Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / ҚМЖ Әдебиеттік оқу 4 сынып "Туған жер"
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

ҚМЖ Әдебиеттік оқу 4 сынып "Туған жер"

библиотека
материалов





Сыныбы: 4«Б» пәні: Әдебиеттік оқу

Күні:1.09.2015

Сабақтың тақырыбы:

Туған жер.

Сабақтың мақсаты:

Өлеңнің мазмұнын түсіну. Негізгі ойды анықтау,өлеңді мәнерлеп оқу.

Күтілетін нәтижесі

Өлеңнің мазмұнын түсінеді. Негізгі ойды анықтайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды.




Уақыты

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу.Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру.

Оқушылар сәлемдеседі.




2 минут

Психологиялық дайындық

Мақалдар арқылы топқа бөлу.

1.Отан 2.Жер

3.Ана 4.Әке

Қима қағаздар.



5 минут

Үй тапсырмасын сұрау.Топтастыру стратегиясы.

Өткенді қайталау үшін сұрақтар

Сұрақтарға жауап береді.

Суреттер. Тест сұрақтары

4 минут

Миға шабуыл

Ноутбук арқылы қазақстанның суреттерін көрсету. Туған жер туралы әңгімелеу.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.

Отан туралы мақал-мәтел құрастырады

Ноутбук

12 минут

Мағынаны тану.

Оқулықпен жұмыс

Қасым Аманжолов туралы түсінік беру.

4 топтан 4 оқушыға мәнерлеп оқыту,мазмұнын түсіндіру

маркер,

қағаздар

2 минут

Сергіту сәті

Айгөлек әні.

Музыкаға билеу,би қимылдарын қайталау.

Ноутбук

10 минут

Топтық жұмыс

Отан туралы өлең жаздыру.

Өлең жазады.4 топта.

Плакат,маркер

3 минут

Қортындылау

Отан туралы мақалдың сөздері ілінеді.

Сөздер араластырып беріледі,сөздерден мақал құрастырады.

Әр оқушы өзінің білгенін стикерге жазып іледі.

Стикер





2 минут

Бағалау

Кері байланыс.

Топтардың бірін-бірі бағалауы .Мұғалімнің бағалауы.



Кері байланыс жазады.

Геометриалық фигуралар арқылы бағалауы.

Фигуралар,стикер

2 минут

Үйге тапсырма

Өлеңді мәнерлеп оқу.

Отан туралы эссе жазу.

Өлеңді мәнерлеп оқиды. Отан туралы эссе жазады
















Сыныбы: 4«Б» пәні: математика

Күні:1.09.2015

Сабақтың тақырыбы:

Қайталау. Мың көлеміндегі сандар

Сабақтың мақсаты:

Мың көлеміндегі сандарды оқу, жазу, жіктеу, салыстыру, разрядтың атауын және нөмірленуін, бірліктер класын қайталап, пысықтау.

Күтілетін нәтижесі

Мың көлеміндегі сандарды оқиды, жазады, жіктейді, салыстырады, разрядтың атауын және нөмірленуін, бірліктер класын қайталап, пысықтайды.




Уақыты

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу.Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру.

Оқушылар сәлемдеседі.




2 минут

Психологиялық дайындық

Геометриялық фигуралар арқылы.Топқа бөлу.

1.үшбұрыш, 2. Шеңбер, 3.төртбұрыш

Геометриялық фигуралар суреті.



5 минут

Үй тапсырмасын сұрау.Топтастыру стратегиясы.

Өткенді қайталау үшін сұрақтар мен ауызша есептер

Сұрақтарға жауап береді. Ауызша есеп шығарады.

Ауызша есептер. Тест сұрақтары

4 минут

Миға шабуыл

Мыналарды ата: ең кіші екі таңбалы сан; ең кіші үш таңбалы сан; ең үлкен екі таңбалы сан;ең үлкен үш таңбалы сандарды

Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.

Мың көлеміндегі сандарды оқиды. 10, 100,99,999

Мың көлеміндегі сандар суреті

12 минут

Мағынаны тану.

Оқулықпен жұмыс

Арасында қалып қойған санды атау. 2 мысал

545,546,549,552,553,555,558,559,560,563. 565пен 1000-ның арасындағы санды айтады

маркер,

қағаздар

2 минут

Сергіту сәті

Қара жорға әні.

Музыкаға билеу,би қимылдарын қайталау.

