Қазақ тілі 3 -сынып.
Күні
«__»____________20__ж.
1
. Сабақтың тақырыбы: Мәтіннің тақырыбы 1-3 жаттығулар.
2.
Сабақтың мақсаты: БМ: мәтін туралы алған білімін әрі қарай жетілдіру,
мәтннің сөйлемнен айырмашылығын анықтай білу, мәтін құрастыру,оған тақырып
таңдай білу дағдыларын арттыру
ТМ: Тапсырмалар
арқылы оқушыларға жұмыс жасата отырып, алғырлыққа,тапқырлыққа,
байқампаздыққа,сауатты да көркем жазуға
тәрбиелеу.
ДМ: Мәтін мазмұны арқылы оқушының
ойлау,шығармашылық ойлау қабілеттерін дамыту,
сана-сезіміне қозғау салу, шығармашылық
жұмыс деңгейін көтеру.
3.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер,бүктемелер, сызбалар сызылған кесте.
4.
Сабақтың әдісі: ой қозғау, «Кубизм» әдісі,жетекші сұрақтар, проблемалық
логикалық тапсырмалар,
Дағ
ды.
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Күтілетін
нәтиже.
|
Б
І
Л
І
М
|
Қызығушылықты
ояту «Пирамидалық оқиға» стратегиясы 1_______ 2_________
3___________
|
Оқушылар
берілген тапсырманы осы жолдарға жазады
|
Негізгі
біліммен танысады.
|
Т
Ү
С
І
Н
У
|
Жетекші
сұрақтар арқылы оқушыларды
әңгімеге
тарту.
-Мағынаны
тану кезеңі
«Кубизм»
стратегиясы қолданылады
1
тапсырма Мәтіннің сөйлемнен айырмашылығын айт
1-т:Мәтіннің
тақырыбын қалай таңдау керек? тб.
|
Оқушылар
мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, ойлары мен білетіндерін айтады.
|
Мұғалімнің
сұрақтарына жауап бере отырып,түсінеді.
Жаңа
білімдермен танысады.
|
Қ
О
Л
Д
А
Н
У
|
1-жаттығу.
Мәтінде не туралы айтылған? Тақырыбы дұрыс қойылған ба?
2-жаттығу.
Мағынасына қарай мәтіннің басталуын таңда..
|
Оқушылар
мәтінеге ат қояды.Мәтіннің тақырыбы деген не?
2
жаттығыду көшіріп жазады.
|
Оқушылар
білетін білімін пайдалана отырып тапсырмаларға жауап береді. Білімін өмірде
қолдануға үйренеді.
|
Т
А
Л
Д
А
У
|
«Бір
айналым сөйлесу» Оқушылар таңдаған тақырыбына қарай сөйлемдерді жалғастыра
отырып айтады.4-5 сөйлемнен тұратын логикалық байланысқан мәтін
құрастырылады.
|
Оқушылар
(топтар) бір-бір сөйлемнен айта отырып, шағын мәтін құрастырады және жазады
|
Мәтіннің
сөйлемдерден құралатынын, сөйледердің өзара байланысын анықтайды.
|
Ж
И
Н
А
Қ
Т
А
У
|
Мәтін
деген не?Мәтіннің тақырыбы деген не?Мәтіннің басталуы деген не? Мәтіннің
аяқталуы деген не?
Мәтінді
қалай құру керек?
|
Оқушылар
түгел қатыса отырып, мәтін құрастырады
|
Өздері
білетін заттың жаңа қырларын іздейді және қиялдай отырып, жаңа нәрсе жасауға
үйренеді.
|
Б
А
Ғ
А
Л
А
У
|
-Біз
бүгін не үйрендік?
Мәтін
ұнады ма? Ұнаса несімен ұнады?
|
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді?
|
Өзері
оқыған материалдағы айтылмаған ойларды іздеуге,шығарма
Шылық
жұмысқа ұмтылады. Ізденімпаздыққа баулу.
|
5.
Үйге тапсырма: 3-жаттығу