Инфоурок Начальные классы КонспектыҚМЖ математика пәні бойынша "Уақыт"

ҚМЖ математика пәні бойынша "Уақыт"

Скачать материал

Пән: Математика

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 2

Қатысқандар саны:                             Қатыспағандар саны:

Ортақ тақырып

Менің туған өлкем

Бөлім

2В бөлім– Шамалар және олардың бірліктері

Сабақтың тақырыбы

Тәулік. Уақытты анықтаймын 

Осы сабақта қол жеткізетін оқу

мақсаттары

2.1.3.4 - ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ уақыт (сағ, мин, тәулік, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Уақыт (сағ, мин, тәулік, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіруді түсінеді;

Сағат бойынша уақытты анықтауды үйренеді.

Көптеген оқушылар:

Уақыт (сағ, мин, тәулік, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіруді тапсырмаларда қолданады;

Сағат бойынша уақытты анықтауды талдайды.  

Кейбір оқушылар:

Күнделікті өмірден алынған мысалдарды қиындықсыз орындай алады.  

Бағалау критерийлері

-Уақыт өлшем бірліктерін анықтайды;

-Тәулік уақыттарын сағат циферблаты арқылы анықтайды;

-Тәулік мезгілдерінің қалай аталатынын айтады;

Тілдік мақсаттар

Тілдік дағдылар: айтылым, оқылым, жазылым, тыңдалым

Пәнге қатысты лексика мен терминология

Тәулік, сағат, циферблат, талтүс, кеш, түс, таң

Сөз тіркестері

Түскі уақыт, сағат циферблаты, шама бірлігі, уақытты анықтау, сағат тілдері

Ойлау деңгейлерінің дағдылары

Білу және түсіну, қолдану

Құндылықтарды дарыту

-          Бірлескен жұмыста оқушылардың бір-біріне деген сыйластығын арттырып,  белсенді әрекеттер арқылы белсенді азаматтық көзқарасты тәрбиелеу. Жылдамдыққа, ұйымшылдыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу, логика  

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, қима қағаздар, презентация

Бастапқы білім

Рим цифрлары. Екі таңбалы сандарды қосу және азайту, 100, 1000 -ға дейінгі сандарды атау, санау, жазу, оқу.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин

 

Білу және түсіну

Топқа бөлу 2-мин

Топқа рим цифрлары арқылы бөлемін.

Жылдың төрт мезгілі болады.

(Т) «Мен ұмытқан жоқпын..»  5-мин

Қайталау сұрақтары:

1. Сағатта неше тіл бар?

2. Уақыттың ең кіші өлшем бірлігі?

3. 1 сағатта неше минут бар?

4. Сағаттағы екі циферблат арасы неше минуты құрайды ?

 

Мақсаты: Уақыт (сағ, мин, тәулік, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіруді түсінеді;

БК: Уақыт өлшем бірліктерін қайталайды.

Дескриптор:

-          Сағаттың үш тілін атайды;

-          Уақыттың ең кіші бірлігі секунд екенін айтады;

-          60 минут 1 сағатты құрайтынын айтады;

-          2 сағат 120 минутқа тең екенін анықтайды.

Рефлексия

-          Біз бұл тапсырмада не істедік?

-          Қай топтың сұрағы қиын болды?

Қима қағаздар, интербелсенді тақта

 

Сабақтың ортасы

25 мин

 

(МК, Т) «Менің бір күнім» 7-мин

1-тапсырма (38 бет) 

Көріністер арқылы тәулік мезгілдерін анықтау

 

Мақсаты: Сағат бойынша уақытты анықтауды үйренеді.

БК: Тәулік уақыттарын сағат циферблаты арқылы анықтайды;

        Тәулік мезгілдерінің қалай аталатынын айтады.

Дескриптор:

-          Бейнекөріністермен танысады;

-          Көрсетілген уақытты айтады.

Рефлексия

Тапсырманы орындау арқылы нені білдік?

Прямоугольник: скругленные углы: 1 тәулік = 24 сағат
 

 

 

 


Қолдану және Талдау

(Т) 2-тапсырма «Дәл қазір...» 6-мин

Топтарға сағат беріледі. Осы сағаттың бір жағы бойынша күндізгі уақытты, екінші жағы бойынша түнгі уақытты анықтау.

 

Мақсаты: Сағат бойынша уақытты анықтауды талдайды.  

