Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Доп. образование / Другие методич. материалы / Методический материал "Тізбектелген сабақтар"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Доп. образование

Методический материал "Тізбектелген сабақтар"

библиотека
материалов

Мырсеитова Лаура Ерликовна Мұғалім портфолиосы В1 есебі

3 топ 3-деңгей

Тараз қаласы 16.03.2015 жыл

В1 есебі. Орташа мерзімді жоспарлау

Мен сындарлы теориялық оқытуға негізделген тәсілге келгенге дейін тек дәстүрлі оқытумен ғана шектелдім. Осы оқуға келгелі мен дәстүрлі оқуға деген көзқарасым өзгерді, себебі дәстүрлі оқыту мен сындарлы оқытудың айырмашылықтарын біле бастадым. Мысалы, сындарлы оқытуда білімді меңгертуде барлық баланы қамтып, оларды іздендіре отырып оқытуға болатындығын байқадым. «Мұғалімдерге арналған нұсқаулықта» негізгі материал тиісті сабақтарда қарастырылатын жеті модульге сараланған, алайда осы модульдерде қарастырылған идеялар сабақта пайдаланылатын жекелеген стратегиялар мен тәсілдер сияқты өзара байланыста болатынын білдім. Менің түсінгенім-сындарлы оқытудың модульдерін мүмкіндігінше толығымен тиімді пайдалану, сабақты меңгеруіне анағұрлым көп көмектеседі.

Әдіс-тәсілдердің түрлері мен олардың маңыздылығы, бұл оқытудың сапалы, заман талабына сай білім берудің үздік жолы екенін білдім. Оқу барысындағы кедергі-орташа мерзімді жоспарлау болды. Себебі, мен дәстүрлі оқытудағы жоспарға үйренген едім, ал сындарлы оқытуда сабақтың мақсатын құрғанда «Блум таксономиясының» негізінде және SMART-қа сүйеніп құратындығымызды білдім. Орташа мерзімді сабақ жоспарын Блум таксономиясына салу көп уақытты алды. Себебі, қай сатыда қай әдісті пайдаланатынымды жоспарлау, уақытын қою күрделі болды.

Сондай-ақ мақсат арқылы үш міндет қойып, ал міндет - көздеген нәтижеге апаратын жол екенін түсіндім. Енді мен осы теориялық білімімді болашақта практикамен ұштастырамын. Менің ойымша тізбектелген сабақтарда оқушылар белсенділік танытады, сыныптағы ынтымақтастық атмосферасы артады, топтық жұмыс білім сапасының жоғарылауына көмегін тигізеді. Себебі, енді мен сабақты тек жаңа тәсілдер арқылы меңгертемін. Сабақта барлық модульді қолдану арқылы оқушылар зерттеуге, өз пікірін қорғай білуге ынталанады. Өздері іздене отырып шығармашылығы шыңдалады. Cебебі, бүгінгі таңның оқушылары техниканы жақсы меңгерген, сондықтан мен де жаңа форматты мұғалім болуым керек. Бүгіннен бастап мен бағыттаушы, бақылаушы рөлін атқарамын, ал оқушыларым өздеріне жүктелген тапсырмаларды орындау арқылы өздігінен жұмыс істеуге дағдыланады.


Пайдаланылған әдебиеттер:

  1. Мұғалімдерге арналған нұсқаулық.





Қазақ тілі пәні бойынша 7-сыныпқа арналған орташа мерзімді жоспарлау

Тарау тақырыбы

Тараудың мақсаты мен міндеттері

Тараудан күтілетін нәтиже

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты мен міндеттері

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сабақ барысында қамтылған модульдер

Бағалау түрлері

Дереккөздерсілтемелер

Пәнде кездесетін кедергілер

Тіл мәдениеті































Мақсаты:

Тіл мәдениетінің түрлерін қарастырып, олардың ерекшеліктерін атап өтіп, бүгінгі таңдағы маңыздылығын бағалау



Міндеттері:

1. Тіл мәдениетінің түрлерін қарастырады


2.Бір-бірінен ерекшелігін атап өтеді.


3.Түрлерін ажыратып, бағалайды.






