Инфоурок Начальные классы КонспектыҚМЖ Әдебиеттік оқу Сабақтың тақырыбы: Ақжайық

ҚМЖ Әдебиеттік оқу Сабақтың тақырыбы: Ақжайық

Скачать материал

Әдебиеттік оқу

4 «А» сынып            Күні :  18.01.18              

Мұғалімі : Абдраимова Н.Н.

Сабақтың тақырыбы

Ақжайық. А.Құдайбергенов

Мақсаты

  Туған жерге деген сүйіспеншілік

 мақтаныш сезімдерін ояту арқылы

шығарманың мазмұны мен идеясын таныту.

Күтілетін нәтиже

А)Ел, жер, өзен, көлдерін білу арқылы

 әсемдікті түсінеді.

Ә)Жайық өзенінің орналасқан жерін анықтайды.

Мәтіндегі негізгі ойды анықтап, дәлелдей алады.
Б) Өлкелеріндегі өзен-көлдер туралы анықтап

 сұрап, талқылайды

Керекті жабдықтар

Оқулық, жұмыс дәптері, қалам , Қазақстанның картасы

Сабақтың әдісі

«Конверт-сұрақ», «Ақжайық- дала еркесі» атты бейнекөрсетілім ,

«Ортадағы қаламсап» сұрақ жауап әдісі , «Мақалды жалғастыр» ойыны

                                                    Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Минут

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

7

- оқушылармен амандасу;

- сыныпты түгендеу;

- кезекшілік қызметін қадағалау;

- оқушылардың назарларын сабаққа аудару. «Ізгі ниетпен» тренинг өткізу.

Балық түрлеріне қарай топқа бөлу

 

 

 

 

«Конверт- сұрақ» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау.

-мұғаліммен сәлемдесу;

- кезекшілік қызметін атқару;

- сабаққа зер салу.

Бір-біріне тілектерін айтады.

4 топқа бөлініп отырады

1-топ : «Сазан»

 2-топ : «Жайын»

3-топ : «Шортан»

4-топ : «Бекіре»

Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап айтып шығады.

 

Тұсаукесер

 

 

 

 

Негізгі бөлім

 

10 мин

 

 

 

 

15

 

Сөзжұмбақты шешу

Автор туралы қысқаша түсінік беру

Қазақстан картасынан Ақжайықты көрсету

«Ақжайық- дала еркесі» атты бейнекөрсетілім  көрсету.

Жеке жұмыс

Оқулықтағы мәтінді түсініп оқу.

«Ортадағы қаламсап» сұрақ жауап әдісі

Өзеннің жарқабағында кімдер отыр?

Жайықтың сипатын әңгімеле.

Жайық басында қандай өзен еді, қандай өзгеріске ұшырады?

Баланың сұрағына әжесінің берген жауабын қандай мақал-мәтелмен түсіндірер едің?

Өсердің сұрағына әкесінің берген жауабына сен қалай қарайсың, сенің пікірің қандай?

Сөздік жұмыс жүргізу

 

Жұмбақтар шешейік

«Топтық жұмыс» оқушыларға тапсырма беріледі.

1-топ  Суға байланысты тыйым сөздер айту

2-топ  : Жайықты сипаттау

3-топ : Жайық өзенінің Ақжайық аталуы

4-топ :  «Су-тіршілік көзі»  шағын әңгіме жаз

Сергіту сәті

 

Шешуі : Ақжайық.

 

Ақжайық өзені туралы  картадан танысады.

Бейнекөрсетілім  көріп, өз ойларын ортаға салады.

Жеке жұмыс. өз беттерімен

«Ақжайық» мәтінін оқып, танысады.

«Топтық жұмыс» оқушылар бір-бірімен ой бөліседі, мәтіннің мазмұнына қарай сұрақтарға жауап береді.

(әр топтың бағалаушылары топтың қасына барып жұмыстарын бақылауға болады, еркін қозғалыста)

 

Өзек--өзен ағатын арна

Тұнығында- тереңінде

Жұмбақтар шешеді

Топтық жұмыс кезінде: топтар бір бірін бағалайды.

Саусақпен :«Өте жаксы»

          «Жақсы»

 «Қанағаттанарлық»          

Сергіту жаттығуын жасап,

сергіп  қалады

 

Қорытынды

лау

8

 « Мақалды жалғастыру» ойыны арқылы сабақты қорытындылау.

Бағалау критерийлері бойынша оқушыларды бағалау.

Үйге тапсырма.

1.Мәтінді түсініп оқу.

2. Өз өлкеңдегі өзен-көлдер туралы сипаттап жаз.

Кері байланыс

 

Бүгінгі сабақтан не түсіндіңіз?

Бүгінгі түсінігіңізді қаншаға бағалар едіңіз?

Осы бағаны неліктен таңдадыңыз?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әрбір оқушы сабақтан алған әсерін кері байланыс рефлексия парағын толтыру арқылы көрсетеді. Оқушылар өзара бағалауына түсініктеме береді. Үй тапсырмасын тыңғылықты жазып алады.