Ноутбук

10 минут

Топтық жұмыс

















Тақтамен жұмыс

3 салыстыру



4мысал

5 (Ауызша)

6мысал

7мысал

8мысал



9есеп

384<385 600>598 749>649 758>738 592<596 400>398 635<735 865>845

А)700; ә) 000



А) 538;530; 508;500. Ә)300;340;347;407.

Ә)900+90+9 б)999+1

(49:7*5+1):9*3=12 28:7*4:2*3:6=4

(7*8+7):9*3:7=3

А)«Жетісуда»-300 оқушы

«Сарыарқада»-?,одан 100оқушы арт.

Шешуі:300+100=400

Жауабы:Сарыарқада 400оқушы демалды

Ә)шешуі: 400-200=200

Жауабы:Алтайда 200 оқушы демелды


Плакат, маркер

3 минут

Қортындылау

Бүгінгі сабақтан не үйрендің? Қай есепке түсінбедің?

Әр оқушы өзінің білгенін стикерге жазып іледі.

Стикер





2 минут

Бағалау

Кері байланыс.

Топтардың бірін-бірі бағалауы .Мұғалімнің бағалауы.



Кері байланыс жазады.

Геометриалық фигуралар арқылы бағалауы.

Фигуралар, стикер

2 минут

Үйге тапсырма

10 мысал 5бет

7м= 700см 600бірл.= 6жүзд

7жүз= 700бірл 600см = 6м

7дм= 70см 600бірл.= 60онд








Сыныбы: 4«И» пәні: қазақ тілі

Күні:1.09.2015

Сабақтың тақырыбы:

Тіл және сөйлеу. 1-5 жаттығулар

Сабақтың мақсаты:

Тіл және сөйлеу туралы түсінік беру. Мақалдардағы негізгі ойды анықтау,сөйлеу мақсатын түсіндіру.

Күтілетін нәтижесі

Тіл және сөйлеу туралы түсінік бере алады. Мақалдардағы негізгі ойды анықтайды. Сөйлеу мақсатын түсіндіре алады.




Уақыты

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу.Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру.

Оқушылар сәлемдеседі.




2 минут

Психологиялық дайындық

Қима суреттер арқылы.Топқа бөлу.

1. күз; 2.жаз ; 3. қыс

Мезгілдер суреті.



5 минут

Үй тапсырмасын сұрау.Топтастыру стратегиясы.

Өткенді қайталау үшін сұрақтар

Сұрақтарға жауап береді.

Суреттер. Тест сұрақтары

4 минут

Миға шабуыл

Тіл не үшін қажет?

1-жаттығу

Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.

Мәтінді түсініп оқып, түсініктерін айтады.

12 минут

Мағынаны тану.

Оқулықпен жұмыс

2-жаттығу





3-жаттығу

Мақалдарды түсініп оқып жатқа жазады.



Өлеңді көшіріп жазып,түсінігін айтады.

маркер,

қағаздар

2 минут

Сергіту сәті

Айгөлек әні.

Музыкаға билеу,би қимылдарын қайталау.

Ноутбук

10 минут

Топтық жұмыс

4-жаттығу

Айгүл сабаққа келді. Үлкенді сыйлау керек.Сендерді жақсы көрем, мен үшін қымбатсыңдар. Үйге қайтайықшы. Мен енді жақсы оқимын.

Плакат,маркер

3 минут

Қортындылау

Бүгінгі сабақтан не үйрендің? Нені білгің келеді?

Әр оқушы өзінің білгенін стикерге жазып іледі.

Стикер





2 минут

Бағалау

Кері байланыс.

Топтардың бірін-бірі бағалауы .Мұғалімнің бағалауы.



Кері байланыс жазады.

Геометриалық фигуралар арқылы бағалауы.

Фигуралар,стикер

2 минут

Үйге тапсырма

5-жаттығу.Сөздерді құрастырып жазу

Сезім,жай-күй, қатынас, көңіл-күй














Пәні : қазақ тілі

Күні:05.09.2015

Сабақтың тақырыбы:

Сөйлеу мәдениеті 1-4 жаттығу

Сабақтың мақсаты:

Сөйлеу туралы түсінік қалыптастыру, Мәдени сөйлеуге дағдыландыру.

Күтілетін нәтижесі

Сөйлеу туралы түсінік бере алады. Мәдени сөйлеуге дағдыланады.




Уақыты

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу.Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру.

Оқушылар сәлемдеседі.




2 минут

Психологиялық дайындық

Адасқан сөздер арқылы топқа бөлу.

1. әдептілік; 2.мәдениеттілік; 3. Сыпайылық деп топқа бөлінеді

Смайликтер суреті.



5 минут

Үй тапсырмасын сұрау.Топтастыру стратегиясы.