БК: Тәулік уақыттарын сағат циферблаты арқылы анықтайды.

Дескриптор:

-          Күндізгі уақытты анықтайды;

-          Түнгі уақытты анықтайды;

-          Оларды салыстырады.

Рефлексия

Бұл тапсырманы орындау арқылы нені анықтадық?

Кері байланыс «Түсіндірме-ереже»

«Сағат неше болды?»

 

(Ө) 3-тапсырма «Орындауға әзірмін!» 6-мин

Сағатқа берілген нұсқау бойынша көрсетілген уақыты анықтау тілдерін орналастырады. 

 

Мақсаты: Сағат бойынша уақытты анықтайды.

КБ: Тәулік уақыттарын сағат циферблаты арқылы анықтайды;

        Тәулік мезгілдерінің қалай аталатынын айтады.

Дескриптор:

-          Тапсырманы тыңдайды;

-          Сағат тілдерін орналастырады;

-          Тәуліктегі қай уақыт екенін анықтайды;

-          Жауаптарды талдайды.

Рефлексия

Бұл тапсырманы орындау бізге қандай көмегін тигізді?

 

 (Т, Ұ) 4-тапсырма «Кім мықты?!» тақтамен жұмыс 5-мин

Оқулықта берілген есепті шығарады.

Мақсаты: Сағат бойынша уақытты анықтауды үйренеді.

КБ: Уақыт өлшем бірліктерін қайталайды.

Дескриптор:

-          Есепті оқиды;

-          Қысқаша берілуін жазады;

-          Сұрағын анықтайды;

-          Шешуіндегі амалды анықтайды;

-          Мәнін табады;

-          Жауабын жазады.

Рефлексия

Біз не істедік?

Қандай әрекет орындадық?

Оқулық, интербелсенді тақта, бейнекөрініс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сағаттар, интербелсенді тақта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 сағат және А3 және маркер

Сергіту сәті

2 мин

«Егер саған ұнаса...» 2 мин

 

Сабақтың соңы

8 мин

Жинақтау   Кері байланыс 4-мин

(Т) Қосымша тапсырма

1-топ:

Бүгін дүйсенбі. Мен 3 тәулік уақыт өткен соң тауға саяхатқа шығамын. Мен саяхатқа қай күні барамын. (бейсенбі)

2-топ:

Бүгін дүйсенбі. Мен сабаққа енді арада қанша уақыт өткеннен соң келемін? (1 тәулік)

3-топ: бүгін аптаның бір күні. Осыдан екі тәулік бұрын сенбі болып еді. Сонда бүгін аптаның қай күні? (дүйсенбі)

4-топ:

7 тәулік немесе 24 сағаттың жетеуі нені құрайды? (аптаны)

 

КБ: Уақыт өлшем бірліктерін анықтайды.

Дескриптор:

-          Сұрақты тыңдайды;

-          Ақылдасады,

-          Өз жауаптарын айтады;

-          Дұрыс жауаппен салыстырады.

Рефлексия

Ал бұл тапсырма арқылы нені білдік?

 

Үйге 5 -тапсырма (1-мин орындауға 12 мин)

КБ: Уақыт өлшем бірліктерін анықтайды.

Дескриптор:

-          Тапсырмамен танысады;

-          Туған күндерді анықтайды;

-          Ата-анасының туған күндерін біледі.

Рефлексия

Ал бұл тапсырма арқылы нені білдік?

 

Бағалау 1-мин

Білім алушы

Оқытушы

Өзара бағалау

 

 

 

Интербелсенді тақта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Рефлексия 1 мин

«Табиғатты құру» 2 мин

«Күн» - тақырыпты түсіндім, сабақ қызықты өтті;

«Бұлт» - түсіндім, кейбір тапсырмалар қиынырақ болды;

«Жаңбыр» - тапсырмалар қиын,  қайталауым керек сияқты.

 

 

 

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

(Т, Ө) «Менің бір күнім» «Кім мықты?!» ойын әдістері

(Т) «Саралау» әдістерін қолдана отырып тапсырма ұсынылды

топтық бағалау түрлері

Критерийлер арқылы бағалау

Қалыптастырушы бағалау

Кері байланыс

Сергіту сәті

Қорытынды бағалау (кері байланыс)

Ең жақсы өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытумен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі

сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2:

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "ҚМЖ математика пәні бойынша "Уақыт""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Овощевод

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