Оқу ісінің меңгерушісі :                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "ҚМЖ Әдебиеттік оқу Сабақтың тақырыбы: Ақжайық"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Овощевод

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Әдебиеттік оқу

4 «А» сынып Күні

Мұғалімі : Абдраимова Н.Н.

Сабақтың тақырыбы

Ақжайық. А.Құдайбергенов

Мақсаты

Туған жерге деген сүйіспеншілік

мақтаныш сезімдерін ояту арқылы

шығарманың мазмұны мен идеясын таныту.

Күтілетін нәтиже

А)Ел, жер, өзен, көлдерін білу арқылы

әсемдікті түсінеді.

Ә)Жайық өзенінің орналасқан жерін анықтайды.

Мәтіндегі негізгі ойды анықтап, дәлелдей алады.
Б) Өлкелеріндегі өзен-көлдер туралы анықтап

сұрап, талқылайды

Керекті жабдықтар

Оқулық, жұмыс дәптері, қалам , Қазақстанның картасы

Сабақтың әдісі

«Конверт-сұрақ», «Ақжайық- дала еркесі» атты бейнекөрсетілім ,

«Ортадағы қаламсап» сұрақ жауап әдісі , «Мақалды жалғастыр» ойыны

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Минут

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

7

- оқушылармен амандасу;

- сыныпты түгендеу;

- кезекшілік қызметін қадағалау;

- оқушылардың назарларын сабаққа аудару. «Ізгі ниетпен» тренинг өткізу.

Балық түрлеріне қарай топқа бөлу

«Конверт- сұрақ» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау.

-мұғаліммен сәлемдесу;

- кезекшілік қызметін атқару;

- сабаққа зер салу.

Бір-біріне тілектерін айтады.

4 топқа бөлініп отырады

1-топ : «Сазан»

2-топ : «Жайын»

3-топ : «Шортан»

4-топ : «Бекіре»

Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап айтып шығады.

Тұсаукесер

Негізгі бөлім

10 мин

15

Сөзжұмбақты шешу

Автор туралы қысқаша түсінік беру

Қазақстан картасынан Ақжайықты көрсету

«Ақжайық- дала еркесі» атты бейнекөрсетілім көрсету.

Жеке жұмыс

Оқулықтағы мәтінді түсініп оқу.

«Ортадағы қаламсап» сұрақ жауап әдісі

Өзеннің жарқабағында кімдер отыр?

Жайықтың сипатын әңгімеле.

Жайық басында қандай өзен еді, қандай өзгеріске ұшырады?

Баланың сұрағына әжесінің берген жауабын қандай мақал-мәтелмен түсіндірер едің?

Өсердің сұрағына әкесінің берген жауабына сен қалай қарайсың, сенің пікірің қандай?

Сөздік жұмыс жүргізу

Жұмбақтар шешейік

«Топтық жұмыс» оқушыларға тапсырма беріледі.

1-топ Суға байланысты тыйым сөздер айту

2-топ : Жайықты сипаттау

3-топ : Жайық өзенінің Ақжайық аталуы

4-топ : «Су-тіршілік көзі» шағын әңгіме жаз

Сергіту сәті

Шешуі : Ақжайық.

Ақжайық өзені туралы картадан танысады.

Бейнекөрсетілім көріп, өз ойларын ортаға салады.

Жеке жұмыс. өз беттерімен

«Ақжайық» мәтінін оқып, танысады.

«Топтық жұмыс» оқушылар бір-бірімен ой бөліседі, мәтіннің мазмұнына қарай сұрақтарға жауап береді.

(әр топтың бағалаушылары топтың қасына барып жұмыстарын бақылауға болады, еркін қозғалыста)

Өзек--өзен ағатын арна

Тұнығында- тереңінде

Жұмбақтар шешеді

Топтық жұмыс кезінде: топтар бір бірін бағалайды.

Саусақпен :«Өте жаксы»

«Жақсы»

«Қанағаттанарлық»

Сергіту жаттығуын жасап,

сергіп қалады

Қорытынды

лау

8

« Мақалды жалғастыру» ойыны арқылы сабақты қорытындылау.

Бағалау критерийлері бойынша оқушыларды бағалау.

Үйге тапсырма.

1.Мәтінді түсініп оқу.

2. Өз өлкеңдегі өзен-көлдер туралы сипаттап жаз.

Кері байланыс

Бүгінгі сабақтан не түсіндіңіз?

Бүгінгі түсінігіңізді қаншаға бағалар едіңіз?

Осы бағаны неліктен таңдадыңыз?

Әрбір оқушы сабақтан алған әсерін кері байланыс рефлексия парағын толтыру арқылы көрсетеді. Оқушылар өзара бағалауына түсініктеме береді. Үй тапсырмасын тыңғылықты жазып алады.



Оқу ісінің меңгерушісі :

Скачать материал
