79. Сабақтың тақырыбы:
Менің әуес ісім- саяхатқа шығу.
Сабақтың Мақсаты: Тақырып бойынша
оқушылардың білімдерін толықтыру, сөйлеу қабілеттерін арттыру, сөздік қорларын
молайту, жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру .
Сабақтың міндеттері:
-
сөздік қорын молайтады, тілін дамытады
- баяндау арқылы өз ойын жеткізе білуге үйренеді
-жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу дағдыларын
қалыптастырады
Күтілетін нәтиже:
А- оқушы шағын әңгіме құрастыра алады;
В- сөйлемдер құрастыра алады.
С- сұрақтарға жауап бере алады.
Ресурстар:
Бағалау парағы, оқулық, қағаз А4, маркер, стикерлер
Кезеңдер
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
1.Ұйымдастыру
кезеңі
Шаттық
шеңбер
2.
Үй тапсырмасын тексеру
«Ыстық
орындық»
|
2мин
5 мин
|
Амандасу,
түгендеу.
2.Психологиялық
дайындық: сабақ алдында бір-бірімізге сәтілік тілейміз.
Үй
жұмысын тексеремін.
Әуес
спорт түрі туралы шағын әңгіме құрау. 152 бет №4-тапс
|
Оқушылар
жақсы тілектер айтады.
Оқушылар
дайындаған мәліметтерін айтады.
Дәптерлерінен
жазып әкелген әңгімелерін оқиды.
|
Шапалақтау
Спикер
бағалайды
|
2.
Қызығушылық ояту
|
8мин
|
Жаңа
сөздермен жұмыс ұйымдастыру.
-
Қалай ойлайсыңдар бүгін сабағымыз неге арналады?
Сабақтың
тақырыбын, мақсатын анықтау.
|
Жаңа сөздермен жұмыс:
Саяхатқа
шығу –путешествовать
Аралаймыз
– обходим, посещаем
Демалыс
– отдых
Серуендедік
– гуляли
Қызықты
– интересный
Ұнатамын
– нравиться
Оқушылар
«Пирамида» әдісі бойынша сөздермен жұмыс жасайды. Сөз тіркесін, сөйлем
құрастырады, жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады.
Оқушылар
сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.
Сабақтың
тақырыбын жазады: «Саяхатқа шығу»
|
|
Мағынаны ажырату
Мәтінмен жұмыс.
Топ
жұмысы
Жұмыстарды
қорғау
|
12 мин
|
№1,
№3 мәтіндерді түсініп оқу, сөйлемдерді пайдалана отырып, шағын әңгіме
құрастыру.
|
Топта
мәтіндерді оқиды, әңгіме құрастырады.
топ.
Машинамен саяхат
топ.
Пойызбен саяхат
топ.
Жаяу саяхат
Әр
топтан оқушы шығып, өз жұмыстарын қорғайды
|
Спикер
бағалайды
|
Толғаныс
«Екі
жұлдыз,бір ұсыныс» әдісі
|
3
мин
|
Үйге
тапсырма беру.
|
Әр
топ мүшелері басқа топ мүшелеріне «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» жазады.
154
бет №2- тапс. Мақал-мәтелдердің орыс тіліндегі баламасын тауып, жаттау
|
Суммативтік
бағалау
|
Мағынаны ажырату
1.Интербелсенді
тақта
2.Сергіту сәті
3.Мәтінмен жұмыс.
Топ
жұмыс
«Сынарын
табу» әдісі
«Сөйлемдерді
аяқта»
әдісі
Грамматикалық
тапсырма
|
22 мин
|
Жаңа
сөздермен таныстырамын.
153
бет №1-тапс.
.
|
Жаңа сөздермен жұмыс:
Айналысу,
шұғылдану –заниматься
Орын
алу – занять место, победить
Шаңғы
тебу – кататься на лыжах
Жеделхат
– телеграмма
Біріншілік
– первенство
Дүниежүзілік
– всемирное
Балалар
топта ақылдасып, сөйлемдерді толықтырып, дәптерлеріне жазып алады.
«Шұғылдану,
денсаулық, әуес ісім» сөздерін талдайды.
|
Балалар
өз өзін бағалайды
Бағалау
парағына балалар өз өзін бағалайды
|
Рефлексия
«Синквейн»
әдісі
Үйге
|
5
мин
3
мин
|
Спорт
тақырыбына бес жол өлең құрастыру.
Үй
тапсырмасын түсіндіреді
|
Оқушылар
бес жол өлең құрастырады
Әуес
спорт түрі туралы шағын әңгіме құрау. 152 бет №4-тапс.
|
Суммативтік
бағалау
|