Найдено 58 материалов по теме
Предпросмотр материала:
Сабақтың тақырыбы: менің досымның отбасы Сынып: 5 «д»
Мерзімі:
Сабақ мақсаттары:
Білімділік: Отбасы бойынша оқушылардың ауызекі сөйлеу қабілеттерін кеңейту.
Дамытушылық: тіл дамыту:ойлау,сөйлеу қабілетін артыру.
Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа,татулыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Дереккөз: қазақ тілі оқулығы. 5 сынып Интербелсенді тақта, суреттер, планшет, а 3, а 4, доп, маркер, фламастерлер, стикер,скотч,қайшы.
Әдіс-тәсілдер: СТОҮ, ТжДБО, ОБжК, ОүБжОБ, ОмЖТ, ОЖЕСОжО, АКТ, ДО
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыт |
Кіріктіл ген модул |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
1 мин |
ОЖЕСОжО ОмЖТ |
Сәлемдесу.
Сурет арқылы топқа бөлу
(Гүлдер,өзендер,күндер)
Ережелерді еске түсіру. |
Оқушылар сурет бойынша үш топтарға бөлінеді.
1 –топ «Гүлдер» 2 – топ «Күндер» 3 – топ «Өзендер»
Оқушылар өз орындарына отырып,қол ұстасып : Көзге қарап күлімдесек, Күннің нұры жауады, Бірігіп бәріміз жұмыс істесек, Баға жақсы аламыз!
|
|
Білім |
3 мин |
Акт ТжДБО ДО
|
«Отбасы» туралы слайд арқылы тақырыпқа шығу.
Қалай ойласыңдар,бүгін біздің тақырыбымыз қандай? Отбасы,дұрыс. Бірақ біз бүгін досыңыздың отбасы туралы әңгімелейміз.
|
Әр топ жауап береді.
Бұл суретте отбасы бейнеленген.
«Отбасы» тақырыбы.
|
|
|
|
|
Әр тапсырма бойынша бағалай өлшемдері бар бағалау парағын таратады.Әр тапсырмадан кейін бағалау критерийлері бойынша әр оқушы бағалау керектігін мұғалім түсіндіріп кетеді |
Әр тапсырмадан кейін бағалау критерийлері бойынша әр оқушы бағалау парағына , әр жұмыс сайын бағалап отырады. |
|
|
3 мин |
СТОү |
|
Әр топ отбасы туралы не білетіндерін естеріне түсіріп, алдымен жұппен, содан кейін топпен ақылдасып, қағаз бетіне түсіреді.
Топтан бір оқушы сөйлейді.
|
|
Түсіну |
3 мин |
ОЖЕСОжО
ОмЖТ |
Сөздікпен жұмыс. (Оқиды,қайталайды.) 21 бет
Жаңа сөздерді қалай меңгергенің «Доп» ойыны арқылы тексеру.
|
Оқиды,топпен,хормен қайталайды. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрайды. Сөздікке көшіру. Жаңа сөздерді меңгереді.
Оқушылар допты бір-біріне лақтырып,сөздің аудармасын сұрайды.
|
|
|
5 мин |
СТОү |
21 бет 5- жаттығу Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқу,аудару, өз сөзімен білдіру. Әр топ мәтін бойынша басқа топтарға бір – бір сұрақтан дайындайды.
|
Мәтінді оқиды,аударады.Түсінгенің өз сөзбен білдіреді. Топтар сұрақтармен алмасады,топ ішінде сұрақтарды талқылайды,жауап береді. |
|
Қолдану |
5 мин |
ДО |
«ОТбасы» туралы диалог құрастыру. Диалогта 3 сұрақтан кем болмау керек.
Топ ішінен бір жұп диалогты оқиды. |
Дәптерге диалог құрастырады,дәптермен алмасады,бір-бірін тексереді,бағалайды.
|
|
Сергіту |
2 мин |
ОЖЕСОжО ,АКТ |
«Қызыл өрік» сергіту сәтін ұйымдастыру |
Сергіту сәтін орындайды. |
|
Талдау Синтез
|
3 мин |
ОүБжОБ |
«Басбармақ» ойын ретінде. 10 сұрақ әдісі бойынша. Жасырын сөзді табу. |
Оқушының маңдайына сөз жапстырылады,сол сөзді дұрыс атау үшін,балалар оған көмектеседі.
(дұрыс жауабы-басбармақ жоғары,бұрыс жауабы басбармақ төмен.) |
|
Бағалау |
2 мин |
ОүБжОБ |
Мен нені білемін? Нені білгім келеді? Не білдім? |
Стикерге жазу |
|
|
3 мин |
|
Қорытындылайды,бағалайды. |
Әр топ басшысы бағалау парағы бойынша топ мүшелерін бағалайды,топ мүшелері топ басшысын бағалайды. |
длрсыщшпршвпдлиповдирошдримшировшк№ри№вщмршщвмшрокшвщркеориледокыдрщогшдеогекдщгщзыукеогещзокшщзнгекрнлшоперлаолдроалроалроалолоплаовкоеклоещконзукщнрогузрнщогвзщорзнщукопнвкфпцьвжащлх7л9а797ывп69о7з4пог4у5кшщ1ук2ш,к0щ,ог0,3л3пл4л2,п4л0аол
вао
аоgjdgyjtyidtijtyjtyjtykiloiuoyufitdyertyergfbfgcntykiyukm
ghjgtyutiydiiiiiiiiiiiiiitrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrnmcfffffjjjghjkhukhyukkkyukyukujdthjsergeklrhjylkthjkl/srtjhkltrjhkltjklrdthjyuklfjklthjtlykhjltdkhjkl;dhjlkhjklfjhlsrkyuljulkijuiuiyuiyiyiohbdf,mvnc,mbn,cfghjrlskthjtr
ао4ао4аоа44лшп24пл24лш4п43лш4а73а6о8а6о8п
+о9п+оал*а3алпшқгпаоаонлдпн.шдалдгвлашдывгаолв,рнпойдвкупоцшопғкшпоүшоушщр5е8кшщ+евпо-влдпл5вкое,01щ0поук,шщпогвщмарволпт
дывлпоывъылвпрдшкпрвлдыполвкоер
В каталоге 6 544 курса по разным направлениям
Учебник: «Азбука (в 2 частях)», Горецкий В.Г., Кирюшкин В.А., Виноградская Л.А. и др.
Тема: Звуки [с], [с']. Буква С с
Учебник: «Русский язык», Тростенцова Л.А., Ладыженская Т.А. и др.
Тема: Сложное предложение. Культура речи
Учебник: «Русский язык», Быстрова Е.А., Кибирева Л.В. и др. /Под ред. Быстровой Е.А.
Учебник: «Русский язык», Быстрова Е.А., Кибирева Л.В. и др. /Под ред. Быстровой Е.А.
Учебник: «Русский язык (в 2 частях)», Канакина В.П., Горецкий В.Г.
Тема: Части речи