Күтілетін нәтиже:

1.Тіл мәдениетінің түрлерін қарастырады.





2. Ерекшеліктерін анықтай алады.





3. Бірі-бірімен салыстырып, бағалайды.

1.Тақырыбы: Тіл мәдениеті

Мақсаты:

Тіл мәдениетін өз сөзімен баяндап, ерекшелігіне назар аударып, бүгінгі таңдағы маңызын бағалау.


Міндеттері:

1. Тіл мәдениетін баяндайды.

2. Ерекшелігіне назар аударады.

3. Бүгінгі таңдағы маңызын бағалайды.

Смайлик арқылы топқа бөлу


«Серпілген доп» тәсілі, «Бұл мәлімет шындық па әлде жалған ба?»,

«Бумеранг» тәсілі


Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытуды басқару және көшбасшылық.

Формативті бағалау. Бармақ арқылы

Суммативті бағалау табыс критерийін құру арқылы топ басшысының бағалауы.

Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек»


Мұғалімге арналған нұсқаулық.

7-сыныптың қазақ тілі оқулығы

С.Исаев, Г.Қосымова






Оқушылардың топқа бөлінуде уақыттың көп кетуі, уақыттың жетпей қалуы.

2.Тақырыбы: Диалог

Мақсаты: Диалогты талдап, құндылығын анықтап, өмірде пайдалану.


Міндеттері:

1. Диалогты терең талдайды.

2. Оның құндылығын анықтайды.

3. Диалогты өмірде пайдаланады.


Диалог сөздері арқылы топқа бөлу


«Миға шабуыл» тәсілі,

«Рөльдік ойын» ,

«Мен автор болсам» тәсілі.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту мен оқытуда АКТ-ны пайдалану. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытуды басқару және көшбасшылық.

Формативті бағалау «Бағдаршам» арқылы.

Суммативті бағалау.Бірін-бірі бағалау.

Кері байланыс «Тілек ағашы»


Мұғалімге арналған нұсқаулық.

7-сыныптың қазақ тілі оқулығы

С.Исаев, Г.Қосымова




3.Тақырыбы: Монолог

Мақсаты:

Тіл мәдениетінің бір түрі монологты қарастырып, диалогпен салыстырып, маңыздылығына қорытынды жасау .


Міндеттері:

1. Тіл мәдениетінің түрі монологты қарастырады.

2. Диалогпен салыстырады.

3 Оның маңыздылығына қорытынды жасайды.


Фигуралар арқылы топқа бөлу.


«Т- кестесі» тәсілі,

«Венн диаграммасы»,

Кастинг.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту мен оқытуда АКТ-ны пайдалану. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытуды басқару және көшбасшылық.



Формативті бағалау Бармақ арқылы.

Суммативті бағалау.Өзін-өзі бағалау.

Кері байланыс. «Шынжыр» арқылы

Мұғалімге арналған нұсқаулық.


7-сыныптың қазақ тілі оқулығы

С.Исаев, Г.Қосымова




4.Тақырыбы: Шығармашылық жазу жұмыстары. Хат.

Мақсаты:

Шығармашылық жазу жұмыстың бірі-хатты сипаттап, түрлерін талдап, кешегі таңмен салыстыру.

Міндеттері:

1. Шығармашылық жұмыстардың бірі-хатты толық сипаттайды.

2. Түрлерін анықтайды.

3.Маңыздылығын салыстырады.

Мозайка арқылы топқа бөлу.


«Ыстық орындық» тәсілі, «Жүзім шоғыры» тәсілі,

«Кезбе тілші» тәсілі.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту мен оқытуда АКТ-ны пайдалану. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытуды басқару және көшбасшылық.

Формативті бағалау «Смайлик» арқылы. Суммативті бағалау

Бірін-бірі бағалау.

Кері байланыс. «Хат жазу» арқылы

Мұғалімге арналған нұсқаулық.


7-сыныптың қазақ тілі оқулығы

С.Исаев, Г.Қосымова






Автор
Дата добавления 23.05.2016
Раздел Доп. образование
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров67
Номер материала ДБ-096209
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
