның әріп таңбасымен таныстыру, дұрыс айтуға дағдыландыру. Һ дыбысы бар буындарды, сөздерді дұрыс айтуға, оқуға үйрету. Қазақ тіліне тән дыбыстарды қайталап, бекіту.
Дамытушылық: оқушылардың еске сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: ұғымталдыққа тәрбиелеу.
Түрі: аралас сабақ Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, көрсету, таныстыру, ойын Көрнекілігі: әліпби, кеспе әріп, сурет, кітап, қима қағаз. Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу, түгендеу.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
1) -Өткен сабақта қандай әріппен таныстық? -ң қандай әріп? -ң әріпі кездесетін қандай сөздерді білесіңдер? 2) «Қай әріпті жоғалттым?» ойыны. а... қо...ырау ша...ғы са...ырауқұлақ ша...
ІІІ. Қайталайық! Дыбыстарды қайтала, екі мысал айт. Ә Ұ Ү Ө Ы І Қ Ғ ң
ІV. Жаңа сабақ.
1) Мұғалім сөзі: -Балалар, біз бүгін сендермен жаңа дыбыс Һ дыбысымен танысамыз. Һ дыбысының айтылуын меңгерту. Для произношения Һ артикуляционный аппарат подготовьте как для произношения Х. После чего через гортань произнесите звук. -Қане, бәріміз Һ деп айталық.
2) Оқулықпен жұмыс. Һһ Зрительная модель звука Ережемен таныстыру. Һ – звонкий согласный звук. В казахском языке употребляется очень редко и только в середине слова. Например: Гауһар, жиһаз, айдаһар.
3) Буынға бөліп оқы. аһ һа һар һан
4) Суретті сөздікпен жұмыс. Айдаһар-дракон Жиһаз-мебель Қаһарман-отважный Гауһар- имя . Сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру; . Сөз тіркестері мен қысқа сөйлемдер құрату.
5) Сергіту сәті. Солға, солға түзу тұр. Оңға, оңға түзу тұр. Алға қарай бір адым Артқа қарай бір адым Жоғары, төмен қарайық Орнымызды табайық.
6) Жазу. а) жазуға қолды даярлау; ә) ауада жазу; б) әріптің жазылуын бақылау; г) баспа және жазба түріне көңіл бөлу; с) әріптің үстінен басып жазу;
V. Бекіту. Һ әрпі қай сөзде бар? Суреттер көрсетіледі.
VІ. Қорытындылау. -Мынау қандай дыбыс? -Һ дыбысы бар қандай сөздермен таныстық?
VІІ. Үйге:, үлгіні жазу.
6 089 691 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Кусманова Асель Серикказыкызы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Как преуспеть в роли репетитора: как бот может помочь в работе с клиентами
«Наставничество в образовании как управление траекторией развития обучающихся»
Финансовое моделирование в рамках планирования: инвестиционная, операционная и финансовая виды деятельности