11-жаттығудың орындалуын тексеру

Сұрақтарға жауап береді.

Суреттер. Тест сұрақтары

4 минут

Миға шабуыл

Мәдениет деген сөзді қалай түсінесіңдер?

Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.

Мәдениет сөзінің мағынасын түсіндіреді

12 минут

Мағынаны тану.

Оқулықпен жұмыс

1-жаттығу



2-жаттығу

Диалог құрады.



Өлеңді мәнерлеп оқып, жатқа жазады.

маркер,

қағаздар

2 минут

Сергіту сәті

Қима кағаз құрастыру

Қима қағаздардан әр түрлі пішін құрастырады.

Қима қағаздар

10 минут

Топтық жұмыс

«Интервью» әдісі

3-жаттығу






Мысалды оқып, теледидармен радионы сиаттайды. Қайсысының іс-әректі дұрыс емес екенін анықтайды.

Плакат,маркер

3 минут

Қортындылау

Бүгінгі сабақтан не үйрендің? Нені білгің келеді?

Әр оқушы өзінің білгенін стикерге жазып іледі.

Стикер





2 минут

Бағалау

Кері байланыс.

Топтардың бірін-бірі бағалауы .Мұғалімнің бағалауы.



Кері байланыс жазады.

Геометриалық фигуралар арқылы бағаланады.

Фигуралар,стикер

2 минут

Үйге тапсырма

4-жаттығу.

Диалог құрастырады








.







Сыныбы: 4«И» пәні: математика

Күні:2.09.2015

Сабақтың тақырыбы:

Қосу және көбейту кестелерін есептеулерде қолдану

Сабақтың мақсаты:

Қосу мен көбейтудің кестесін қайталау,азайтудың және бөлудің сәйкес жағдайлары жайлы білімді бекіту;үш таңбалы сандарды қосу және азайту, бір таңбалы санға көбейту және бөлу тәсілдерін қайталау.

Күтілетін нәтижесі

Қосу мен көбейтудің кестесін қайталайды,азайтудың және бөлудің сәйкес жағдайлары жайлы білімді бекітеді ;үш таңбалы сандарды қосып және азайтады, бір таңбалы санға көбейтіп және бөлу тәсілдерін қайталайды.

Уақыты

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар



2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу.Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру.

Оқушылар сәлемдеседі.




2 минут

Психологиялық дайындық

Геометриялық фигуралар арқылы.Топқа бөлу.

1.үшбұрыш, 2. Шеңбер, 3.төртбұрыш

Геометриялық фигуралар суреті.



5 минут

Үй тапсырмасын сұрау.Топтастыру стратегиясы.

10 мысалды тексеру

Сұрақтарға жауап береді. Ауызша есеп шығарады.

Ауызша есептер. Тест сұрақтары

4 минут

Миға шабуыл

1-мысал



2-мысал

а) 5+3+4+5+8+6+3+4

ә) 2*3*2*4*1*3

ауызша




Мың көлеміндегі сандар суреті

12 минут

Мағынаны тану.

Оқулықпен жұмыс

3-мысал

Ауызша әр топтан бір оқушы орындайды

маркер,

қағаздар

2 минут

Сергіту сәті

Қара жорға әні.

Музыкаға билеу,би қимылдарын қайталау.

Ноутбук

10 минут

Топтық жұмыс

















Тақтамен жұмыс

4мысал



5мысал

6мысал



8мысал



9есеп





10мысал

72:3 =24 9+8= 17 35:5= 7 15-7= 8



5*5 3*3 2*2 4*4 6*6 8*8



40+20*2-70/5=10 100*8-300+620/2=560

80/4*6+80+800=1000



1)50/5=10 2) 5+7+19-8=23 5)202+303=505

3) 6*7=42 4 )4* 7=28 6)200-150=50

А) Картоп-350кг Шешуі:350+70=420

Сәбіз-70қг

Барлығы-?кг Ж:барлығы 420кг



S=9*6=54 cм p =9+6=15

Плакат, маркер

3 минут

Қортындылау

Бүгінгі сабақтан не үйрендің? Қай есепке түсінбедің?

Әр оқушы өзінің білгенін стикерге жазып іледі.

Стикер





2 минут

Бағалау

Кері байланыс.

Топтардың бірін-бірі бағалауы .Мұғалімнің бағалауы.



Кері байланыс жазады.

Геометриалық фигуралар арқылы бағалауы.

Фигуралар, стикер

2 минут

Үйге тапсырма

8 мысал 7бет

Теңдеу шешу






Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
