Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Школьному психологу / Другие методич. материалы / "Менің сүйікті мамандығым" тренинг
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Школьному психологу

"Менің сүйікті мамандығым" тренинг

библиотека
материалов

Тақырыбы: «Менің сүйікті мамандығым»

Мақсаты: Оқушыларды қоғамдық еңбектің, мамандықтардың әр түрлерімен таныстыра отырып, олардың өсу деңгейі және қоғамдағы қажеттілік орны мен сұранысы жайлы білімді меңгерту.

Оқушылардың қызушылығы мен қабілет, бейімділіктерін бағалап тәрбиелеу.

Оқушыларды әртүрлі мамандықтарды құрметтеуге үйрету, мәдениеттілікке тәрбиелеу.

Әдісі: ой қозғау, жұптасып ақылдасу, пікірталас, дәлелдеу.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру

А) амандасу

Ә) топ мүшелерінің өздерін таныстыруы (аттарын атап, соған сай өзінің бойындағы қасиетін сипаттайтын сөздер айту)

Б) Бір-біріне жылы лебіздер білдіру

Мысалы сәттілік тілеймін, бақыт, денсаулық, т.с.с

2. Қызығушылықты ояту

3. Мағынаны тану

А) Енді балалар алақанның контурын салыңдар. Алақанның саусақтарына осы мамандықты таңдауға себеп болған бойындағы қасиеттеріңді жазыңдар.

- Мысалы дәрігер болу үшін менің бойымда осындай қасиеттер бар.

Оқушылар қағаз бетіне бойларында бар қасиеттерді жазады.

Ә) Қайсысыларыңда қиындық туды, кім көршісінен көмек сұрайды.

- Көмек қажет оқушы айтады, жұптасып оған көмектеседі.

Б) Өз бойындағы қасиеттерді жазып болсаңдар, қағаздың 2-ші жағын аударамыз. Екінші жақ бетіне таңдаған мамандығыңның 5 жақсы жақтарын атап жазыңдар.

Мысалы: 1) Адамға көмектеседі; 2) Бюджеттік жұмыс; т.б

В) Жазып болсаңдар, парақтарыңды бір-біріңмен ауыстырыңдар.

Мамандықтың жағымсыз жақтарын тауып, ашып жазу

Оқушы өзінің көршісінің парағын алып, оның таңдаған мамандығының 5 жағымсыз жақтарын жазады.

Г) Жазып болған соң, парақтарыңмен қайтадан алмасыңдар. Жұптасыңның жаман қасиеттерін мұқият оқып шығып, өз көқарасыңды білдіресің

- Әр оқушы жұбы жазған қасиеттерге тоқтала отырып, ойларымен бөліседі:

Олардың ойларымен келісетіндігін не келіспейтінін білдіріп, дәлелдеп береді.

4. Ойын « Паравоз»

А) Ойынның мақсаты: ойын бастауышы белгілі бір мамандықты айтады, келесі оқушы соған ұқсас мамандықты айтады, келесі оқушы соған ұқсас мамндықты атайды.

Мысалы: Металлург-аспапшы-кондитер-наубайханашы-дәнекерлеуші- сантехник-зергер-сәулетші және әр оқушы өз ойларын ортаға салып, дәлелдейді.

  • Мұғалім-психолог-кітапханашы-инженер, т.б

5. Сергіту.

А) Оқушылар шеңбер жасап тұра қалады. Ойын бастаушы кез-клген мамандықты айтады: Оқушылар үндемей, саусақпен сол мамандыққа сәйкес келетін оқушыны көрсетеді.

Ә) Оқушылар орындарына отырып, төмендегідей сұрақтарға жауап береді:

Неге солай ойлайсыңдар? Таң қалғандарың бар ма? Қаншалықты деңгейде таңдаған мамандықтарыңа сәйкес келесіңдер?

-Әр оқушы қойылған сұрақтарға өз жауаптарын береді, пікірлерін дәлелдейді.

Қорытынды:





Автор
Дата добавления 31.05.2016
Раздел Школьному психологу
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров102
Номер материала ДБ-104702
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
